مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5064 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 مرداد 1395 -ساعت : 11:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس ستاد شورایاران شهر تهران:

سال۹۱ تنها۵درصد مردم شورایاری را می‌شناختند

مازندشورا: رئیس ستاد شورایاران شهر تهران با اشاره به نظرسنجی دانشگاه تهران در سال۹۱ گفت: بر اساس نتیاج نظرسنجی دریافتیم ۵ درصد از مردم محلات با تشکیلاتی به نام شورایاری محل آشنا هستند.

مازندشورا:

بلدیه|مرتضی طلایی در انتخابات هیئت رئیسه محلات۳۵۴ گانه تهران گفت: ما برای شورایاری یک چشم اندازی را تعریف کردیم و برنامه ریزی های ما در شورای چهارم در مسیر رسیدن به آن اهداف قرار دارد.وی با اشاره به نظرسنجی سال ۹۱ دانشگاه تهران افزود: بعد از سه دوره فعالیت شورایاری ها وقتی کارنامه این نهاد مردمی را در سطح شهر تهران مورد نظر خواهی جامعه هدف یعنی مردم قرار دادیم دریافتیم ۵ درصد از مردم محلات با تشکیلاتی به نام شورایاری محل آشنا هستند.
نایب رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: نکته قابل توجه دیگر اینکه تنها ۳ درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی با شورایاری ها ارتباط داشتند لذا تلاش می کند تقویت ارتباط بین مردم و شورایاری ها در شورای چهارم بود.
طلایی افزود: آنچه ما امروز برای تحقق آن جمع شدیم عملی سازی اولین فرمان امام(ره) به شورای انقلاب بود مبنی بر اینکه آئین نامه شوراهای محلی را بنویسند و به دولت ارائه دهند؛ برای واگذاری کار مردم به مردم.
رئیس ستاد شورایاران شهر تهران تصریح کرد: اگر این نقطه را مورد توجه قرار ندهیم نمی توانیم حرکت کنیم. موانع زیاد است اما در دوره چهارم باید کاری کنیم که مشارکت معنا پیدا کند.
طلایی در خاتمه گفت: هم هدفگذاری پیش بینی شده، هم ساختار، هم سازمان و هم مکانیزم های فراوان که موانع را مرتفع سازد، شورایاری ها یک نهاد مستقل محلی در سلسله مراتب شورای شهر هستند و مسئولیت پیگیری مطالبات مردم را در همه دستگاهها دارند. برای تحقق این مهم هم باید با مردم و هم دستگاهها ارتباط خوب داشته باشیم.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورایاری - تهران - شورای - ارتباط - چهارم - طلایی - موانع - دستگاهها - اینکه - افزود - شورایاران -

نظر شما در مورد : سال۹۱ تنها۵درصد مردم شورایاری را می‌شناختند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها