مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50521 -تاریخ انتشار : شنبه 05 خرداد 1397 -ساعت : 06:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون عملیات ستاد‌کل نیروهای مسلح:

امریکا در رأس حامیان اصلی دشمنی با انقلاب اسلامی قرار دارد

مازندشورا: معاون عملیات ستاد‌کل نیروهای مسلح با اشاره به هدایت صدها نفر از اسرای عراقی توسط یک بسیجی ۱۵ ساله مجروح سوار بر افسر‌بعثی در آزاد‌سازی خرمشهر، امریکا را در رأس حامیان اصلی دشمنی با انقلاب اسلامی ذکر کرده است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، مهدی ربانی امشب در مراسم گرامی‌داشت سوم خرداد‌ماه که در مسجد‌ جامع زیراب سوادکوه برگزار‌ شد با با اشاره به اینکه خرمشهر قطعه استراتژی و جغرافیایی کشور ما است و قبل از انقلاب بار‌ها مورد تاخت و تار قرار‌ گرفت، گفت: دشمنان به دلیل از دست‌دادن منافع مختلف با پیروزی انقلاب اسلامی، کشور را تهدید کردند و گروه‌های مخالف در مناطق مختلف دست به سلاح بردند که با حمایت امریکا و غربی‌ها آغاز‌ شده بود.

وی با بیان اینکه محاصره خرمشهر، آبادان و خوزستان با هدف ایجاد عربستان‌ آزاد از اهداف رژیم بعث صدام بود، افزود: حزب بعث با ایدیولوژی ناسیونالیسم عرب بود و در هنگام حمله به ایران شط‌عرب و عربستان آزاد را برای خاک خود ذکر کردند.

معاون عملیات ستاد‌کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه صدام همواره قرارداد الجزیره را که به نمایندگی از حسن‌البکر امضا کرده‌ بود را داغی برای خود می‌دانست و وی جاه‌طلبی داشت و صدام خواستار جایگزینی اعراب به جای ایران به عنوان ژاندارم منطقه و نماینده امریکا بود، خاطر‌نشان‌کرد: دشمنان با توجه به شرایط آغاز انقلاب اسلامی و وضعیت ارتش حمله کردند ولی نقش رهبری امام خمینی و نقش اطاعت‌پذیری مردم و جوانان را محاسبه نکردند.

ربانی، امریکا را در رأس حامیان و پشتیبانان اصلی دشمنی با انقلاب اسلامی ذکر کرد و در جنگ‌تحمیلی، غربی‌ها، بخش اصلی کشور‌های عربی و حتی روسیه در مقابل ایران قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: صدام با الگوی جنگ اعراب و رژیم‌صهیونیستی برنامه‌ریزی ۶ روزه برای جداکردن خوزستان و کردستان و سپس استفاده از ایادی داخلی برای تزلزل نظام برنامه‌ریزی کرد.

وی از برنامه‌ریزی برای تصرف ۴۸ ساعته خرمشهر توسط عراق اشاره‌ و اظهار‌ کرد: دشمن از مرز شلمچه  و گمرک وارد‌ شدند و در خرمشهر هم یک خط پوشش از ژاندارمری وقت بود که مراقبت از مرز و نه دفاع از آن، هدفش بود و ارتش هم ۲ ماه بعد از جنگ توسط بنی‌صدر اجازه حضور نیافتند و یک‌گردان از نیروی دریایی ارتش هم یگان دفاعی خرمشهر بودند و هیچ نیروی دفاعی دیگر نبود.

معاون عملیات ستاد‌کل نیروهای مسلح با اشاره به مقاومت ۳۴ شبانه‌روزی در خرمشهر، گفت: در ابتدا نیروهای بومی و بسیجیان از خرمشهر دفاع کردند و عناصر متفرقه از برخی نهادها و دارای تجربه وارد‌ شدند ولی یگان سازمانی وجود نداشت.

وی که همراه با سردار قربانی در دفاع از خرمشهر حضور داشت با بیان اینکه بدون آموزش، امکانات و تجربه با سلاح‌های گرفته‌شده از قاچاقچیان وارد خرمشهر شدیم، افزود: اولین‌بار آر‌پی‌چی دیده‌ بودم و نمی‌دانستم موشک‌انداز را هم باید بر‌دارم و نخسین آموزش، اولین تجربه و اولین سلاح توسط بسیاری از مدافعان خرمشهر در هنگام دفاع انجام‌ شد و در حین دفاع، آموزش می‌دیدیم و مردم بومی و خود‌جوش با کوکتل‌ مولوتوف دفاع می‌کردند و بسته‌های غذایی به رزمندگان می‌دادند.

ربانی افزود: عراقی‌ها در خرمشهر جنایت‌های زیادی مرتکب شدند و تعداد قابل توجهی از بعثی‌ها، داعش را تشکیل دادند و ویژگی بارز خرمشهر که آن‌ را نماد مقاومت کرد شجاعت فرزندان روح‌الله بود و 10 هزار عراقی حرفه‌ای در خرمشهر بودند و صدها نفر از عراقی‌ها توسط یک بسیجی ۱۴ یا ۱۵ ساله مجروح سوار بر افسر‌ بعثی در جاده‌ها هدایت شدند.

معاون عملیات ستاد‌کل نیروهای مسلح با بیان اینکه همه برای آزادی خرمشهر تلاش کردند و خدا هم تحقق آیه‌های الهی را به ما نشان داد که با عمل مخلصانه محقق‌ شد و هر کدام از تهدیداتی که بر علیه نظام اسلامی ایران وارد‌ می‌شود می‌توانست طومار هر‌ کشوری را در هم بپیچد ولی با پشتیبانی الهی حقانیت نظام اسلامی را به دنیا نشان‌دادیم، گفت: می‌خواستیم انقلاب ما جهانی‌شود و ‌ماهیت وهابی‌ها را بیان کنیم و ماهیت حق و باطل و عمق راهبردی خود زیر پرچم اسلام را بیان کنیم که انجام‌ شده است.

86015/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خرمشهر - انقلاب - اسلامی - نیروهای - اینکه - امریکا - عملیات - ستاد‌کل - معاون - آموزش - افزود - برنامه‌ریزی - تجربه - ربانی - اشاره - وارد‌ - نیروی - عراقی‌ها - دفاعی - مقاومت - اولین - انجام‌ - مختلف - سوادکوه - دشمنی - حامیان - دشمنان - غربی‌ها - هنگام - خوزستان - اعراب -

نظر شما در مورد : امریکا در رأس حامیان اصلی دشمنی با انقلاب اسلامی قرار دارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*