شیوع ویروس«نوروویروس» علت مسمومیت شهروندان کلاردشتی/روند مراجعه بیماران رو به کاهش است

تاریخ انتشار : چهار شنبه 09 خرداد 1397 - ساعت : 12:43

کد مطلب: 50652 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد

شیوع ویروس«نوروویروس» علت مسمومیت شهروندان کلاردشتی/روند مراجعه بیماران رو به کاهش است

مازندشورا: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران شیوع ویروسی به نام نوروویروس را علت مسمومیت شهروندان کلاردشتی عنوان کرد و گفت: این ویروس از راه دهان و از طریق مصرف آب و غذای آلوده منتقل می‌شود.

مازندشورا:فرزاد گوهردهی امروز درباره آخرین وضعیت از وقوع بیماری گوارشی در شهرستان کلاردشت در شهرستان ساری، اظهار کرد: در طول 24 ساعت گذشته روند مراجعه بیماران مبتلا به این بیماری رو به کاهش بوده است.

وی افزود: همه بیماران مراجعه کننده پس از انجام اقدامات درمانی لازم به‌صورت سرپایی درمان و مرخص شدند و در حال حاضر هیچ مورد بستری در بیمارستان نداریم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: باوجود اینکه روند مراجعه این‌گونه بیماران رو به کاهش است  اما این بیماری در صورت رعایت نکردن کامل بهداشت فردی از سوی بیماران و خانواده‌های آنها قابل انتقال است.

گوهردهی با اشاره به اینکه تظاهر بیماری در بیماران مراجعه کننده به‌صورت بیماری گوارشی با علائم خفیف است،  افزود: شیوع ویروسی به نام نوروویروس علت بیماری است که این ویروس از راه دهان  و از طریق مصرف آب و غذای آلوده  منتقل می‌شود و همچنین دست و سطوح آلوده به ویروس(دستگیره در ، تلفن و... ) نیز از دیگر راه‌های شایع انتقال این بیماری است.

وی در توصیه به شهروندان بر رعایت بهداشت فردی تأکید کرد و شستن دست‌ها، جوشاندن آب آشامیدنی و ضدعفونی کردن سبزیجات و میوه‌های تازه در پیشگیری از این بیماری  بسیار موثر دانست.

به گزارش فارس، براساس بررسی میدانی تعداد بیماران در شهرستان کلاردشت به حدود 600 نفر رسیده است که بنا به گفته گوهردهی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تعداد بیماران از روند رو به کاهشی برخوردار است به این دلیل که در روز نخست شاهد 200 مراجعه‌کننده بودیم ولی روز گذشته به 90 نفر رسیده که نشان از روند رو به کاهش بیماری است.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #بیماری #بیماران #مراجعه #پزشکی #دانشگاه #سخنگوی #شهرستان #گوهردهی #ویروس #مازندران #رعایت #اینکه #بهداشت #انتقال #تعداد #به‌صورت #رسیده #گوارشی #شهروندان #نوروویروس #کلاردشت #گذشته #افزود #کننده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شیوع ویروس«نوروویروس» علت مسمومیت شهروندان کلاردشتی/روند مراجعه بیماران رو به کاهش است

*

*


X https://sport45.site/