کارساز نبودن تصمیمات زیرکولری برای طرح دریا

تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 خرداد 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 50454 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فارس از جلسه کمیته پیشگیری و کاهش تلفات ساحلی شهرستان نور

کارساز نبودن تصمیمات زیرکولری برای طرح دریا

مازندشورا: معاون فرماندار شهرستان نور در جلسه کمیته پیشگیری و کاهش تلفات ساحلی شهرستان نور با بیان اینکه باید آستانه تحمل‌مان را باید بالا ببریم چون در زیر کولر، برای ساحل و دمای بالای 40 درجه تصمیم می‌گیریم، گفت: نخستین پاسخ‌ مسافران در سفر به مازندران استفاده از دریاست و تن به آب زدن و جنگل اما تهدید دریا جدی است و باید خطرات احتمالی دریا به درستی معرفی شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، سعید  یزدانی عصر امروز در جلسه کمیته پیشگیری و کاهش تلفات ساحلی که با حضور دستگاه‌های اجرایی طرح اعم از شهرداری‌ها، اداره ورزش، هیأت نجات غریق، هلال احمر، اورژانس، انتظامی، دریابانی، بهداشت و ... در فرمانداری نور برگزار شد، اظهار کرد: جاذبه‌های گردشگری مازندران دریا و جنگل است و اگر از مسافران پرسیده شود چرا به مازندران آمدند نخستین پاسخ‌شان استفاده از دریاست و تن به آب زدن و جنگل اما تهدید دریا جدی است و باید خطرات احتمالی دریا به درستی معرفی شود.

وی افزود: سال گذشته نظارت هلال احمر و همکاری این جمعیت با سایر دستگاه‌ها ( نجات غریق، انتظامی، دریابانی و ..) خوب بود و این امر سبب کاهش تعداد غریق در شهرستان شده است.

معاون فرماندار نور تصریح کرد: امسال سطح انتظار بیشتر است، اجرای طرح دریا با تعداد غریق صفر هدف‌گذاری کردیم و انتظار و نگاه ما با توجه به تجربیات گذشته تحقق این هدف است.

*در زیر کولر برای ساحل و دمای بالای 40 درجه تصمیم می‌گیریم

این مسؤول تاکید کرد: باید آستانه تحمل‌مان را باید بالا ببریم چون در زیر کولر برای ساحل و دمای بالای 40 درجه تصمیم می‌گیریم و این تصمیمات باید اجرایی شود بنابراین همه افراد حاضر در ساحل و مسؤولان دستگاه‌ها باید رعایت حال همدیگر را کنند و در مقابل انتقادات صبر و شکیبایی داشته باشند تا خدمت‌رسانی مطلوب انجام شود.

یزدانی از همکاری خوب جت‌اسکی‌ها در سال گذشته قدردانی کرد و افزود: امسال هم نیازمند این همکاری به ویژه در روزهای تعطیل برای گشت دریا هستیم و هر یک از آن‌ها به نوبت ساعتی را در اختیار ناجیان و گشت باشند.

*ضرورت بازنگری در اختصاص تعداد و محل به‌کارگیری ناجیان غریق بازنگری

وی تصریح کرد: ناجی غریق تنها وظیفه نجات‌ غریقی دارد و نباید به امور دیگر اشتغال داشته باشد و یا در کنار اغذیه فروشی، اجاره موتور، قایق و ... ناجی باشد.

معاون فرماندار شهرستان نور از نیروی انتظامی، ارشاد، تبلیغات و دیگر دستگاه‌های فرهنگی و امداد و نجات خواست تا پیام‌های هشداری خود را در نقاط مختلف ساحل، دریا و ورودی‌ها نصب و اطلاع‌رسانی کنند.

این مسؤول با بیان اینکه طرح نخست شهرداری شهر نور اجرا و بهره‌برداری شد، اظهار کرد: برای اجرای طرح دوم سرمایه‌گذار اعلام آمادگی کرده است بنابراین در منطقه اسکله سنگی به دلیل خطر احتمالی یا طرح اجرا و یا تعداد کافی ناجی غریق استقرار پیدا کند.

یزدانی با تاکید بر اینکه ناجیان باید گواهی آموزش احیا را اخذ کنند، گفت: باید در اختصاص تعداد و محل به‌کارگیری ناجیان غریق بازنگری انجام و برای حفظ جان مردم تاکید شود به غیر از محل اجرای طرح شنا در دیگر نقاط ممنوع است.

*ناکافی بودن 60 ناجی غریق برای 32 کیلومتر از سواحل شهرستان نور

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نور نیز در این جلسه با اشاره به اینکه همه ناجیان شهرستان دوران آمادگی را گذراندند و دارای کارت و مورد تائید هیأت شهرستان و استان هستند، افزود: از نظر تعداد با توجه به 32 کیلومتر ساحل کافی نیستند و تنها 60 درصد مورد نیاز به شهرستان اختصاص دادند.

