برخورد قاطع دستگاه قضا با متصرفان منابع طبیعی/ شهروندان در سامانه «ثنا» ثبت‌نام کنند

تاریخ انتشار : چهار شنبه 09 خرداد 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 50634 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دادستان نكا خبر داد

برخورد قاطع دستگاه قضا با متصرفان منابع طبیعی/ شهروندان در سامانه «ثنا» ثبت‌نام کنند

مازندشورا: دادستان نكا گفت: برخی تغییر کاربری‌ها و این موارد سبب تصرف منابع طبیعی می‌شود و دستگاه قضا روبه‌روی این مسأله می‌ایستد و با متصرفان برخورد می‌کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، حجت‌الاسلام اسماعیل ملاکریمی عصر امروز در جمع مردم، کانون بسیج حقوق‌دانان و بسیج رسانه شهرستان نکا اظهار کرد: وجود پرونده‌های مختلف در دادگستری و محاکم قضائی بیانگر مشکلی است که در جامعه وجود دارد و باید بررسی شود.

وی افزود: همه در در قبال خود، خانواده، جامعه و مردم، مسؤول هستیم و باید مشکلات متعدد در جامعه ریشه‌یابی شود و علت‌های مشکلات به درستی مشخص شود.

این مسؤول با اعلام اینکه در برخی از موارد شاهد آن هستیم که مشکل از خانواده است، یادآور شد: عدم ثبات در خانواده باعث چالش خانواده شده  و این چالش با وارد جامعه، به چالش جامعه تبدیل شده و ما باید شاهد مشکلات و معضلات در بخش‌های مختلف باشیم.

ملاکریمی گفت: مشکلی دیگری که در کنار مشکلات مختلف دیگر درگیر آن هستیم، ساخت و ساز در اراضی کشاورزی است که باید مدیریت شود و جهاد کشاورزی با دقت در این بخش ورود کرده و از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری شود.

وی گفت: طوری نباشد که آنقدر سخت‌گیری‌ها و پیچ خم‌های اداری فراوان شود که کشاورز به جای استفاده از قانون برای مجوز راه غیرقانونی در پیش گرفته و از مجوز گرفتن شانه خالی کند.

دادستان نکا با بیان اینکه برخی از این ساخت و سازها موجب تصرف منابع طبیعی می‌شود؛ یادآور شد: با توجه به وجود برخی مشکلات، سخت‌گیری‌ها و پیچ خم‌های اداری، برخی از کشاورزان بدون مجوز در باغ یا زمین کشاورزی خود اقدام به ساخت انباری می‌کند و سپس از روی طمع این انباری را گسترش داده و به تفرج‌گاه تبدیل می‌کند و در برخی موارد این مسأله سبب تصرف منابع طبیعی می‌شود و  دستگاه قضا روبه‌روی این مسأله می‌ایستد.

ملاکریمی گفت: بخشی از این کار به دلیل عدم آگاهی است که جهاد کشاورزی وظیفه دارد که این کار را عمومی کند و اطلاع‌رسانی دقیق در راستای ساخت و سازها و ارائه مجوزها انجام دهد و در غیر این صورت دستگاه قضائی با افرادی که تصرف به منابع طبیعی داشته باشند؛ برخورد می‌کند و در برخی موارد حبس هم دارد.

وی ادامه داد: مسأله دیگری که وجود دارد این است که در ماه رمضان قرار داریم و رعایت حق و حقوق شهروندان و عدم روزه‌خواری در ملاء عام از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

دادستان نکا با تأکید بر ثبت نام در سامانه " ثنا" یادآور شد: این سامانه، سامانه ابلاغ الکترونیک قضائی است که هر فرد و شهروندی باید عضو این سامانه شده و از طریق این سامانه در هر شهر یا استانی، مسائل قضائی خود را پیگیری کنند و لذا امیدواریم مردم هر چه سریعتر به دفاتر دادگستری مراجعه و در این سامانه ثبت نام کنند.

ملاکریمی در پایان افزود: سامانه "سجام" هم از دیگر سامانه‌های مهمی است که در پیشگیری از وقوع جرم بسیار مؤثر است و در واقع این سامانه، سیستم جامع اطلاعات مردمی است.

وی گفت: براساس این سامانه، دیده‌بان‌های قضائی، این سامانه "سجام" به شما این اطلاعات را می‌دهد که هر تخلفی را از هر مسؤولی مشاهده کردید و یا تخریب جنگلی دیدید و یا سوء استفاده از منابع ملی، طبیعی و جنگلی مشاهده شد به این سامانه بدون درج نام و فامیل و آدرس اطلاع دهید تا دستگاه قضائی با سرعت وارد کار شده و از مشکلات بعدی جلوگیری کند.

86002/غ


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #سامانه #قضائی #مشکلات #طبیعی #جامعه #منابع #کشاورزی #ملاکریمی #خانواده #مختلف #دادستان #موارد #یادآور #می‌کند #هستیم #مسأله #دستگاه #سازها #مشاهده #استفاده #اداری #انباری #اطلاعات #جنگل #مسائل #جنگلی #خم‌های #اینکه #دادگستری #شهرستان #شهروندان #برخورد #مشکلی #افزود #جلوگیری #دیگری #تبدیل #مسؤول #سخت‌گیری‌ها

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برخورد قاطع دستگاه قضا با متصرفان منابع طبیعی/ شهروندان در سامانه «ثنا» ثبت‌نام کنند

*

*


X https://sport45.site/