تعداد مسمومان کلاردشت به 200 نفر رسید/ این بیماری ربطی به مصرف قارچ ندارد

تاریخ انتشار : دوشنبه 07 خرداد 1397 - ساعت : 20:30

کد مطلب: 50596 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

تعداد مسمومان کلاردشت به 200 نفر رسید/ این بیماری ربطی به مصرف قارچ ندارد

مازندشورا: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افزایش تعداد مسمومان کلاردشت خبر داد و گفت: از شب گذشته تاکنون 200 نفر در کلاردشت با علائم مسمومیت به مراکز درمانی مراجعه کردند.

مازندشورا:فرزاد گوهردهی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افزایش تعداد مسمومان کلاردشت خبر داد و اظهار کرد: از شب گذشته تاکنون 200 نفر در کلاردشت با علائم مسمومیت به مراکز درمانی مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه این بیماران با علائم عمومی مثل تهوع، استفراغ و اسهال به مراکز درمانی مراجعه کردند، افزود: 5 نفر به دلیل داشتن علائم حادتر بستری شدند که از این تعداد سه نفر با رضایت شخصی ترخیص شدند که دو کودک در حال حاضر بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه منشا این بیماری ویروسی به نظر می‌رسد، تصریح کرد: تیم پزشکی در حال بررسی است تا علت این بیماری که احتمالا دارای منشا ویروسی است را به صورت دقیق اعلام کند.

وی با بیان اینکه هنوز بحث آلوده بودن آب به نتیجه نرسیده است، خاطر نشان کرد: چون بیماری با اسهال همراه نیست و احتمال آلودگی ویروسی وجود دارد.

گوهردهی با تاکید بر اینکه این بیماری ربطی به مصرف قارچ ندارد، گفت: تیم بهداشت محیط و واحد بیماری‌ها، مدیر بهداشت محیط، معاونان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی برای بررسی‌ها بیشتر در این بیمارستان مستقر می‌شوند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه نمونه‌های از رستوران‌ها و اغذیه‌های عمومی گرفته شده است، افزود: بیشتر بیماران بومی هستند و از روستا  شهر کلاردشت هستند.

3141/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #پزشکی #اینکه #بیماری #دانشگاه #کلاردشت #مازندران #علائم #سخنگوی #ویروسی #تعداد #افزود #بستری #اشاره #اسهال #بیشتر #بهداشت #مراکز #ندارد #مسمومان #گوهردهی #درمانی #بیماران #مراجعه #عمومی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تعداد مسمومان کلاردشت به 200 نفر رسید/ این بیماری ربطی به مصرف قارچ ندارد

*

*


X https://sport45.site/