قهرمان کلیج تابلوهای هشدار دهنده را بسیار مهم دانست و گفت: با جت‌اسکی داران هماهنگی می‌شود تا همکاری لازم را داشته و اگر آمادگی  و مهارت نجات غریق را دارند کارت دار باشند و در این بخش نیز فعال شوند.

فرشاد اسدی شهردار نور نیز در این جلسه اظهار کرد: طرح نخست با امکانات ست ورزشی، زمین ورزشی، والیبال و ... اجرا و طرح دوم قرار است توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی از ششم خرداد ماه آماده‌سازی و قبل از نیمه‌خرداد اجرا و بهره برداری شود.

*اعلام تحویل دادن ساحل به هلال‌احمر با تاخیر

سرپرست هلال احمر شهرستان نور نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اگرچه با تاخیر اعلام شد تا ساحل را تحویل بگیریم، اظهار کرد: هدف ما کاهش و پیشگیری است و نباید اجازه دهیم تا فرد در مرحله غرق قرار بگیرد و سپس برای نجات آن اقدام کنیم.

علی اصغر خاکپور خواست تا ورودی‌ها به سمت ساحل به حداقل برسد و سایر ورودی غیرضروری در این مدت مسدود و دسترسی‌های مطمئن به دستگاه امداد و نجات برای ورود سریع آمبولانس اعلام شود.

وی از آمادگی هلال احمر برای برگزاری آموزش سی‌.پی‌.آر(احیا) برای ناجیان غریق خبر داد و گفت: نصب تابلوهای هشدار علاوه بر اطلاع‌رسانی به کمک ناجی هم می‌آید.

*ساماندهی 47 فروند شناور

کریم محمودی‌ثانی فرمانده دریابانی منطقه نیز از ساماندهی 47 فروند شناور اعم از قایق و جت اسکی خبر داد و گفت: در هر ایستگاه یک ناجی و شناور همواره باید حضور داشته باشند و هر جت‌اسکی یک ناخدا (جت بان) داشته باشد زیرا تاثیر مثبتی در شناسایی و کاهش غریق دارد.

*موظف شدن شهرک‌های ساحلی به داشتن ناجی غریق

عباسعلی حبیبی نماینده فرمانداری در طرح‌دریای ایزدشهرنیز در این جلسه خواستار توجیه نیروی انتظامی و آموزش برای جلوگیری از ورود افراد به دریا در مناطق ممنوعه و خروج افراد داخل آب شد و گفت: شهرک‌ها و مجتمع‌های مسکونی موظف به اخذ ناجی و خدمات‌رسانی به مهمانان خود هستند.

رئیس هیات نجات غریق شهرستان نور نیز در این جلسه اظهار کرد: در همه ورودی‌ها ناجی داریم  اما ملاک استقرار ناجی بر اساس شاخص‌ها که سه سال قبل توسط هیاتی بررسی و اعلام شد ورودهای مستقیم به دریا و ساحل است.

مصطفی بلده‌ای با اشاره به اینکه سهمیه شهرستان نور در اختصاص ناجی غریق 128 نفر است و بالاترین ناجی سیار در سطح سواحل استان را داریم، گفت: با توجه به میزان ساحل، تعداد ورودی‌ها و حجم مسافر و استفاده‌کنندگان از دریا این تعداد کافی نیست و ما درخواست 150 ناجی را کردیم.

86023/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #شهرستان #تعداد #ناجیان #اظهار #اعلام #اینکه #ورودی‌ها #اختصاص #انتظامی #آمادگی #باشند #همکاری #آموزش #افراد #تاکید #اشاره #اجرای #بازنگری #گذشته #شناور #ساحلی #دریابانی #افزود #پیشگیری #یزدانی #شهرداری #منطقه #سرمایه‌گذار #اطلاع‌رسانی #تابلوهای #تاخیر #تحویل #ساماندهی #فروند #جنگل #ورزشی #جت‌اسکی #سواحل #کیلومتر #استان #خواست #هشدار #استقرار #بنابراین #احتمالی #مازندران #دستگاه‌ها #معاون #فرماندار #فرمانداری #اداره #تلفات #تصمیمات #دستگاه‌های #اجرایی #تصریح #امسال #کمیته #به‌کارگیری #نباید #نیروی #مسؤول #می‌گیریم #انتظار #کردیم #بالای #تصمیم #امداد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کارساز نبودن تصمیمات زیرکولری برای طرح دریا

*

*


X https://sport45.site/