مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5066 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 مرداد 1395 -ساعت : 11:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عبدالهی با تشریح برنامه های تابستانی شهرداری تهران اعلام کرد

برگزاري جشنواره شهردخت در بيش از١٥٠٠مسجد و ٢٢٠ بوستان

مازندشورا: معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران از برگزاري جشنواره شهر دخت در بيش از ١٥٠٠ مسجد و ٢٢٠ بوستان منتخب شهر در دهه كرامت خبرداد.

مازندشورا:

بلدیه|مجتبي عبدالهي با اشاره به اين كه دهه کرامت امسال از 14 مرداد ماه با سالروز میلاد با سعادت کریمه اهل بیت علیهم السلام حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر آغاز و تا 24 مرداد ماه که میلاد نورانی امام مهربانی ها حضرت علی بن موسی الرضا علیهم السلام ادامه خواهد داشت، گفت: شهرداری تهران به عنوان عضو شورای مرکزی دهه کرامت کشور ، مسئولیت کمیسیون تهران و کلان شهرهای این شورا را نیز بر عهده دارد که بر همین اساس امیدواریم دهه کرامت سال جاری در سراسر کشور با شور و نشاط بیشتری برگزار شود.
وي با بيان اين كه در این دهه ویژه برنامه هایی را برای دختران موفق در محلات تهران ، دختران و خانواده های بی بضاعت شهر تهران اجرا خواهیم كرد، ادامه داد: جشنواره شهر دخت بر همین اساس اجرا خواهد شد و در مجموع بیش از 1500 مسجد و بیش از 220 بوستان منتخب میزبان این جشن ها خواهد بود .
معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، با اعلام اين كه ایستگاه های منتخب مترو با بر پایی نمایشگاه های فرهنگی و ایستگاه های فرهنگی به ارائه ی خدمات به شهروندان می پردازند، تصريح كرد: در این بخش بیش از 1200 غرفه فرهنگی هنری در مناطق 22 گانه در بوستان ها و مساجدی که در طرح داستان تابستان هستند ، به ارائه ی خدمات خواهند پرداخت .
عبدالهي افزود: مسابقات ورزشی جام کرامت در سطح محلات تهران ، جشنواره بادبادک ها و بسیاری از برنامه های دیگر برای بزرگداشت این دهه طراحی و اجرا می شود .
وي با بيان اين كه در شهریور ماه نیزبزرگداشت دهه ولایت یعنی از عید سعید قربان تا عید سعید غدیرخم را خواهیم داشت، گفت: در نهایت با پاسداشت هفته دفاع مقدس در هفته اول مهر ماه برنامه های تابستان را به پایان می بریم.
اين مسئول با بيان اين كه مدیریت شهری با بهره گیری از تمام ظرفیت های در اختیار به استقبال و بزرگداشت این دهه خواهد رفت، خاطرنشان كرد: تهران در این دهه رنگ و بوی کرامت خواهد گرفت و ظرفیت های تبلیغی از جمله پرتابل ها ، بیلبوردها و عرشه های پل با محوریت حکمت های رضوی اکران و طرح های فاخر فرهنگی را در منظر شهروندان قرارمی دهد .
معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، ادامه داد: این فضا سازی محیطی و آذین بندی در ایستگاه های مترو، میادین میوه و تره بار، پایانه ها ، پارک سوارها ، مراکز فرهنگی و ورزشی از جمله سراهای محلات، فروشگاه های شهروند دهه ای سراسر نور را سطح شهر ایجاد می كند.
عبدالهي، اظهار كرد: امسال در حرکتی بدیع از تصاویر و نقش نگاری سه بعدی هویت بخشی به سیمای بصری شهر استفاده خواهیم كرد که پیش بینی می کنیم با استقبال عمومی مواجه شود .
اين مسئول با اعلام اين كه برگزاری جشن های دهه ی کرامت به عنوان مهر هشتم و با محوریت مساجد و مشارکت مناطق به همراه برگزاری مراسم سخنرانی و مولودی و آذین بندی از دیگر برنامه هایی است که در طول این دهه در بیش از 1200 مسجد برگزار خواهد شد، گفت: با توجه به همزمانی این دهه با فصل تابستان و اوقات فراغت که حضور خانواده های تهرانی را در بوستان ها شاهد هستیم ، برنامه ریزی شده تا جشن های ویژه ای نیز در بوستان های منتخب شهر برگزار كنيم که رویکرد اصلی در این بخش ارتقای سطح نشاط اجتماعی می باشد .
وي افزود: همچنین نمایشگاه آثار خوشنویسی و هنرهای تجسمی با عنوان قطعه ای از بهشت، نمایشگاه عکس کرامت با عنوان کرامت کریمان در مراکز فرهنگی تابعه در مناطق 22 گانه بر پا خواهد شد.
