تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 خرداد 1397 - ساعت : 20:31

کد مطلب: 50473 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جمع آوری متکدیان در یاسوج مطابق با قانون نیست

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت جمع آوری و ساماندهی متکدیان در سطح استان مطلوب نیست.

مازندشورا:محمد کاظم نظری چهارشنبه، دوم خرداد ماه 97 در نشست ستاد جمع آوری متکدیان استان افزود: نباید از وضعیت موجود ساماندهی متکدیان در استان راضی باشیم و این وضعیت نه تنها مطلوب نبوده، بلکه مطابق با قانون نیز نیست . 

وی با بیان اینکه در حوزه متکدیان سه بخس متکدیان داخلی، خارجی و متکدیان بی بضاعت مطرح است، اظهارکرد: در بخش متکدیان خارجی که عمدتا پاکستانی هستند و از کودکان خود نیز برای کسب درآمد سوء استفاده می کنند، جمع آوری ماهانه توسط نیروی انتظامی و تحویل به استان فارس بعنوان استان معین ضروری است . 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: همچنین با ثبت مشخصات این متکدیان می توان نسبت به میزان بازگشت این افراد به استان اطلاعات لازم را به دست آورد و عملکرد استان فارس در این حوزه نیز سنجیده شود. 

نظری با اشاره به ضرورت ساماندهی متکدیان داخلی، تصریح کرد: متکدیان نیازمند داخلی باید با همکاری نیروی انتظامی جمع آوری و مورد پوشش دستگاه های حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد قرار گرفته و پوشش افراد بی بضاعت در این حوزه نیز با هدف عدم بازگشت به تکدی گری اجرایی شود . 

وی بر تکمیل و تجهیز مرکز نگه داری شهرداری یاسوج تاکید و بیان کرد: پوشش مناسب جامعه هدف داخل استان پس از جمع آوری ضروری است . 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: وضعیت عملکرد در پایان خرداد ماه رصد خواهد شد و باید وضعیت از امروز مطلوبتر باشد . این برنامه در سایر شهرستان ها نیز اجرا شود.

همچنین حجت الاسلام علی فتح میر محمدی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخورد قانونی با متکدیان سودجو ضروری است. 

وی افزود: برخی از متکدیان فقیر نیستند و با هدف سودجویی با ظاهر فقرانه نسبت به این عمل غیر قانونی اقدام می کنند . 

میرمحمدی با بیان اینکه گدایی از نظر قانونی جرم بوده و باید با متخلفین برخورد شود، اظهار کرد: همچنین افرادی سودجو کودکان را ابزار تکدی گری خود قرار می دهند که باید اقدامات عملیاتی برای پیشگیری در این بخش محقق شود . 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: مواردی از تکدی گری گروهی نیز در استان داشته ایم و باید ساماندهی مناسبی در حوزه متکدیان انجام شود و از بروز آسیب های بعدی و تبعات آن پیشگیری کنیم. 

شاهرخ کناری، فرماندار شهرستان بویراحمد نیز در این نشست گفت: 400میلیون تومان تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض به خانواده های کودکان کار پرداخت شد اما متاسفانه نه تنها کمکی به جمع آوری و ادامه کار ندادن کودکان نکرد بلکه بیشتر نیز شده اند.

وی افزود: هویت بسیاری از متکدیان مشخص شده و اطلاعات آنها نیز در دسترس است. 

کناری اظهار کرد: برخی از کمک های مادی و بدون نگاه کارشناسی شده به متکدیان داخلی باعث تشویق این افراد به سمت این معضل می شود . 

کناری با بیان اینکه فرمانداری بویراحمد اقداماتی نیز در این حوزه انجام داده است، اظهار کرد: خدمات مشاوره ای رایگان با محوریت آموزش و پرورش و فراهم سازی شرایط تحصیلی از دیگر موارد عملیاتی شده است . 

فرماندار بویراحمد تصریح کرد: متکدیان نظم عمومی شهر را برهم می زنند و گاها مواردی از سرقت از خودروها نیز گزارش شده و باید برخورد قانونی مناسبی در این حوزه انجام شود . 

کناری خواستار ساماندهی بهتر متکدیان داخلی در کمپ شهرداری شد و بر عزم و تلاش برای حل این معضل تاکید کرد.

‌هوشنگ سیاوش پو، معاون امور اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با بیان اینکه 324 کودک کار طی سالهای 95 و 96 در سطح استان شناسایی شد، گفت: در سال گذشته 245 کودک کار در سطح استان شناسایی شده است که از این تعداد 158 نفر مربوط به شهر یاسوج است.

وی با بیان اینکه با همکاری سایر دستگاهها اقدامات خوبی برای ساماندهی و جمع آوری کودکان کار در سطح استان شده است، افزود: تعدادی از کودکان کار استان شناسایی و خدماتی به آنها نیز ارائه شد که از تعداد شناسایی شده زیر 10 درصد برگشت دوباره داشتند.

سیاوش پو بیان کرد: 110 میلیون تومان لوازم تحریر و نوشت افزار، لباس، کیف و کشف طی مهر ماه سال 96 به کودکان کار داده شد اما متاسفانه کودکان جدید وارد این عرصه شدند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: پدر و خانواده 144 نفر از کودکان کار شناسایی شده استان بیکار و فاقد بیمه درمانی هستند که بیشتر فرزندان کارگران ساختمانی می باشند.

عبدالحمید پناهی، معاون فرماندار بویراحمد نیز گفت: طبق بررسی های صورت گرفته و شناسایی 40 متکدی در سطح شهر یاسوج  25 نفر زن، 15 نفر مرد بوده که از این تعداد 28 نفر از اتباع بیگانه هستند.

الماس گشتاسبی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: کسانی که تکدی‌گری را پیشه خود قرار می دهند یک تا سه ماه حبس مجازات قانونی دارد. همچنین در صورتی که کسی فرد یا افرادی را به تکدیگری وادار کنند 6 ماه تا 2 سال حبس پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: دستگاه قضایی دستور قضایی برای جمع آوری متکدیان و کودکان کار را صادر کرده و آماده همکاری در این زمینه نیز است.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #متکدیان #استان #بویراحمد #کودکان #کهگیلویه #شناسایی #معاون #داخلی #اینکه #ساماندهی #قانونی #کناری #اجتماعی #افزود #همچنین #وضعیت #پیشگیری #افراد #اظهار #برخورد #بهزیستی #همکاری #تصریح #فرماندار #ضروری #تعداد #یاسوج #افرادی #سیاوش #سودجو #قضایی #اقدامات #بیشتر #مواردی #استانداری #تومان #خانواده #مناسبی #متاسفانه #عملیاتی #دستگاه #نیروی #انتظامی #سیاسی #امنیتی #بضاعت #خارجی #مطابق #قانون #خرداد #استاندار #بازگشت #اضافه #شهرستان #مدیرکل #تاکید #شهرداری #اطلاعات #عملکرد #گرفته #فرهنگی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جمع آوری متکدیان در یاسوج مطابق با قانون نیست

*

*


X https://sport45.site/