باید نگرانی‌ها درباره دریاچه ولشت برطرف شود

تاریخ انتشار : سه شنبه 08 خرداد 1397 - ساعت : 20:30

کد مطلب: 50631 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرماندار چالوس:

باید نگرانی‌ها درباره دریاچه ولشت برطرف شود

مازندشورا: فرماندار چالوس با بیان اینکه دریاچه ولشت جزء مناطق مهم است و باید نگرانی‌ها درباره این دریاچه برطرف شود، تأکید کرد: کارشناسان باید در زمینه رانشی بودن و خطرات احتمالی دریاچه ولشت نظر بدهند و افرادی که در این حوزه سررشته‌ای ندارند نباید اظهارنظری کنند و مدیران دستگا‌ه‌ها نیز از تعصبات دوری کرده و دفاع کارشناسانه انجام دهند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی عصر امروز در جلسه بررسی و حل مشکلات معادن شن و ماسه مرزن‌آباد که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به اینکه تجربه‌های خوبی در بحث معادن در منطقه نداریم، اظهار کرد: آلودگی‌های رودخانه‌ها به ویژه رودخانه چالوس که محیط‌زیست الزامات ویژه‌ای برای آن قائل هستند هم از سمت کلاردشت و هم از سمت بخش کجور به خاطر فعالیت معادن شن و ماسه به این رودخانه سرازیر می‌شود و صدماتش به شهرستان چالوس می‌رسد.

ویبا تأکید بر اینکه از همه بخش‌های تولید حمایت می‌کنیم ولی در عین حال، اولویت در سیاست کاری ما حفظ سلامت و جان مردم است، افزود: به شرطی از معادن شن و ماسه حمایت می‌کنیم که محیط‌زیست از فعالیت آنها در حوزه زیست‌محیطی رضایت داشته باشد.

فرماندار چالوس گفت: ما به معدن‌کاران منطقه خیلی فرصت دادیم و مدیران و مسؤولان معادن و گروه‌های NGO را هم دعوت و جلسه‌ای برگزار کردیم و اخطارهای محیط‌ زیستی را دادیم.

وی تصریح کرد: اگر قرار است مشکلاتی برای مردم ایجاد شود جلوی کار را می‌گیریم و اجازه زد و بند به کسی نمی‌دهیم و موضع باید کارشناسی شود.

فرماندار چالوس با بیان اینکه دریاچه ولشت جزء مناطق مهم است و باید نگرانی‌ها درباره این دریاچه برطرف شود، تأکید کرد: کارشناسان باید در زمینه رانشی بودن و خطرات احتمالی دریاچه ولشت نظر بدهند و افرادی که در این حوزه سررشته‌ای ندارند نباید اظهارنظری کنند و مدیران دستگا‌ه‌ها نیز از تعصبات دوری کرده و دفاع کارشناسانه انجام دهند.

زندی با اشاره به اینکه هر جا معدنی در حال فعالیت باشد نباید به محیط‌زیست منطقه آسیبی وارد شود، عنوان کرد: شبکه بهداشت و درمان چالوس نیز باید در بحث آلایندگی معادن منطقه ورود پیدا کرده و نظرات کارشناسی خود را اعلام کند و اگر خطری از سوی معادن شن و ماسه سلامتی مردم را تهدید کند و اوضاع بغرنج و جدی باشد همه معادن شن و ماسه منطقه را تعطیل می‌کنیم.

وی افزود: در بحث دریاچه ولشت هم از استاندار مازندران می‌خواهیم تا یک تیم کارشناسی برای مطالعه و ارزیابی برای میزان و عمق استاندارد برداشت شن و ماسه را تعیین کنند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی استان مازندران نیز بیان کرد: چون بلندمرتبه‌سازی در مازندران رو به افزایش است بنابراین تأمین مصالح ساختمانی باید برای آن فراهم شود.

یزدان برسان افزود: تلاش ما این است تا خرابی‌های زیست‌محیطی معادن را به حداقل برسانیم و بنابراین رعایت اصول فنی از سوی معدن‌کاران بسیار مهم است و باید به گونه‌ای عمل کنند که سبب ایجاد گرد و غبار برای منطقه نشود.

وی با اشاره به اینکه هنوز مجوزی برای ایجاد مجتمع‌های شن و ماسه در مازندران صادر نکردیم، گفت: گفت: مصرف سالانه شن و ماسه در شهرستان‌های نوشهر و چالوس در بخش سازه‌های مسکونی بسیار قابل توجه است.

86019/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #معادن #چالوس #منطقه #دریاچه #اینکه #مازندران #فرماندار #می‌کنیم #ایجاد #کارشناسی #محیط‌زیست #افزود #فعالیت #شهرستان #اشاره #معدنی #درباره #نباید #نگرانی‌ها #بسیار #بنابراین #برطرف #دادیم #حمایت #تأکید #برگزار #زیست‌محیطی #رودخانه #معدن‌کاران #مدیران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : باید نگرانی‌ها درباره دریاچه ولشت برطرف شود

*

*


X https://sport45.site/