مهاجرت زلزله‌زدگان صحت ندارد/ اتمام تعمیرات ۳۵ هزار واحد آسیب‌دیده  زلزله کرمانشاه

تاریخ انتشار : چهار شنبه 09 خرداد 1397 - ساعت : 16:21

کد مطلب: 50657 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مهاجرت زلزله‌زدگان صحت ندارد/ اتمام تعمیرات ۳۵ هزار واحد آسیب‌دیده زلزله کرمانشاه

مازندشورا: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: خبر مربوط به مهاجرت زلزله زدگان استان که در روزهای گذشته در برخی رسانه ها منتشر شده بود، صحت ندارد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،  مهرداد سالاری در جلسه ستاد بازسازی سرپل ذهاب افزود: برای رصد این موضوع، بنیاد مسکن، شهرداری، فرمانداری و بخشداران وارد عمل شدند و پس از بررسی جوانب امر، خبر مربوط به مهاجرت زلزله زدگان به دیگر مناطق به هیچ عنوان صحت ندارد.

وی بیان کرد: هم اکنون وضعیت بگونه ای است مستاجرانی که اهل سرپل ذهاب بودند و در دیگر مناطق کشور سکونت داشتند، اکنون به زادگاه خود در سرپل ذهاب برگشته اند تا بتوانند از فرصت زلزله استفاده کنند و صاحب منزل شوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیشتر مردم زلزله زده مشغول عملیات بازسازی واحدهای مسکونی خود هستند تا هرچه زودتر به روال عادی زندگی برگردند، اظهارداشت: در مناطق آسیب دیده، زلزله تبدیل به فرصت شده است بگونه ای که با کمک از خدمات و تسهیلات دولتی، جمعیت بیشتری از مردم سرپل ذهاب در مقایسه با حادثه قبل از زلزله، در حال بازسازی واحدهای خود هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: این امر نیز به فال نیک گرفته می شود تا کسانی که در واقع بدون سرپناه بودند، از فرصت زلزله استفاده کنند تا صاحب منزل شوند.

سالاری اضافه کرد که دولت تمام حمایت و همکاری لازم را با افرادی که مشغول ساخت و ساز در مناطق زلزله زده هستند انجام می دهد و این مهم را در عمل به اثبات رسانده است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت های صورت گرفته، گفت: تاکنون کار آواربرداری ۲۵ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی که در زلزله هفت و سه دهم ریشتری ۲۱ آبان پارسال تخریب شده بود، پایان یافته است.

رضا خواجه ای افزود: از آغاز بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تاکنون، ۱۹ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی در مرحله پی کنی، ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد در مرحله فونداسیون، هشت هزار و ۹۰۰ واحد در مرحله اسکلت بندی و پنج هزار واحد مسکونی نیز در مرحله دیوارچینی و سقف گذاری است.

وی از آغاز عملیات تعمیر ۴۷ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده ناشی از زلزله پارسال خبر داد و گفت که تاکنون تعمیرات ۳۵ هزار واحد مسکونی پایان یافته است.

این مقام مسئول اضافه کرد که در شهر سرپل ذهاب وضعیت بازسازی با سرعت قابل قبول و با کیفیت بالا پیش می رود و در این میان مشارکت و پای کاربودن مردم و مدیریت عملیات بازسازی توسط زلزله زدگان و عوامل اجرایی بنیاد مسکن نیز کمک خواهد کرد تا در سریعترین زمان بیشترین واحدها به بهره برداری برسند.

خواجه ای گفت: طبق برنامه زمان بندی شده، اولویت نخست بازسازی واحدهای مسکونی در روستاهاست و تا پایان شهریور امسال قرار است ۱۲ هزار واحد مسکونی روستایی تکمیل و به بهره برداری برسد.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت. این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده است. سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #زلزله #مسکونی #بازسازی #کرمانشاه #مناطق #بنیاد #مرحله #پایان #اکنون #تاکنون #عملیات #واحدهای #استان #پارسال #ریشتری #خواجه #کیلومتری #شهرستان #روستایی #برداری #اضافه #یافته #مشغول #اسلامی #سالاری #انقلاب #تعمیرات #ندارد #افزود #زدگان #مهاجرت #جمعیت #استفاده #بگونه #وضعیت #گرفته

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مهاجرت زلزله‌زدگان صحت ندارد/ اتمام تعمیرات ۳۵ هزار واحد آسیب‌دیده زلزله کرمانشاه

*

*


X https://sport45.site/