تاریخ انتشار : شنبه 05 خرداد 1397 - ساعت : 09:07

کد مطلب: 50529 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن:

تامین مالی مسکن در ایران بانک محور است/ راهکارهای ورود بازار سرمایه به این حوزه بررسی می‌شود

مازندشورا: مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن با اشاره به بانک محور بودن تامین مالی مسکن در ایران گفت: راهکارهای ورود بازار سرمایه به حوزه تامین مالی مسکن بررسی خواهد شد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی چگنی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن، که معاونت متبوع او در وزارت راه و شهرسازی مسئولیت کارگروه ملی تامین مالی پایدار مسکن در هفتمین اجلاس وزرای راه و شهرسازی کشورهای آسیا و اقیانوسیه را بر عهده دارد، درباره وظایف این کارگروه گفت: در این کارگروه به بررسی مسائل و چالش‌های پیش‌روی تامین مالی پایدار مسکن در ایران خواهیم پرداخت.

چگنی با اشاره به اینکه این دفتر پیش از این نیز در چند کنفرانس بین‌المللی در همین ارتباط شرکت کرده، افزود: در این اجلاس به مشکلاتی که پیش روی خانوارها و دولت در حوزه تامین مالی مسکن وجود دارد، تمرکز می‌کنیم.

وی در توضیح این مشکلات گفت: به عنوان مثال در ایران نظام تامین مالی مسکن صرفا بانک محور است و بازار سرمایه نقشی در آن ندارد. باید بررسی شود که چرا این اتفاق نیافتاده وچه باید کنیم که این فضا شکل بگیرد؟

چگنی ادامه داد: مسائلی که در رابطه با اقتصاد کلان وجود دارد نیز مورد توجه خواهد بود. پیش‌بینی پذیر بودن اقتصاد و پیش‌بینی پذیر بودن تورم از جمله این مسائل هستند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن در ادامه گفت: همچنین مقررات پولی و بانکی و محدودیت‌هایی که وجود دارد، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در این زمینه با بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی این حوزه، بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار که متولی بخشی از بازار سرمایه است، همکاری خواهیم کرد.

چگنی در نهایت گفت: قوانین و مقررات زیادی در حوزه تامین مالی مسکن در ایران وجود دارد، اما بسیاری از این قوانین نتوانسته‌اند جایگاه خود را پیدا کنند. این موضوع نیز از جمله موارد مطرح شده در کمیسیون ملی تامین مالی پایدار مسکن هفتمین اجلاس وزرای راه و شهرسازی کشورهای آسیا و اقیانوسیه خواهد بود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #تامین #اقتصاد #شهرسازی #پایدار #مدیرکل #اجلاس #ادامه #برنامه‌ریزی #کارگروه #بازار #بررسی #سرمایه #وزرا #پیش‌بینی #مقررات #قوانین #عنوان #هفتمین #وزرای #وزارت #کشورهای #اقیانوسیه #مسائل #خواهیم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تامین مالی مسکن در ایران بانک محور است/ راهکارهای ورود بازار سرمایه به این حوزه بررسی می‌شود

*

*


X https://sport45.site/