فاز نخست پل سوم بشار یاسوج آماده بهره‌برداری شد

تاریخ انتشار : یکشنبه 06 خرداد 1397 - ساعت : 12:08

کد مطلب: 50561 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون ساخت و توسعه راه‌های کهگیلویه و بویراحمد:

فاز نخست پل سوم بشار یاسوج آماده بهره‌برداری شد

مازندشورا: معاون ساخت و توسعه راه‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: کار بهسازی و آسفالت یکی از باندهای پل سوم بشار آغاز شده و به زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد، محمد راستا معاون ساخت و توسعه راه‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: کار بهسازی و آسفالت یکی از باندهای این پل آغاز شده و ظرف روزهای آتی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی میزان قرارداد اجرای پل سوم بشار را افزون بر ۱۶۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: حدود ۲۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره‌برداری این پل اختصاص یافت که بخش عمده‌ای از آن در قالب اسناد خزانه است.

راستا تصریح کرد: این پل به طول ۱۳۰ متر و دارای ۲ دهانه ۲۵ متری و ۲ دهانه ۴۵ متری است که دو باند رفت و برگشت با عرض هرکدام ۱۱ متر دارد.

این طرح تاکنون ۳۵ میلیارد ریال هزینه در برداشته و عملیات ساخت آن در سال‌های اخیر به دلیل کمبود اعتبار و تملک ۲۱ هزار مترمربع از زمین‌های کشاورزی اطراف آن متوقف شد.

وی افزود: با بهره‌برداری از پل سوم بشار ترافیک در سطح شهر یاسوج به طور قابل‌ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

راستا ادامه داد: ساخت این پل نقش مهمی در پدافند غیرعامل ایفا می‌کند به‌ طوری‌ که بار ترافیکی قسمتی از شهر یاسوج را که اکنون بر روی پل‌های شماره یک و دو است کم می‌کند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #بهره‌برداری #میلیارد #یاسوج #کهگیلویه #دهانه #می‌کند #راستا #راه‌های #توسعه #بویراحمد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فاز نخست پل سوم بشار یاسوج آماده بهره‌برداری شد

*

*


X https://sport45.site/