عبدالهي ، گفت: با توجه و تاکید بر رسیدگی به وضعیت محرومان و مستمندان با حضور داوطلبانه ی پزشکان عزیز برنامه ی طبیب هشتم در مساجد و بوستان های منتخب به منظور ارائه ی خدمات پزشکی رایگان به شهروندان در این دهه را شاهد خواهیم بود و همچنین با توجه به نام گذاری روز میلاد با سعادت حضرت معصومه سلام ا... علیها به عنوان روز دختر برنامه های ویژه دختران عزیز پیش بینی شده است .
اين مسئول خاطر نشان كرد: برگزاری جشن تکلیف ویژه ی دخترانی که به سن تکلیف می رسند برگزاری کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی با موضوع بلوغ دختران و مهارت های زندگی به همراه بر پایی غرفه های پاسخ به شبهات دینی از جمله این برنامه ها است .
عبدالهي با بيان اين كه در این دهه، از دختران موفق در محلات شهر تهران با توجه به شاخص های تعیین شده تجلیل و تکریم به عمل آمده و ایستگاه های سلامت ویژه ی دختران را در بوستان های منتخب بر پا خواهیم كرد، ادامه داد: اولین دوره ی جشنواره ی شهردخت در منطقه 6 در این دهه برگزار خواهد شد که شامل برنامه هایی از جمله اکران فیلم، مسابقه طراحی هنری، بر پایی بازارچه محصولات دخترانه و برنامه های متنوع دیگری می باشد و هم چنين باهدف تحکیم بنیان خانواده کارگاه ومسابقه ی دل نوشته های دخترانه و پدرانه با محوریت سازمان زیبا سازی برگزار خواهد شد و طی فراخوانی پیام ها ودل نوشته های دختران و پدران به صورت سابقه انتخاب و به نمایش گذاشته شده و در نهایت منتشر خواهد شد.
وي با بيان اين كه شهرداری تهران هم در این دهه مسابقات ورزشی محلات را با عنوان جام کرامت برگزار می كند، تصريح كرد: در طول این دهه و در روز 20/05/95 با عنوان ورزش و خانواده کلیه مراکز ورزشی پایتخت با تخفیف 50 درصدی میزبان خانواده های عزیز خواهند بود.
اين مسئول با اشاره به برپایی ایستگاه های فرهنگی ویژ کودکان و نوجوانان در 10 ایستگاه منتخب مترو و نصب استیکر هاي تبریک در ایستگاه ها و قطارهای مترو با رویکرد اصلی ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در این دهه، خاطر نشان كرد: همچنین برج میلاد و مجموعه ی عباس آباد جشن های بزرگ دهه کرامت را در طول این دهه به همراه فضا سازی محیطی برگزار خواهند كرد.
عبدالهي ادامه داد: استقبال عمومی از برنامه های برج میلاد و حضور شهروندان در مجموعه های گردشگری از جمله مجموعه ی عباس آباد مدیریت شهری را بر آن داشت تا جشن های بزرگ دهه ی کرامت را در این فضا ها ، طراحی و اجرا كنيم وشهروندان عزیز می توانند با حضور در این مجموعه ها از برنامه های پیش بینی شده استفاده كرده و لحظات خوش رادر کنار خانواده ها سپری كنند.
وي با اعلام اين كه در سر فصل گردشگری برگزاری تورهای گردشگری قم و جمکران ویژه نیازمندان با محوریت سرای محرات و تورهای تهرانگردی با مقصد نهایی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و امام زاده صالح علیه السلام اجرا خواهد شد، اظهار كرد: ایجاد پایگاه علمی اندیشکده دختران در 6 نقطه در برگزاری نشست های تخصصی، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ ، تهیه بسته های آموزشی ، معرفی کتاب های شاخص مرتبط با حوزه ی دختران و سایر برنامه های پیش بینی شده در این دهه اجرا خواهد شد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : برنامه - تهران - کرامت - دختران - فرهنگی - ایستگاه - عنوان - برگزاری - برگزار - بوستان - عبدالهي - منتخب - خانواده - ادامه - محلات - میلاد - خواهیم - مسئول - ورزشی - مجموعه - محوریت - شهروندان - جشنواره - اعلام - تابستان - مناطق - خدمات - خواهند - همراه - مراکز - طراحی - ارائه - استقبال - همچنین - شهرداری - السلام - گردشگری - نمایشگاه - استفاده - اظهار - ایجاد - عمومی - تورهای - مساجد - کارگاه - رویکرد - محیطی - آموزشی - تخصصی - تکلیف - دخترانه - نوشته - شهردخت - فرهنگي - شهرداري - سعادت - مرداد - اجتماعي - معاون - معصومه - علیهم - میزبان - امسال - تصريح - سراسر - مدیریت - ظرفیت - نهایت - بزرگداشت - افزود - مسابقات - اشاره - اکران -

نظر شما در مورد : برگزاري جشنواره شهردخت در بيش از١٥٠٠مسجد و ٢٢٠ بوستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها