توضیح درباره انتقال یک پروژه ریلی از شرکت ساخت به شرکت راه‌آهن/ افزودن ۱۰۰ پروژه راهی به فعالیت‌های شرکت ساخت

تاریخ انتشار : سه شنبه 08 خرداد 1397 - ساعت : 08:33

کد مطلب: 50600 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

توضیح درباره انتقال یک پروژه ریلی از شرکت ساخت به شرکت راه‌آهن/ افزودن ۱۰۰ پروژه راهی به فعالیت‌های شرکت ساخت

مازندشورا: مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ضمن تکذیب هرگونه خبر در رابطه با کاهش اختیارات و یا متوقف شدن فعالیت‌های شرکت ساخت، گفت: در طول ماه‌های گذشته نه تنها مسئولیت‌ها و پروژه‌های شرکت ساخت کاهش نیافته، بلکه حدود ۱۰۰ پروژه راهی که تاکنون در اختیار وزارتخانه بوده به شرکت ساخت واگذار شده است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، اعلام کرد: در طول ماه‌های گذشته نه تنها مسئولیت‌ها و پروژه‌های شرکت ساخت کاهش نیافته، بلکه حدود ۱۰۰ پروژه راهی که تاکنون در اختیار وزارتخانه بوده به شرکت ساخت واگذار شده است. در کنار آن ما بیش از ۱۰۰ پروژه عمرانی دیگر نیز در نقاط مختلف کشور در دست پیگیری و ساخت داریم که قطعا تمامی آنها نیاز به پیگیری داشته و نمی‌توان توقع داشت که ناگهان رها شوند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا کار ساخت نهایی راه‌آهن قزوین – رشت به شرکت راه‌آهن واگذار شد، به ایسنا، گفت: خوشبختانه این پروژه ریلی که یکی از اصلی‌ترین و در عین پیچیده‌ترین پروژه‌های عمرانی کشور به حساب می‌آید، پیشرفتی نزدیک ۹۹ درصدی داشته و با پایان زیرسازی تنها کشیدن ۳.۵ کیلومتر ریل جدید در آن باقی‌مانده است.

به گفته مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، بخش اجرایی پروژه تقریبا کار خاصی ندارد و این انتقال با هدف دیگری صورت گرفته است.

خادمی با اشاره به تداوم راه‌آهن رشت به سمت شهر آستارا و سپس اتصال با راه‌آهن کشور آذربایجان، توضیح داد: طبق برآوردهای صورت گرفته برای ساخت این پروژه نیاز به جذب منابع مالی خارجی وجود دارد و در این زمینه مذاکرات مثبتی نیز با طرف آذربایجانی صورت گرفته است. با توجه به این‌که در این مذاکرات بنا شده شرکت راه‌آهن از طرف ایران قراردادها را به امضاء برساند از این‌رو با انتقال این پروژه ادامه ساخت آن در فاز بعدی از سوی راه‌آهن پیگیری خواهد شد.

وی افزود: قطعا انتقال پروژه‌ای که بخش قابل توجهی از آن از سوی شرکت ساخت انجام شده به یک شرکت دیگر هزینه‌هایی را به همراه خواهد داشت، زیرا این انتقال چه از نظر مالی و چه از نظر زمانی قدری طولانی می‌شود، اما به هرحال این تصمیمی بوده که اتخاذ شده و قطعا تمام هدف مجموعه وزارت راه و شهرسازی خدمات‌رسانی به مردم در بهترین و کوتاه‌ترین شکل ممکن است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با تکذیب هرگونه خبر در رابطه با کاهش اختیارات یا متوقف شدن فعالیت‌های شرکت ساخت، اظهار کرد: این شرکت در حال حاضر تعداد زیادی پروژه زیربنایی در اختیار دارد که کار روی تمامی آنها ادامه خواهد داشت.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #پروژه #راه‌آهن #انتقال #شهرسازی #زیربناهای #پیگیری #مدیرعامل #گرفته #توسعه #تمامی #فعالیت‌های #توضیح #مذاکرات #ادامه #عمرانی #واگذار #معاون #وزارت #پروژه‌های #اختیار #خادمی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : توضیح درباره انتقال یک پروژه ریلی از شرکت ساخت به شرکت راه‌آهن/ افزودن ۱۰۰ پروژه راهی به فعالیت‌های شرکت ساخت

*

*


X https://sport45.site/