مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50440 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 خرداد 1397 -ساعت : 12:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تدابیر جدید برای ساماندهی صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران

افشین حبیب زاده مطرح کرد: پیشنهاد انحلال صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران گفت: تخلفات مطرح در گزارش سازمان بازرسی کل کشور در نهادهای نظارتی و قضایی پیگیری می‌شود.

مازندشورا:محمد قائمی امیری عملکرد تیم مدیریتی جدید این موسسه را جهت ساماندهی وضعیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری‌ها و اصلاح ساختار تشریح و گفت: هیات امنای صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران در اواسط آبان۹۶ منصوب و با انتصاب هیات مدیره در بهمن ماه سال ۹۶ فعالیت تیم مدیریتی جدید در راستای صیانت از دارایی‌ اعضا و سپرده‌گذاران و ساماندهی وضعیت اقتصادی صندوق آغاز شد.

وی افزود: بر این اساس هیات مدیره اولویت نخست خود را تسویه دیون اعضای بازنشسته و قطع همکاری شده قرار داد و طی ۳ ماهی که از فعالیت آن می‌گذرد، توانست نوبت پرداخت مطالبات را ۶.۵ ماه جلو انداخته و تا پایان دی ماه تسویه کند.

مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تاکید کرد: در این رابطه تلاش ما معطوف به تامین مالی و به‌روز کردن پرداخت مطالبات بازنشستگان شهرداری تهران بوده است و امیدواریم با مساعدت شهردار تهران و وصول مطالبات‌ موسسه این مهم به  زودی محقق شود.

پیگیری قضایی تخلفات مطرح در گزارش سازمان بازرسی کل کشور

قائمی همچنین از ارائه مشروح گزارش سازمان بازرسی کل کشور در نشست با هیات امنای صندوق خبر داد و یادآور شد: طی ۳ ماه گذشته هجمه‌های بسیاری که عمدتا ناشی از گمانه‌زنی افراد غیرمسئول و انتشار اخبار نادرست و غیرموثق بود، علیه صندوق شکل گرفته است، این در حالی است که سازمان بازرسی کل کشور گزارشی مبسوط، مستند و مستدل از تخلفات و حواشی مالی و اقتصادی، سوء مدیریت‌ و ناکارآمدی در سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در گذشته ارائه کرده است.

وی تاکید کرد: پس از دریافت این گزارش کمیته‌ای به منظور پیگیری و تبیین راهبردهای حقوقی و قضایی لازم تشکیل شد.

قائمی با اشاره به اینکه نتایج بررسی‌های این کمیته اخیرا در نشست هیات مدیره با هیات امنای صندوق به طور مبسوط مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، افزود: هیات مدیره در این نشست مکلف شد در راستای صیانت از دارایی اعضاء و سپرده‌گذاران موارد قابل پیگرد را به طور جدی از مراجع نظارتی و قضایی پیگیری کند.

برگزاری مجامع فوق‌العاده سال‌های ۹۴ و۹۵

قائمی برگزاری مجامع سالیانه سال‌های ۹۴ و ۹۵ را از دیگر اقدامات تیم مدیریتی جدید صندوق ذخیره کارکنان شهرداری عنوان کرد و اظهار داشت: مجامع عمومی عادی سالیانه و به طور فوق‌العاده سال‌های ۹۴ و ۹۵ علی‌رغم دریافت گزارش‌های حسابرس و بازرس قانونی برگزاری نشده بود که با تدابیر هیات امنا و پیگیری هیات مدیره دراسفندماه سال گذشته سرانجام برگزار شد.

وی با بیان اینکه در پایان این مجامع به دلیل ابهامات مطرح، صورت‌های مالی سال‌های مذکور تصویب نشد، افزود: در عین حال تدابیری به منظور ساماندهی و تثبیت وضعیت صندوق اتخاذ شد که هیات مدیره تلاش خواهد کرد با اجرایی کردن آنها در جهت ساماندهی و بهبود شرایط صندوق گام بردارد.

چابک‌سازی شرکت‌های تابعه

مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری همچنین از کوچک و چابک سازی فعالیت‌های این موسسه و شرکت‌های تابعه آن خبر داد و گفت: این اقدام در راستای اصلاح ساختار و صرفه‌جویی در منابع صورت گرفت بر این اساس تمامی واحدهای صف و ستاد صندوق ذخیره در ساختمان مرکزی متمرکز شدند.

