مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50587 -تاریخ انتشار : دوشنبه 07 خرداد 1397 -ساعت : 12:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن

۲پیشنهاد ضد فساد به نظام مهندسی ساختمان

مازندشورا: عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران دو پیشنهاد ضد فساد اداری به احمد خرم رئیس جدید این سازمان ارائه کرد.

مازندشورا:در ابتدای هفته جاری احمد خرم وزیر اسبق راه و ترابری پس از تعلیق پروانهفعالیت حسن قربانخانی و کنار گذاشته شدن وی از عضویت در هیئت مدیره این سازمان ازسوی وزیر راه (به دلیل عدم اعمال بخشنامه هایی معاونت مسکن و ساختمان این وزارت درحوزه نظام مهندسی و نظارت بر ساخت و ساز صادر کرده بود)، توانست با کسب ۲۱ رأی از۲۵ عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، ریاست این سازمان رابر عهده بگیرد.

حمزه شکیب عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درباره این اتفاق گفت: احمد خرم توانست رأی خوبی از اعضای هیئت مدیرهاین سازمان کسب کند اکثر اعضا امیدوارند وزیر اسبق راه و ترابری و رئیس کنونی انجمنانبوه سازان استان تهران بتواند در سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران تحول ایجادکرده و تخلفات کنونی را به حداقل برساند.

دو پیشنهاد ضد فساد

وی در ادامه دو پیشنهاد ضد فساد ارائه داد و افزود: یکی آنکه با توجهبه اینکه بیشتر تخلفات و زد و بندها در خصوص پروژه های بزرگ ساختمانی از دفاترنمایندگی این سازمان در شهرستان های استان تهران رخ می دهد، رئیس جدید نظام مهندسیتهران توجه بیشتری به این دفاتر داشته باشد و تنها به شهر تهران اکتفا نکند.پیشنهاد دیگر اینکه برخی تخلفات در حوزه ارجاع کار است که باعث انتقادات زیادی ازسوی مهندسان عضو این سازمان شده که رییس جدید باید به این موضوع نیز توجه خاصیداشته باشد.

روش ارجاع کار در نظام مهندسی اصلاح شود

این عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس درباره پیشنهاد عباس آخوندیوزیر راه و شهرسازی در خصوص سیستم ارجاع کار که همواره از آن با نام سیستم توزیع کوپنییاد می کند، گفت: به نظر می رسد باید در روش و نحوه توزیع نظارت بر پروژه هایساختمانی میان مهندسان تغییر اساسی ایجاد شود چراکه روش فعلی ایراد داشته و باعثبروز برخی مفاسد اداری شده است.

روش پیشنهادی آخوندی ایراد دارد

به گفته شکیب، روشی که از سوی آخوندی پیشنهاد شده نیز ظاهرا بر اساس تعهدحرفه ای طراحی شده است و این روش هم دارای ایرادات جدی است و احتمال دارد به فسادموجود دامن بزند.

عضو سابق شورای شهر تهران تأکید کرد: اگر روش پیشنهادی آخوندی عملیاتیشود این احتمال وجود دارد که متخلفان در سازمان نظام مهندسی به اطراف شهرداری هاکوچ کنند. مکانیزمی باید تدوین شود که تخلف مقرون به صرفه نباشد تا بساط فسادبرچیده شود. دستیابی به این هدف، مستلزم تهیه طرحی است که وزارت راه و شهرسازی براقدامات نظام مهندسی های استان ها نظارت مستمر داشته باشد.

فقط ۱۰ هزار مهندس از ۱۲۰ هزار عضو، پروژه دارند

شکیب تصریح کرد: در حال حاضر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ۱۲۰ هزار عضو دارد که تنها ۱۰ هزار نفر از آنها فعال هستند و عمده این ۱۰ هزارنفر نیز در طول سال سرجمع به هر کدام حتی هزار متر مربع پروژه نظارتی هم نمی رسد.

وی یادآور شد: در حال حاضر عده معدودی با تاسیس شرکت های حقوقی کهبرخی از آنها دو یا سه شرکت نظارت بر ساخت و ساز را دارند، بیشتر پروژه های بزرگ مقیاسرا در اختیار می گیرند که سبب بروز ناراحتی در بخش عمده ای از مهندسان ناظر شدهاست.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - تهران - ساختمان - استان - پروژه - پیشنهاد - نظارت - ارجاع - مهندسان - مدیره - تخلفات - آخوندی - احتمال - دارند - سیستم - توزیع - شهرسازی - پیشنهادی - ایراد - ترابری - وزارت - توانست - ازسوی - درباره - اینکه - کنونی - بیشتر -

نظر شما در مورد : ۲پیشنهاد ضد فساد به نظام مهندسی ساختمان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*