خسارت بیش از یک‌ میلیارد تومانی سیل به کشاورزی و دامداری سوادکوه

تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 خرداد 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 50453 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر جهاد‌ کشاورزی سوادکوه خبر‌ داد

خسارت بیش از یک‌ میلیارد تومانی سیل به کشاورزی و دامداری سوادکوه

مازندشورا: مدیر جهاد‌ کشاورزی سوادکوه از خسارت یک‌ میلیارد و 156 میلیون تومانی به کشاورزی و دامداری سوادکوه در سیل اخیر خبر‌ داد.

مازندشورا:محمد اسماعیلی امروز در شهرستان سوادکوه با اشاره به خسارت سیل اخیر به بخش‌های کشاورزی و دامداری شهرستان سوادکوه، گفت: سیل اخیر در شهرستان سوادکوه به شالیزار‌های برنج، دام‌های سبک و سنگین و محصولات کشاورزی خسارت وارد‌ کرد.

وی با بیان اینکه 80 هکتار از شالیزار‌های برنج از 80 تا 100 درصد آسیب‌دید، افزود: 640 میلیون تومان به زمین‌های شالیزاری شهرستان سوادکوه در سیل اخیر خسارت وارد‌ شد.

مدیر جهاد‌ کشاورزی شهرستان سوادکوه از تلف‌شدن دو رأس دام سنگین و 15 رأس دام سبک با 18 میلیون تومان خسارت در سیل اخیر خبر‌ داد و خاطر‌نشان کرد: 12 تُن کنسانتره و سبوس به مبلغ حدود 8 میلیون تومان و خسارت به 600 متر از واحد‌های دامداری به مبلغ 400 میلیون تومان بخش دیگری از خسارت‌های سیل اخیر‌بود.

اسماعیلی از خسارت 87 نفر در موضوع برنج و هفت نفر در موضوع دامداری در سیل اخیر خبر‌ داد و با بیان اینکه به 30 هکتار از محصولات گندم، 50 هکتار از محصولات کُلزا و 100 هکتار به محصولات جو خسارت وارد‌ شد، گفت: 90 میلیون تومان به محصولات کشاورزی گندم، گُلزا و جو خسارت وارد‌ شد که مجموع خسارت‌ها در بارندگی و سیل اخیر به کشاورزی و دامداری شهرستان سوادکوه مبلغ یک‌میلیارد و 156 میلیون تومان بر‌آورد‌ شد.

86015/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #خسارت #سوادکوه #کشاورزی #شهرستان #میلیون #تومان #محصولات #دامداری #وارد‌ #هکتار #موضوع #شالیزار‌های #اسماعیلی #جهاد‌ #سنگین #اینکه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : خسارت بیش از یک‌ میلیارد تومانی سیل به کشاورزی و دامداری سوادکوه

*

*


X https://sport45.site/