رالی گردشگری دوستی/ کریدور حمل‌و‌نقل بین‌المللی شمال- جنوب

تاریخ انتشار : دوشنبه 07 خرداد 1397 - ساعت : 08:21

کد مطلب: 50574 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رالی گردشگری دوستی/ کریدور حمل‌و‌نقل بین‌المللی شمال- جنوب

مازندشورا: مراسم استقبال از رالی اتومبیلرانی کریدور حمل‌و‌نقل بین‌المللی شمال- جنوب با حضور مقامات و سفرای کشورهای روسیه، آذربایجان و هند به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در تاریخ ۸ خردادماه برگزار می‌شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی طبق اعلام  روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی؛ مراسم استقبال از رالی اتومبیلرانی کریدور بین‌المللی شمال- جنوب با حضور مقامات و سفرای کشورهای روسیه، آذربایجان و هند به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار می‌کند. 

رالی گردشگری کریدور حمل‌و‌نقل بین‌المللی شمال- جنوب از شهر دهلی نو در کشور هندوستان آغاز و هدف آن ایجاد ارتباط فرهنگی و دوستی بیشتر میان ۴ کشور هند، ایران، آذربایجان و روسیه و تبیین اهمیت و احیای مسیر ترانزیتی شمال– جنوب است که در مسیر بازگشت در روز ۸ خرداد ماه به تهران خواهد رسید.

شرکت‌کنندگان در رالی دوستانه هند-روسیه، در آغاز پس از عبور از مسیر دریایی بندر ناواشیوا در هندوستان به بندرعباس در جنوب ایران رسیدند و ۱۰ اردیبهشت‌ماه، همزمان با روز ملی «خلیج‌فارس» این شهر را به مقصد بندر آستارا در شمال کشورمان ترک کردند.

پس از آن اتومبیل‌رانان با خروج از مرز زمینی آستارا، حرکت خود را به سمت باکو و سپس شهر سن پترزبورگ روسیه ادامه دادند. رالي مذکور در مسير برگشت روز ۷ خرداد ۱۳۹۷ از مرز آستارا وارد کشور شده و پس از عبور از شهر رشت به تهران می‌رسد.

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان عضو رسمی «فدراسيون بين‌المللي اتومبيلراني»  (FIA)و «اتحاديه بین‌المللی جهانگردي» (AIT) ، مراسم استقبال از این رالی را با حضور سفرای کشورهای روسیه، آذربایجان و هند و برخی مقامات وزارت امور خارجه، در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار خواهد کرد.

همچنین کانون از طریق مذاکره و هماهنگی با سازمان‌ها و ادارات استان‌ها و شهرهای مختلف کشور شرایطی را فراهم کرده تا شرکت‌کنندگان در رالی بتوانند به سهولت از کلیه جاذبه‌ها و اماکن تاریخی، گردشگری و ... در مسیر خود بازدید کنند.

رالی گردشگری کریدور بین‌المللی شمال- جنوب در ادامه مسیر نیز از برخی شهرهای ایران از جمله یزد، کرمان، زاهدان، چابهار، بندرعباس، اصفهان و شیراز عبور کرده و ۱۳ خرداد ماه از مرز بندرعباس از كشور خارج خواهد شد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #بین‌المللی #روسیه #گردشگری #کریدور #بندرعباس #آذربایجان #آستارا #خرداد #جهانگردی #کانون #تاریخی #شهرهای #ادامه #فرهنگی #تهران #شرکت‌کنندگان #سفرای #وزارت #حمل‌و‌نقل #دوستی #مراسم #استقبال #کشورهای #مقامات #اتومبیلرانی #هندوستان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رالی گردشگری دوستی/ کریدور حمل‌و‌نقل بین‌المللی شمال- جنوب

*

*