تاریخ انتشار : چهار شنبه 09 خرداد 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 50650 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران اعلام کرد

آماده‌باش تمام ناجیان غریق از هفته آینده در دریای مازندران/خانواده‌ها هوشیار باشند

مازندشورا: رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران گفت: از روز یک‌شنبه هفته آینده باتوجه به تعطیلاتی که در پیش داریم تمامی عوامل به‌صورت آماده‌باش در طول نوار ساحلی مازندران حضور دارند.

مازندشورا:نقی کریمیان امروز درباره آخرین وضعیت طرح‌های دریای مازندران در شهرستان ساری،  اظهار کرد: از ابتدای خرداد ماه امسال (آغاز طرح‌های سامان‌دهی دریا) 21 نفر از خطر غرق شدن نجات یافتند که از این تعداد یک نفر به بیمارستان اعزام شد.

وی بیان کرد: از روز یک‌شنبه هفته آینده باتوجه به تعطیلاتی که در پیش داریم تمامی عوامل به‌صورت آماده‌باش در طول نوار ساحلی مازندران هستند حتی قرار شد از نیروهای کمکی نیز بهره بگیریم تا با مشکلی مواجه نشویم.

*آغاز به کار 25 درصد طرح‌های دریا در مازندران

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران با اشاره به اینکه درحال حاضر حدود 25درصد از طرح‌های دریا آغاز به کار کردند، افزود: با پایان یافتن ماه مبارک رمضان تمامی طرح‌ها (95 طرح)  آغاز به کار خواهند کرد.

کریمیان با اعلام اینکه در طرح‌های عمومی بیشترین مشکل را داریم، تصریح کرد: تمامی تلاش ما این بوده که روبه جلو حرکت کنیم تا به آنچه در خور شأن مردم است به آن برسیم.

*تمامی شناگران طرح‌های دریا برای نخستین بار بیمه می‌شوند

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در داخل طرح‌ها تمامی شناگران زیرپوشش بیمه قرار می‌گیرند، اضافه کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با بیمه و بلاغ آن به طرح‌ها تمامی شناگران بیمه می‌شوند تا شاهد مشکلی در ساحل نباشیم. 

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران ادامه داد: در این زمینه مالکان بیمه در زمان اجرای طرح با بیمه موردنظر وارد مذاکره می‌شوند و بیمه بی‌نام انجام می‌دهند هرنوع حوادثی در داخل طرح دریا اتفاق بیفتد شخص زیرپوشش بیمه قرار می‌گیرد.

کریمیان اظهار کرد: هدف از بیمه کردن شناگران در طرح‌های دریا این بوده که نگاه ما این است مردم کشور ما کاملاً مظلوم واقع شدند و حق مردم بیش از اینها است و همچنین حساسیت و اشرافیت بیشتری در طرح داشته باشیم تا مردم کمتر دچار آسیب شوند؛ همین که بیمه را درگیر کردیم از مشکلات کاسته شده و براساس چارت خود عمل می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه مردم با ناجیان غریق همکاری بیشتری داشته باشند، خاطرنشان کرد: برخی با ناجیان به‌دلیل سوت زدن درگیر می‌شوند درحالی‌که باید بدانند سوت زدن تنها ابزار کاری ناجیان غریق بوده و توهینی به مردم نیست.

*خانواده‌ها هوشیار باشند

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران یادآور شد: در سال گذشته چهار کودک در دریای مازندران غرق شدند که لازم است خانواده‌ها در زمان حضور در ساحل چشم از کودکان  خود برندارند، ولی شاهد این هستیم برخی از خانواده‌ها ساحل کودکان را در ساحل رها می‌کنند و به فکر فرزند خود نیستند.

کریمیان با بیان اینکه گم شدن کودکان در سواحل مازندران به‌ویژه شهرهای بابلسر، نور، نوشهر و محمودآباد ازجمله مسائلی است آزاردهنده است، گفت: این موضوع موجب می‌شود دستگاه‌های امدادی و خدماتی از وظایف اصلی خود غافل شوند و از کار خود عقب بمانند که خود آسیب‌های دیگری را در پی دارد.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #طرح‌های #تمامی #اینکه #خانواده‌ها #شناگران #ناجیان #می‌شوند #کریمیان #غواصی #دریای #باشند #طرح‌ها #نخستین #زیرپوشش #کودکان #درگیر #بیشتری #اظهار #آماده‌باش #اعلام #آینده #هوشیار #داریم #مشکلی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آماده‌باش تمام ناجیان غریق از هفته آینده در دریای مازندران/خانواده‌ها هوشیار باشند

*

*


X https://sport45.site/