مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50540 -تاریخ انتشار : شنبه 05 خرداد 1397 -ساعت : 16:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انتخاب ۲۷ محله در پنج شهرستان لرستان برای اجرای طرح بازآفرینی شهری

مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان خبر داد:

انتخاب ۲۷ محله در پنج شهرستان لرستان برای اجرای طرح بازآفرینی شهری

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان گفت: ۲۷ محله در پنج شهرستان لرستان برای اجرای طرح بازآفرینی شهری انتخاب شده است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان، علی علیخانی در این زمینه افزود: این محلات در شهرهای خرم‌آباد، بروجرد، کوهدشت، الیگودرز و دورود هستند که طرح بازآفرینی و توانمندسازی آن‌ها در ابعاد مختلف با همکاری دستگاه‌های مربوطه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته در راستای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری استان لرستان، ۶۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جذب شد که تلاش می‌شود با افزایش تخصیص در سال جاری، حجم فعالیت‌های زیرساختی و عمرانی در محلات ارتقا یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: در مجموع ۲ هزار هکتار برای اجرای طرح بازآفرینی شهرهای لرستان انتخاب شده که در حال حاضر عملیات اجرای طرح در سطح ۳۰۰ هکتار در دست اجرا است.

طرح بازآفرینی ۲۰ درصد جمعیت لرستان را زیرپوشش قرار می‌دهد

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: ۳۵۰ هزار نفر معادل ۲۰ درصد جمعیت استان لرستان زیرپوشش طرح بازآفرینی قرار می‌گیرد.

وی افزود: مادامی که اجرای طرح در ۲۷ محله مشخص شده تمام نشود، محله جدید برای این طرح معرفی نخواهد شد و هم‌اکنون حدود ۳۰ طرح با توجه به نیاز محلات از جمله آسفالت معابر، جمع‌آوری آب‌های سطحی و فاضلاب، احداث خانه محله و مرمت بازار در دست اقدام است.

وی اظهار کرد: برای نخستین بار شهردار محله‌های تاریخی در بروجرد منصوب شده که این امر کمک شایانی به بازآفرینی شهری کرده تا علاوه بر اجرای طرح، آثار تاریخی نیز حفظ شوند.

علیخانی هدف اصلی طرح بازآفرینی شهری را افزایش کیفیت زندگی در مناطق حاشیه‌ای و آسیب‌دیده عنوان کرد و افزود: نخستین اقدام در این محلات نه تخریب، بلکه بازسازی است.

پرداخت تسهیلات کم‌بهره در طرح بازآفرینی شهری

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: برای نوسازی و بهسازی در مناطق حاشیه‌ای و فرسوده، تسهیلات مناسب با سود کم و مدت بازپرداخت طولانی مصوب شده است.

وی ادامه داد: در این راستا تسهیلاتی با سود هشت تا ۱۲ درصد و مدت بازپرداخت ۱۳ سال به متقاضیان نوسازی اعطا می‌شود.

علیخانی گفت: در مجموع ۲ هزار و ۷۰۰ محله کشور مشخص شده‌اند که هر سال باید ۲۷۰ محله در قالب یک برنامه ۱۰ ساله نوسازی شود و متقاضیان استانی نیز باید برای دریافت تسهیلات مصوب شده، اقدام کنند.

احیای هویت شهری و جلوگیری از توسعه بی‌رویه شهرها

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان اظهار کرد: احیای هویت شهری از ویژگی‌های بارز طرح بازآفرینی است که در قالب آن نماد تاریخی، هویتی و شخصیتی شهرها حفظ می‌شود.

وی افزود: این طرح با هدف کاهش توسعه شهر در حاشیه و احیای بافت مرکزی شهر اجرا می‌شود.

علیخانی گفت: در اجرای طرح بازآفرینی نیازی به ایجاد زیرساخت‌های جدید آب، برق و گاز نیست که این امر در کاهش هزینه‌ها و تسریع در روند کار بسیار مؤثر است.

وی اضافه کرد: در بسیاری از سایت‌های مسکن مهر، دستگاه‌های خدمات‌رسان و مراکز موردنیاز از جمله مدرسه، مسجد و درمانگاه وجود ندارد اما با توجه به اینکه طرح بازآفرینی درون شهر انجام می‌شود، دسترسی به امکانات رفاهی همچنان میسر است.

لرستان جزو استان‌های پیشرو در طرح بازآفرینی

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: لرستان در سال ۹۶ جزو استان‌های موفق کشور در خصوص اجرای طرح بازآفرینی بوده و تمام برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این استان اجرایی شده است.

وی مشکل اصلی در اجرای این طرح را ناهماهنگی بین دستگاهی دانست و افزود: فعالیت مثبت شهرداری‌ها در این طرح بسیار مهم است و به همین دلیل استاندار لرستان دستور داده شهرداری‌ها با جدیت در اجرای این طرح در کنار مردم به عنوان مؤلفه اصلی حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: بر اساس بخشنامه دولت، دستگاه‌های دولتی مکلف هستند زمین‌های بی‌استفاده خود در محدوده شهرها را برای اجرای طرح بازآفرینی واگذار کنند که تحقق این مهم، نیازمند همکاری همه ادارات است.

وی ادامه داد: دولت نیز همه دستگاه‌ها را ملزم کرده ۳۰ درصد اعتبار خود را در محله‌های هدف بازآفرینی هزینه کنند.
 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازآفرینی - لرستان - اجرای - شهرسازی - مدیرکل - افزود - استان - علیخانی - محلات - احیای - اقدام - تاریخی - شهرها - تسهیلات - نوسازی - دستگاه‌های - ادامه - استان‌های - شهرداری‌ها - بازپرداخت - شهرداری - متقاضیان - بسیار - عنوان - توسعه - زیرپوشش - افزایش - مجموع - همکاری - بروجرد - شهرهای - هکتار - جمعیت - مناطق - محله‌های - نخستین - اظهار - حاشیه‌ای -

مطالب مرتبط با : انتخاب ۲۷ محله در پنج شهرستان لرستان برای اجرای طرح بازآفرینی شهری
نظر شما در مورد : انتخاب ۲۷ محله در پنج شهرستان لرستان برای اجرای طرح بازآفرینی شهری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*