مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5049 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 مرداد 1395 -ساعت : 16:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در جلسه امروز شورای شهر صورت گرفت

تصویب تسهیلات تشویقی پرداخت مطالبات شهرداری تهران

مازندشورا: اعضای شورای اسلامی شهر تهران در بررسی لایحه تسهیلات تشویقی مطالبات شهرداری تهران که یک فوریت آن در دویست‌وهفتادونهمین جلسه علنی شورای اسلامی تهران به تصویب رسیده بود، امروز پس از بحث و بررسی جزییات این لایحه را به تصویب رساندند.

مازندشورا:

بلدیه| در دویست‌وهشتادویکمین جلسه علنی شورای شهر تهران، مقرر شد تسهیلات تشویقی برای مناطق جنوبی شهر تهران تنها در دیرکرد جرایم تا 70 درصد و برای مناطق شمالی تا 50 درصد در نظر گرفته شود.مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره جزییات تصویب این لایحه گفت: بحث تسهیلات تشویقی برای وصول مطالبات شهرداری که شامل دو بخش چک‌های نکول و عوارض شهرداری تهران است، مورد بررسی اعضای شورا قرار گرفت که اتفاقا بخش اعظمی از وقت شورا امروز به بررسی این لایحه اختصاص پیدا کرد.
وی افزود: در حال حاضر 39 هزار قطعه چک از سال 70 در دست شهرداری تهران است که اغلب آنها برگشت خورده و در راستای تشویق برای بازپرداخت اصل بدهی‌ها  ، تنها جرایم این بدهی‌ها شامل تخفیفاتی می‌شود.
رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: کل میزان جرایم در صورت پرداخت بالغ بر 500 میلیارد تومان خواهد بود که با کسر تشویقات در نظر گرفته شده حدود 1200 میلیارد تومان شهرداری تهران وصول خواهد کرد، البته اصل بدهی‌ها 600 میلیارد تومان اعلام شده است.
چمران با اشاره به اینکه بخش دیگری از مطالبات شهرداری تهران مربوط به عوارضی است که شهروندان باید پرداخت کنند، ادامه داد: تنها در جرایم دیرکرد این عوارض، تخفیفات 70 درصدی برای مناطق جنوبی تهران و تخفیف 50 درصدی برای مناطق شمالی تهران در نظر گرفته شده است.
وی تاکید کرد: این تخفیفات تنها برای بدهکاران در نظر گرفته شده که بدهی آنها تا سقف 1.5 میلیارد تومان بوده است. همچنین اعضای شورای شهر تهران مصوب کردند که این تخفیفات شامل سازمان‌ها و مراکز دولتی و مراکز تجاری نخواهد بود.
رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: یک درصد از جرایم اخذ شده دیرکرد مطالبات شهرداری نیز برای فرهنگ‌سازی و تبلیغات درخصوص تشویق مردم برای پرداخت مطالبات در نظر گرفته شده است. همچنین 4 ماه از زمان ابلاغ این مصوبه برای تبلیغات و فرهنگ‌سازی به شهروندان مهلت داده خواهد شد. پس از این زمان شرایط به موقعیت قبلی برمی‌گردد و تمام جرایم دیرکرد اخذ خواهد  شد.
صدای اعتراض چمران بلند شد
در جلسه امروز عباس جدیدی چند مرتبه در حالی که میکروفنش خاموش بود و برابر قانون اجازه صحبت نداشت، با صدای بلند  صحبت های خود را بیان می کرد و هربار با تذکر رییس شورای شهر تهران مواجه می شد که در نهایت و در جریان بررسی لایحه تسهیلات تشویقی پرداخت مطالبات شهرداری تهران، این رفتار جدیدی با اعتراض چمران همراه شد.
نهایتا با دو صلوات اعضا آرامش برقرار شد و شورا به کار خود ادامه داد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - شورای - مطالبات - جرایم - گرفته - پرداخت - چمران - میلیارد - تومان - دیرکرد - تشویقی - مناطق - تسهیلات - بررسی - شورای شهر تهران - امروز - اسلامی - لایحه - ادامه - تخفیفات - درصدی - همچنین - اعتراض - جدیدی - تبلیغات - فرهنگ‌سازی - مراکز - عوارض - شمالی - جنوبی - تصویب - اعضای - تشویق - تاکید - بدهی‌ها - شهروندان -

نظر شما در مورد : تصویب تسهیلات تشویقی پرداخت مطالبات شهرداری تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها