تمام مولفه‌های رزم  در آزادسازی خرمشهر به هم زده شد/مذاکره‌ای وجود ندارد

تاریخ انتشار : پنج شنبه 03 خرداد 1397 - ساعت : 22:39

کد مطلب: 50501 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵کربلا:

تمام مولفه‌های رزم در آزادسازی خرمشهر به هم زده شد/مذاکره‌ای وجود ندارد

مازندشورا: فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا مازندران با بیان اینکه یک عده با نگاه جهادی، انقلابی و مطیع سرسخت امام راحل که رمز ولایت‌مداری‌شان را در میدان نشان دادند و تمام مولفه‌های رزم را به هم زدند و این روحیه در مقابل ارتش دشمنی که توسط استکبار جهانی مجهز شده ارزشمند بوده است، گفت: ماحصل حماسه‌سازی این مقاومت، 419 شهید است که ترکیبی از شهدای مازندانی هم در آن است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سردار حمیدرضا رستمیان بعدازظهر امروز در مراسم گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر این روز را یکی از روزهای ماندنی دفاع مقدس برشمرد و اظهار کرد: روزهایی که به نام مقاومت و ایثار هم نامگذاری شده است؛ یک رویکرد حماسی و جهادی به نبرد است. 

وی با بیان اینکه یک عده با نگاه جهادی، انقلابی و مطیع سرسخت امام راحل که رمز ولایت‌مداری‌شان را در میدان نشان دادند و تمام مولفه‌های رزم را به هم زدند و این روحیه در مقابل ارتش دشمنی که توسط استکبار جهانی مجهز شده ارزشمند بوده است، افزود: ماحصل حماسه‌سازی این مقاومت، 419 شهید است که ترکیبی از شهدای مازندانی هم در آن است.


فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا مازندران با اعلام اینکه در مقطع اشغال، بعد 33 روز مقاومت کوتاهی که انجام شد این شهر روز 34 سقوط می‌کند، ادامه داد: نهایتا 19 تا 20 ماه خرمشهر در اشغال عراقی‌ها قرار می‌گیرد شهر را غارت می‌کنند خرمشهر خرابه شد و دژ ارتش بعث شد و در آخر میدان رجزخوانی صدام و طرفداران صدام شده است.


وی با بیان اینکه در مقطع اشغال دو عملیات ارتش وقت با فرماندهی کل قوا بنی‌صدر که گفته بود ما سرنوشت جنگ را در جبهه تمام می‌کنیم، صورت گرفت، خاطر نشان کرد: دو عملیات به نام نصر و توکل طراحی می‌شود که هر دو به شکست می‌انجامد و به جز تلفات و انهدام لشگرها هیچی به دست نیامد.

رستمیان با بیان اینکه بنی‌صدر دوباره مصاحبه می‌کند دیگر ما نمی‌توانیم جنگ را در میدان جنگ تمام کنیم باید برویم پشت میز مذاکره و با دشمن مذاکره کنیم، یادآور شد: حضرت امام به سرعت وارد عمل می‌شود و موضع بنی‌صدر را رد می‌کند و می‌فرمایند در این زمانی که خرمشهر در اشغال دشمن است مذاکره معنی ندارد تا زمانی دشمن در خاک ما است مذاکره‌ای وجود ندارد.


فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا با اشاره به اینکه دوباره اینجا نگاه انقلابی صورت می‌گیرد عده‌ای که عاشق خط امام هستند به جبهه می‌روند و خیانت بنی‌صدر و بی‌کفایتی آن باعث عزل او می‌شود، گفت: در مقطع دوم اشغال عدم پذیرش بنی‌صدر از فرمان امام در چند جا صورت گرفت و حصر آبادن که امام می‌گفتند باید شکسته شود اما بنی‌صدر به بهانه‌ای مختلف رد می‌کرد.


وی با اشاره به اینکه در مقطع فتح و پیروزی نهایتا بنی‌صدر از صحنه خارج شد و قوه مجریه در اختیار نیروهای انقلابی قرار گرفت، ادامه داد: در آن زمان هم نیروهای غیرانقلابی با رای مردم قدرت می‌گرفتند، بنی‌صدر فرار می‌کند شهید رجایی رئیس جمهور می‌شود، در ارتش هم تحولاتی صورت می‌گیرد فرماندهان انقلابی روی کار می‌آیند. تازه نظام ما می‌شود یک نظام انقلابی و با اراده برای بیرون دشمن از خاک وطن.

فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا اظهار کرد: عملیات‌های مختلفی صورت گرفت، عملیات ثامن‌الائمه که شکستن حصر آبادن، عملیات طریق‌القدس برای بازپس‌گیری بستان و به دنبال آن فتح‌المبین و بعد هم بیت‌المقدس برای بازپس‌گیری خرمشهر که روز 13 رجب روز میلاد امام علی (ع) صورت می‌گیرد.


وی با اشاره به اینکه مازندران در آن زمان یگان مستقلی نداشت و لشکری مثل 25 کربلا نداشت، آن زمان منطقه سه مازندران و گیلان کلا اعزام نیروهایش به غرب و شمالغرب بود، خاطر نشان کرد: سه تیپ آن کربلا، بیت‌المقدس و 37 نور که این سه تیپ به اجماع نیروهای گردانی بود که بنده در تیپ 37 نور بودم که چهار گردان داشت قدس، نصر، ثارالله و امام موسی صدر که شهید هاشمی فرمانده‌اش و شهید ابوعمار جانشین آن بود. 

وی تصریح کرد: تیپ کربلا هم آقای قربانی فرمانده بود در این تیپ یک گردان شمالی بود و در تیپ بیت‌المقدس دو گردان شمالی بودند که آقای کلاهکج فرماندش بود و از پیروزی‌های این عملیات آزادسازی هویزه است بنده توفیق داشتم در تیپ 37 نور از کرخه نور به سمت جفیر و طلائیه عمل کنیم.

رستمیان با اشاره به اینکه اولین گردانی بودیم که وارد هویزه شدیم و هویزه تلی از خرابه‌ای بیش نبود، گفت: در عملیات آزادسازی خرمشهر 5 هزار کیلومتر از خاک وطن آزاد می‌شود.

86031/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اینکه #بنی‌صدر #خرمشهر #عملیات #کربلا #انقلابی #اشغال #فرمانده #اشاره #می‌گیرد #می‌کند #عملیاتی #گردان #نیروهای #آزادسازی #بیت‌المقدس #مذاکره #ندارد #مقاومت #میدان #هویزه #رستمیان #مازندران #بازپس‌گیری #شمالی #گردانی #نداشت #دوباره #نهایتا #ادامه #اظهار #مذاکره‌ای #مولفه‌های #زمانی #جهادی #آبادن

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تمام مولفه‌های رزم در آزادسازی خرمشهر به هم زده شد/مذاکره‌ای وجود ندارد

*

*


X https://sport45.site/