مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50631 -تاریخ انتشار : سه شنبه 08 خرداد 1397 -ساعت : 20:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
باید نگرانی‌ها درباره دریاچه ولشت برطرف شود

فرماندار چالوس:

باید نگرانی‌ها درباره دریاچه ولشت برطرف شود

مازندشورا: فرماندار چالوس با بیان اینکه دریاچه ولشت جزء مناطق مهم است و باید نگرانی‌ها درباره این دریاچه برطرف شود، تأکید کرد: کارشناسان باید در زمینه رانشی بودن و خطرات احتمالی دریاچه ولشت نظر بدهند و افرادی که در این حوزه سررشته‌ای ندارند نباید اظهارنظری کنند و مدیران دستگا‌ه‌ها نیز از تعصبات دوری کرده و دفاع کارشناسانه انجام دهند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی عصر امروز در جلسه بررسی و حل مشکلات معادن شن و ماسه مرزن‌آباد که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به اینکه تجربه‌های خوبی در بحث معادن در منطقه نداریم، اظهار کرد: آلودگی‌های رودخانه‌ها به ویژه رودخانه چالوس که محیط‌زیست الزامات ویژه‌ای برای آن قائل هستند هم از سمت کلاردشت و هم از سمت بخش کجور به خاطر فعالیت معادن شن و ماسه به این رودخانه سرازیر می‌شود و صدماتش به شهرستان چالوس می‌رسد.

ویبا تأکید بر اینکه از همه بخش‌های تولید حمایت می‌کنیم ولی در عین حال، اولویت در سیاست کاری ما حفظ سلامت و جان مردم است، افزود: به شرطی از معادن شن و ماسه حمایت می‌کنیم که محیط‌زیست از فعالیت آنها در حوزه زیست‌محیطی رضایت داشته باشد.

فرماندار چالوس گفت: ما به معدن‌کاران منطقه خیلی فرصت دادیم و مدیران و مسؤولان معادن و گروه‌های NGO را هم دعوت و جلسه‌ای برگزار کردیم و اخطارهای محیط‌ زیستی را دادیم.

وی تصریح کرد: اگر قرار است مشکلاتی برای مردم ایجاد شود جلوی کار را می‌گیریم و اجازه زد و بند به کسی نمی‌دهیم و موضع باید کارشناسی شود.

فرماندار چالوس با بیان اینکه دریاچه ولشت جزء مناطق مهم است و باید نگرانی‌ها درباره این دریاچه برطرف شود، تأکید کرد: کارشناسان باید در زمینه رانشی بودن و خطرات احتمالی دریاچه ولشت نظر بدهند و افرادی که در این حوزه سررشته‌ای ندارند نباید اظهارنظری کنند و مدیران دستگا‌ه‌ها نیز از تعصبات دوری کرده و دفاع کارشناسانه انجام دهند.

زندی با اشاره به اینکه هر جا معدنی در حال فعالیت باشد نباید به محیط‌زیست منطقه آسیبی وارد شود، عنوان کرد: شبکه بهداشت و درمان چالوس نیز باید در بحث آلایندگی معادن منطقه ورود پیدا کرده و نظرات کارشناسی خود را اعلام کند و اگر خطری از سوی معادن شن و ماسه سلامتی مردم را تهدید کند و اوضاع بغرنج و جدی باشد همه معادن شن و ماسه منطقه را تعطیل می‌کنیم.

وی افزود: در بحث دریاچه ولشت هم از استاندار مازندران می‌خواهیم تا یک تیم کارشناسی برای مطالعه و ارزیابی برای میزان و عمق استاندارد برداشت شن و ماسه را تعیین کنند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی استان مازندران نیز بیان کرد: چون بلندمرتبه‌سازی در مازندران رو به افزایش است بنابراین تأمین مصالح ساختمانی باید برای آن فراهم شود.

یزدان برسان افزود: تلاش ما این است تا خرابی‌های زیست‌محیطی معادن را به حداقل برسانیم و بنابراین رعایت اصول فنی از سوی معدن‌کاران بسیار مهم است و باید به گونه‌ای عمل کنند که سبب ایجاد گرد و غبار برای منطقه نشود.

وی با اشاره به اینکه هنوز مجوزی برای ایجاد مجتمع‌های شن و ماسه در مازندران صادر نکردیم، گفت: گفت: مصرف سالانه شن و ماسه در شهرستان‌های نوشهر و چالوس در بخش سازه‌های مسکونی بسیار قابل توجه است.

86019/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معادن - چالوس - منطقه - دریاچه - اینکه - مازندران - فرماندار - می‌کنیم - ایجاد - کارشناسی - محیط‌زیست - افزود - فعالیت - شهرستان - اشاره - معدنی - درباره - نباید - نگرانی‌ها - بسیار - بنابراین - برطرف - دادیم - حمایت - تأکید - برگزار - زیست‌محیطی - رودخانه - معدن‌کاران - مدیران -

نظر شما در مورد : باید نگرانی‌ها درباره دریاچه ولشت برطرف شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*