مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50468 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 خرداد 1397 -ساعت : 19:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهرفروشی در لوای ماده 100 شهرداری‌ها

مازندشورا: شهردارآنلاین: دانشجوی دکترای عمران گرایش سازه گفت: شهرداری ها برای اداره شهر به فکر منابع درآمدی هستند و این ماده 100 را یکی از راه های درآمدزایی تلقی می کنند.

مازندشورا:احسان شعبان زاده اظهار کرد: در کشور ما تعریفی که در راستای توسعه نهادینه شده ساخت و سازهای شهری وجود دارد، فرسنگ ها با مفهوم توسعه جهانی متفاوت است.

وی با اشاره به این که اگر درساختمان اداری تأسیسات نامناسب، پلان و نمای بیرونی مناسب باشد؛ این نحوه ساخت و ساز از نظر ما ساختمان مدرن  محسوب می شود، خاطرنشان کرد: ساختار ساختمان در فصل تابستان باید به گونه ای باشد که برای سیستم گرمایشی خنک کننده کمترین انرژی را مورد استفاده قرار دهد.

دکترای عمران گرایش سازه با اشاره به این که  ساختمان هایی که فاضلاب آن ها آلودگی محیطی ایجاد می کند، جز ساختمان توسعه یافته محسوب نخواهد شد تصریح کرد: متاسفانه در میان این نوع ساخت و سازها در کشور ما رونق زیادی دارد.

شعبان زاده با یادآوری این که مهندسان ایرانی در راستای ساخت و ساز شهری و توسعه هنوز نگاه سنتی دارند خاطرنشان کرد: مدیران شهری صرفا به فکر بزرگ کردن شهر و زیباسازی ساده و سطحی مبلمان شهری هستند.

وی با اشاره به این که این گونه ساخت و سازها با مدیریت مصرف انرژی و ساخت زیست‌محیطی منافات دارد، گفت: سازنده های ساختمانی به دنبال کمترین هزینه و بیشترین سود آوری درساختمان سازی هستند، هرچند سازمان نظام مهندسی که به عنوان طراح و مجری ساختمان سازی وارد شده نیز برنامه مشخصی ندارد و هدف این سازمان نیز درآمدزایی است.

دکترای عمران گرایش سازه  یادآور شد: متاسفانه دید درستی نسبت به مسئله ساختمان سازی و توسعه پایدار در کشور وجود ندارد، به طوری که ساختمان هایی مشاهده می‌شود که با قدمت بیش از چند دهه همچنان پابرجاست اما ساختمان های جدید با طول عمر ۷ یا ۸ ساله  به زودی روبه زوال می روند.

وی در خصوص اجرای قانون ماده 100 شهرداری ها که شهر فروشی در آن اتفاق می‌افتد، خاطرنشان کرد:شهرداری‌ها برای اداره شهر به فکر منابع درآمدی هستند و این ماده 100 را یکی از راه های درآمدزایی تلقی می‌کنند.

شعبان زاده با اشاره به این که شهرداری‌ها برای تامین بودجه عمرانی نیاز به منابع درآمدی دارند و یکی از راه های تامین بودجه احقاق ماده ۱۰۰ است، تصریح کرد: اگر شهرداری‌ها نیز از سوی دولت حمایت شوند به طوری که بودجه مناسبی برای عمران آبادی در اختیار آن ها قرار گیرد، شاید در تحقق توسعه پایدار در حوزه ساختمان سازی موثر واقع شود.

وی افزود: این شیوه‌ مبنی بر این که شهرداری ها یک نهاد خصوصی و یک انرژی هستند و باید از محل درآمدهای خود هزینه های را تامین کنند، باید اصلاح شود.

دکترای عمران گرایش سازه با بیان این که یک شهر توسعه یافته دارای ساختمان هایی در راستای توسعه پایدار است، یادآور شد: در ساختمان سازی مدرن باید به حفظ محیط زیست توجه اصولی شود.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساختمان - توسعه - شهرداری - عمران - اشاره - شهرداری‌ها - دکترای - انرژی - گرایش - خاطرنشان - شعبان - راستای - بودجه - پایدار - تامین - درآمدزایی - یادآور - درآمدی - ندارد - منابع - یافته - کمترین - محسوب - درساختمان - تصریح - متاسفانه - دارند - سازها - هزینه -

نظر شما در مورد : شهرفروشی در لوای ماده 100 شهرداری‌ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*