وی با بیان اینکه تمرکز شرکت‌ها در ساختمان مرکزی با نقل و انتقال شرکت‌های گنجینه آتیه کیش و گوهر یاران خدمات پویا عملی شده است، تصریح کرد: با ساماندهی نیروی انسانی اعم از نیروهای مامور از شهرداری و بازنشسته علاوه بر صرفه‌جویی قابل ملاحظه در هزینه‌های اداری و تشکیلاتی که سالانه بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود، ساختمان شماره دو صندوق نیز به دارایی مولد تبدیل شد.

تعیین تکلیف بدهی مالیاتی و بانکی

مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری در خصوص وضعیت مالی صندوق نیز تصریح کرد: موسسه و شرکت‌های تابعه آن تا بهمن ماه سال ۹۶ دارای ۳۴۴ میلیارد ریال بدهی قطعی شده مالیاتی بودند که مذاکره برای کاهش بدهی ها از یک طرف و پرداخت اقساطی بخشی دیگر صورت گرفته است.

قائمی یادآور شد: طی ۳ ماه گذشته اکثر دیون سررسید شده مالیاتی پرداخت شده است تا اخلالی در روند کاری صندوق و شرکت‌های تابعه آن ایجاد نشود.

 گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه به مسئولان شهرداری

قائمی همچنین ابهامات به وجود آمده در خصوص سرمایه‌گذاری‌ها و عملکرد اقتصادی صندوق را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بر این اساس گزارش ۱۰۰ روزه عملکرد مدیران جدید تهیه و در اختیار مسئولان مربوطه قرار گرفت.

این در حالی است که معاون نظارتی شورای شهر تهران گفت: یکی از پیشنهادات شورا انحلال صندوق ذخیره کارکنان شهرداری و سرمایه گذاری غیرمستقیم است.

افشین حبیب زاده در گفتگو با  مهر در پاسخ به این پرسش که بسیاری از کارکنان شهرداری معتقدند در وضعیت کنونی، چرا برای صندوق ذخیره کارکنان که گفته می شود ورشکسته است، درصدی از حقوق آنها کاسته می شود، گفت: در خصوص صندوق ذخیره کارکنان شهرداری گزارش کاملی از سوی شهردار پیشین تهران داده شد و تخلفات قابل توجهی در این صندوق رخ داده است، بنابراین چند پیشنهاد برای ساماندهی آن مطرح شده که یکی از آنها این است که صندوق منحل شود و در یکی از بانک های عامل سرمایه گذاری به صورت غیرمستقیم انجام شود.

وی ادامه داد: این موضوع در آیین نامه ها پیش بینی شده که سرمایه گذاری مطمئنی در یکی از بانک های عامل برای کارکنان انجام شود. در حال حاضر منتظریم صندوق کارکنان پیشنهادات خود را در این خصوص بیاورد اما طرحی نیز از سوی شورا آماده شده که در صورتی که برنامه های صندوق کارکنان به سرعت به شورا ارائه نشود، طرح پیشنهادی در صحن مطرح شود.

حبیب زاده اضافه کرد: در طرح شورا تاکید بر منفک شدن سرمایه گذاری مستقیم و سرمایه گذاری در بانک عامل شده است.

، پیش از این تخلفات این صندوق در سرمایه گذاری دو پروژه در مجتمع ایستگاهی متروی امام خمینی (ره) و شهر کیش اعلام شده بود.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : صندوق - کارکنان - شهرداری - ذخیره - تهران - ساماندهی - قائمی - مدیره - گذاری - سرمایه - وضعیت - گزارش - شرکت‌های - گذشته - گرفته - پیگیری - مجامع - تخلفات - پرداخت - اقتصادی - موسسه - سال‌های - تابعه - عملکرد - مالیاتی - ساختمان - بازرسی - ارائه - برگزاری - اینکه - تاکید - همچنین - قضایی - راستای - افزود - امنای - مدیرعامل - مدیریتی - صرفه‌جویی - اصلاح - سرمایه‌گذاری‌ها - ابهامات - سالیانه - اظهار - تصریح - پیشنهاد - افشین - غیرمستقیم - پیشنهادات - مسئولان - ساختار - میلیارد - انحلال - مرکزی - فعالیت - تسویه - یادآور - سپرده‌گذاران - بازنشسته - مطالبات - تدابیر - پایان - بسیاری - صیانت - دارایی - نظارتی - شهردار - اشاره - منظور - مبسوط - دریافت - فوق‌العاده -

نظر شما در مورد : افشین حبیب زاده مطرح کرد: پیشنهاد انحلال صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*