مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50404 -تاریخ انتشار : سه شنبه 01 خرداد 1397 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کارگران شهرداری آبادان دست از کار کشیدند

مازندشورا: شهردارآنلاین: بیش از 150 کارگر شاغل در بخش های مختلف خدمات شهری شهرداری آبادان روز سه شنبه در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق و مزایای عقب افتاده دست از کار کشیده ودر مقابل ساختمان شهرداری مرکزی این شهر حاضر شدند .

مازندشورا:این افراد گفتند: چهارماه حقوق مزایا و اضافه کاری کارگران شهرداری در مناطق مختلف خدمات شهری پرداخت نشده است.
یکی از این کارگران گفت: یکی از همکاران ما شب گذشته بدلیل پرداخت نشدن حقوق خود روبه روی شهرداری منطقه سه آبادان اقدام به خودسوزی کرده است.
وی افزود:این سرنوشت همه کارگردان آبادان است و مسئولین باید برای حل مشکل ما فکری بکنند.
نماینده شورای کارگری شهرداری آبادان نیز به ایرنا گفت: کارگردان شهرداری آبادان علاوه حق بیمه سازمان تامین اجتماعی حدود چهار ماه است حقوق و مزایای ماهانه خود را دریافت نکرده اند.
جمشید قربان زاده اظهار داشت: کارگران خدمات شهری شهرداری های منطقه 2 و سه آبادان در گرما و سرما زحمات فراوانی برای این شهر می کشند و با تلاش آنهاست که شرایط و بهداشت لازم زندگی کردن در این شهر مهیا می شود و سزاوار نیست در ماه مبارک رمضان سفره این کارگران خالی باشد.
معاون اداری، مالی شهرداری آبادان با تایید این مطلب گفت: چهارماه اضافه کاری و حقوق فروردین و اردیبهشت کارگران تاکنون پرداخت نشده است.
آرش دُر افزود: با پی گیری ها انجام شده قرار است بخشی از حقوق کارگران منطقه 3 و اضافه کاری کارگران منطقه 4 ، سازمان موتوری، آتش نشانی و سازمان های تابع شهرداری و حق بیمه سازمان تامین اجتماعی کارگران در ماه فروردین در روز جاری پرداخت شود تا آنان بتوانند دفترچه های بیمه تامین اجتماعی خود را تمدید کنند.
وی شمار پرسنل شهرداری آبادان را 2هزار و 100 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد یکهزار و 754 نفر کارگر وجود دارد که به طور میانگین ماهانه 91 میلیارد و 400 میلیون ریال حقوق باید پرداخت می شود.
دُر گفت:شهرداری آبادان به دلیل کاهش 30 میلیارد ریالی منابع درآمدی قادر به پرداخت حقوق کارگران و پرسنل خود نیست.
وی بدهی شهرداری آبادان به پیمانکاران و کارگران را 2هزار و 700 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت : شهرداری آبادان 600 میلیارد ریال بابت پرداخت حق بیمه پنج تا هفت ماه نیروی انسانی به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است. 
شب گذشته یک کارگر شهرداری بنام عبدالنبی معرف پور در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود روبه روی شهرداری منطقه 2 در ایستگاه یک کوی ذالفقاری اقدام به آتش زدن خود کرد که با 80درصد سوختگی به بیمارستان 17 شهریور آبادان و از آنجا به اهواز منتقل شد. 
دراین حادثه ضامن اذربیجان یکی دیگر از کارکنان شهرداری نیز که در محل حادثه حضور و قصد کمک به همکار خود را داشت نیز به شدت دچار سوختگی شده وبا 40درصد سوختگی به بیمارستان منتقل شد.
جمعی از کارگردان شهرداری شادگان نیز برای روز دوم دست از کار کشیدند و با تجمع در مقابل فرمانداری این شهر خواستار پرداخت هشت ماه حقوق و مزایای خود شدند.

منبع:ایرنا

 


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - آبادان - کارگران - پرداخت - منطقه - میلیارد - تامین - اجتماعی - کارگردان - سوختگی - اضافه - عنوان - 2هزار - حادثه - منتقل - بیمارستان - پرسنل - کارگر - ایرنا - خدمات - چهارماه - کشیدند - گذشته - اقدام - ماهانه - مزایای - افزود - فروردین -

نظر شما در مورد : کارگران شهرداری آبادان دست از کار کشیدند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*