نگرانی وزیر از مدیران ناتوان در مازندران

تاریخ انتشار : یکشنبه 06 خرداد 1397 - ساعت : 09:13

کد مطلب: 50552 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فارس از شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی خبر می‌دهد

نگرانی وزیر از مدیران ناتوان در مازندران

مازندشورا: برخی از فعالین بخش خصوصی از ناآگاه بودن مسؤول فنی بهداشتی که به مراکز پرورش واحدهای آنان برای نظارت مراجعه می‌کنند، خبر دادند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، امروز نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مازندران در حالی برگزار شد که استاندار مازندران از گله‌مندی مردم از عملکرد نظام دامپزشکی خبر داد.

آنچه در صحبت‌های بخش خصوصی و دولتی مشهود بود، ناقص بودن آیین‌نامه نظارتی بهداشتی و نبود مسؤول فنی بهداشتی در واحدهای دامداری و یا مطلع نبودن برخی از فعالین بخش خصوصی از ناآگاه بودن مسؤول فنی بهداشتی که به مراکز پرورش واحدهای آنان برای نظارت مراجعه می‌کنند، خبر دادند.

* وزیر جهاد کشاورزی از مدیران ناتوان در مازندران خبر داد

استاندار مازندران در این جلسه با بیان اینکه موانعی بر سر راه سرمایه‌گذاران وجود دارد که به‌دلیل ناآگاهی از قوانین است، ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی باید آگاهی لازم نسبت به قوانینی که وضع می‌شود را داشته باشند و از آن به نفع سرمایه‌گذاران استفاده کنند.

محمد اسلامی بیان کرد: شکایات زیادی از سوی برخی  سرمایه‌گذاران که قصد انجام فعالیت در استان دارند را شاهد هستیم و تمامی شکایت‌های ارسالی به‌دلیل ناآشنا بودن دستگاه‌های اجرایی از قوانین است.

وی ادامه داد: به‌عنوان نمونه شاهد گله‌مندی نسبت به دریافت مجوز دامداری و نارضایتی مردم  در استان هستیم که با صراحت باید اعلام کنم وقتی چندین بار با وزیر جهاد کشاورزی درباره روند این نوع مجوزات صحبت کردم از ناکارآمدی و ناتوانی مدیران زیرمجموعه خود در مازندران یاد کرد.

* مصوبات شورای گفت‌وگو لازم‌الاجراست

استاندار مازندران خواستار روان‌سازی حل این مشکلات در استان از سوی مدیران مربوطه شد.

وی با بیان اینکه اگر به تولید رونق ندهیم اشتغال پایدار صورت نخواهد گرفت و شعارهایی که داده می‌شود عملیاتی نخواهد شد، گفت: هر دستگاه اجرایی که قانون را رعایت نکند سازمان بازرسی موظف به بررسی شکایات خواهد بود.

اسلامی ادامه داد: مصوبات شورای گفت‌وگوی استانی برای تمام دستگاه‌های دولتی و غیردولتی لازم‌الاجراست.

* معرفی دستگاه‌های اجرایی که قانون را اجرا نمی‌کنند

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه سیستم نظارتی در نظام دامپزشکی به‌خوبی عمل نمی‌کند، گفت: در ملاقات‌های مردمی شاهد صحبت‌هایی هستیم که گفته می‌شود برای دریافت مجوز مجبور به پرداخت سکه طلا می‌شویم تا مشکل‌مان حل شود.

عبدالله رضیان اظهار کرد: فعالان اقتصادی گله‌مند هستند کارشناس فنی که برای بازدید از واحد تولیدی می‌آید نمی‌تواند نوع ماهی را تشخیص دهد و چطور با این ناآگاهی می‌تواند نظارت داشته باشد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ناآگاهی از موضوعات سبب ضربه به تولید استان می‌شود، ادامه داد: مردم نسبت به ساختار بخش کشاورزی ناراضی هستند و گله‌های فراوانی در این بخش وجود دارد.

این مسؤول بیان کرد: هر دستگاه اجرایی که قانون را اجرا نمی‌کند به ما اعلام کنند تا ارزیابی لازم صورت گیرد.

وی اظهار کرد: گله‌مندی از سازمان تأمین اجتماعی بسیار زیاد است و این سازمان نباید کسری‌های خود را از واحدهای تولیدی دریافت کند و متأسفانه شاهد اخراج زیادی از کارگران در واحدهای تولیدی هستیم که بسیار نگران‌کننده است.

به گزارش فارس، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی همانند سال‌های گذشته و جلسات گذشته تنها با ثبت مصوبات به پایان رسید و معلوم نیست چه وقت مشکلات مردم و فعالین اقتصادی به سرانجام برسد.

انتهای پیام/3141/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #خصوصی #شورای #مدیران #اجرایی #ادامه #اینکه #استان #واحدهای #هستیم #قانون #سرمایه‌گذاران #تولیدی #مصوبات #دریافت #اسلامی #دستگاه‌های #دستگاه #کشاورزی #ناآگاهی #بهداشتی #گله‌مندی #گفت‌وگوی #مسؤول #استاندار #نخواهد #تولید #مشکلات #لازم‌الاجراست #ناتوان #نمی‌کند #گذشته #بسیار #گفت‌وگو #اقتصادی #گزارش #اعلام #شکایات #دولتی #نظارتی #دامداری #زیادی #دامپزشکی #فعالین #نظارت #به‌دلیل #قوانین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نگرانی وزیر از مدیران ناتوان در مازندران

*

*


X https://sport45.site/