تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 خرداد 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 50449 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بازآفرینی محله های فرسوده شتاب می گیرد

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون وزیرراه و شهرسازی با بیان اینکه یک هزار و 334 محله فرسوده برای بازآفرینی در برنامه ششم توسعه هدف گذاری شده است ، گفت: با دستور رییس جمهوری، این طرح بزرگ در کشور شتاب می گیرد.

مازندشورا:هوشنگ عشایری روز چهارشنبه درنشست ستاد بازآفرینی استان البرز افزود: براین اساس طبق دستور رییس جمهوری برای پیشبرد برنامه بازآفرینی محله ها، زمین دولتی و املاک شهرداری ها در اختیار طرح بازآفرینی قرار می گیرد. 
وی ادامه داد: رییس جمهوری به دلیل اهمیت موضوع آن را به صورت مستمر رصد می کنند واهدافی برای اجرای این طرح بزرگ تدوین شده است. 
عشایری گفت: دربرنامه ششم توسعه، مجلس شورای اسلامی با هماهنگی دولت تکالیفی را برعهده وزارت راه وشهرسازی و شهرداری ها قرار داده که هرچه بهترو سریعتر باید اجرایی شود. 
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در طرح بازآفرینی محله ها، افزون بر بازسازی واحدهای مسکونی و ساماندهی معابر، اهداف اجتماعی و فرهنگی نیز دنبال می شود، افزود: طبق برنامه ریزی بازآفرینی سالانه 270 محله دردستور کار قرار گرفته و به تصویب ستاد ملی بازآفرینی رسیده است. 
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه 9 فعالیت ویژه در این بافت ها پیش بینی شده،افزود: عمده فعالیت ها در این محلات در حوزه های فرهنگی، اجتماعی ، آموزش و ترویج فعالیت های آموزشی خواهد بود. 
عشایری تاکید کرد: در برنامه ششم توسعه بازآفرینی یک هزار و334 محله اولویت ستاد بازآفرینی قرار گرفته که سالانه هزینه ای بالغ بر 25 هزار میلیارد تومان برای نوسازی آنها نیاز است. 
وی گفت: از این رقم 8 هزار میلیارد تومان را دولت، 7 هزار میلیارد تومان توسط شهرداری ها و مابقی را بخش خصوصی تامین می کند. 
عشایری اضافه کرد: یکی از وجوه متمایز در برنامه بازآفرینی آن است که سهم و نقش تمام دستگاه های اجرایی مشخص شده است . 
وی یادآورشد: در ستاد بازآفرینی فقط ساخت و ساز مسکن و کوچه مورد نظر نیست بلکه توسعه خدمات اجتماعی و فرهنگی از جمله ساخت مدرسه و مراکز بهداشتی درمانی در اولویت قرار دارد. 
عشایری گفت: همچنین تسهیلاتی به توسعه گران این محله ها که بیشتر بخش خصوصی هستند نیز داده می شود که از جمله آن ها وام کم بهره و تخفیف در صدور پروانه و نظام مهندسی است. 
وی تاکید کرد: رسانه ها با اطلاع رسانی هرچه بیشتر می توانند نقش موثری دراین زمینه ایفا کنند. 

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بازآفرینی # عشایری #توسعه #برنامه #فرهنگی #تومان #میلیارد #فعالیت #اجتماعی #افزود #شهرداری #جمهوری #خصوصی #بیشتر #اولویت #تاکید #اجرایی #سالانه #گرفته #اینکه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بازآفرینی محله های فرسوده شتاب می گیرد

*

*


X https://sport45.site/