مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5047 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 مرداد 1395 -ساعت : 15:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران:

تعرفه خدمات مهندسی پاسخگوی تعهد و مسئولیت مهندسان نیست

مازندشورا: رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به پایین بودن تعرفه خدمات مهندسی اظهار داشت: با وجود مشکلاتی چون رکود ، مشکلات معیشتی و مسائل صنفی مبالغی که برای حق الزحمه در نظر گرفته می شود در قبال تعهد و مسئولیت حرفه ای و اجتماعی مهندسان پاسخگو نیست.

مازندشورا:به گزارش صما به نقل از روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندران ،مهندس محسن قربانی در مجمع عمومی عادی سالانه نوبت دوم سازمان نظام مهندسی ساختمانمازندران که روز دوشنبه یازدهم مردادماه در محل سالن هلال احمر ساری برگزار شد درسخنانی به ارائه گزارش عملکرد سازمان پرداخت و اظهار داشت :هیأت مدیره دوره هفتمدر اسفندماه سال94 موفق به افزایش 25درصدی تعرفه خدمات مهندسی شد و با توجه بهاینکه تعرفه خدمات مهندسی در مازندران نسبت به 13 استان کشور پایین تر بود موفقشدیم تعرفه را با رقم نسبتا مناسب به تصویب برسانیم.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به اجرایی شدن بازرسی برقدر استان اظهار داشت: با پیگیری های گروه تخصصی برق در هیأت مدیره های دوره چهارم، پنجم و ششم موفق شدیم در هیأت مدیره دوره هفتم بازرسی برق را نهایی کنیم و اجرایاین موضوع در منطقه توزیع برق مازندارن رسما از ده روز پیش آغاز شد و در منطقه غرباستان نیز مرحله آزمایشی در حال انجام است و در یک هفته آینده به صورت رسمی درمنطقه توزیع برق غرب استان اجرایی می شود.

وی افزود: یکی از این موضوعات مربوط به گاز صنایع و گاز دو پوند استکه با تعاملی که بین سازمان و شرکت ملی گاز مازندران وجود دارد این بازرسی بر اساستفاهم نامه به مهندسان مکانیک واگذار می شود و بازرسی گاز صنایع تا کمتر از یک ماهدیگر توسط مهندسان رشته مکانیک که دوره های مربوطه را طی کرده اند انجام خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد : در زمینه بازرسی آب و فاضلاب نیز نشستهایی با مدیرعامل آب و فاضلاب استان برگزار شد و امیدواریم تا قبل از پایان سال بهسرانجام برسد.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران ادامه داد: صلاحیت جدید مهندسانعمران در بحث آزمایشگاه ژئوتکنیک در دستور کار قرار دارد و امیدواریم که از اولمهرماه بر اساس برنامه زمانبندی و با مصوبه هیأت مدیره در خصوص نرخ و سهمیه وموضوعات مربوط به نمایندگی ها موضوعات مربوط به آزمایشگاه ژئوتکنیک الزامی شود .

مهندس قربانی با اشاره به اقدامات سازمان در حوزه ورزش اظهار داشت:مسابقات ورزشی در سال گذشته در 13 رشته انجام شد و هر سال نظام مهندسی ساختمانمازندران میزبان یکی از مسابقات کشوری است و در سال جاری نیز میزبان مسابقات کشوریفوتسال بودیم که تیم مازندران قهرمان مسابقات شد.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به اقدامات سازمان در بخشایمنی، بهداشت و محیط زیست اظهار داشت: با توجه به اقدامات صورت گرفته از سال 93مازندران به عنوان پایلوت از سوی وزارتراه و شهرسازی انتخاب شد و برگزاری همایش ملی دو روزه در آذرماه در دستور کارسازمان قرار دارد.

وی با تاکید بر رویکرد شفاف سازی هیأت مدیره دوره هفتم اظهار داشت:چاپ منظم خبرنامه به صورت ماهانه ، انتشار مصوبات هیأت مدیره بلافاصله پس از جلسهدر وب سایت سازمان ، انتشار مطالب و اخبار سازمان در شبکه های اجتماعی فضای مجازیو اجرای طرح واحدهای پاسخگو و پاسخگویی به سوالات ارسالی به صورت روزانه در ساعت 10 تا 12 از اقداماتصورت گرفته در این راستا بوده است.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران ، انعقاد قرارداد با بانک ها واعطای تسهیلات به اعضا ، توسعه زیرساخت های نرم افزاری ،تجهیز ساختمان خریداری شدهستاد مرکزی واقع در جاده قائمشهر ، معافیت مالیاتی عملکرد برای سازمان به مدت 5سال،برگزاری جشن روز مهندس در کلیه شهرهای استان و برگزاری دومین مسابقات قرآن سازماننظام مهندسی ساختمان به مناسبت ماه مبارکرمضان را از اقدامات سازمان عنوان کرد.

در ادامه مهندس جعفر یزدانی رئیس شورای انتظامی و مهندس فرشاد گورانبازرس سازمان به ارائه گزارش مربوطه پرداختند و دکتر احمدرضا گران خزانه دارسازمان نیز به ارائه بودجه تحقق یافته و ترازنامه سال 94 و پاسخ به سوالات اعضاپرداخت و در پایان ترازنامه سال94 با کسب آراء تصویب شد.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - مازندران - ساختمان - مدیره - استان - بازرسی - مهندس - مسابقات - اظهار - تعرفه - اقدامات - مهندسان - خدمات - ادامه - گزارش - مربوط - اشاره - برگزاری - ارائه - ژئوتکنیک - آزمایشگاه - پایان - انتشار - میزبان - دستور - ترازنامه - امیدواریم - عنوان - گرفته - سوالات - منطقه - عملکرد - سال94 - برگزار - ساختمانمازندران - عمومی - قربانی - تصویب - اجرایی - مکانیک - مربوطه - صنایع - موضوعات - توزیع - فاضلاب -

نظر شما در مورد : تعرفه خدمات مهندسی پاسخگوی تعهد و مسئولیت مهندسان نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها