مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50663 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 10 خرداد 1397 -ساعت : 08:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
افزایش تمایل خرید خانه در بافت‌های ناکارآمد با کاهش نرخ سود/ نرخ سود تسهیلات حساب پس‌انداز جوانان ۹ درصد است

مدیر امور طرح و برنامه بانک‌مسکن مطرح کرد؛

افزایش تمایل خرید خانه در بافت‌های ناکارآمد با کاهش نرخ سود/ نرخ سود تسهیلات حساب پس‌انداز جوانان ۹ درصد است

مازندشورا: مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: تصمیم دولت برای کاهش نرخ سود تسهیلات خرید مسکن در بافت‌های فرسوده شهری به ۶ درصد، با استقبال خریداران واجد شرایط رو به رو شده است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، خرید مسکن با استفاده از تسهیلات بانکی یکی از دغدغه‌های جوانان است که در دولت تدبیر و امید گام‌هایی چون راه اندازی صندوق پس‌انداز مسکن یکم برای خانه‌اولی‌ها و کاهش نرخ سود تسهیلات آن به زیر ۱۰ درصد برداشته شد.

به تازگی با تصویب شورای پول و اعتبار نرخ سود تسهیلات خرید مسکن در بافت های فرسوده شهری از محل صندوق مسکن یکم ۸ به ۶ درصد کاهش یافته تا هم وام ارزان در اختیار متقاضیان قرار گیرد و هم برنامه دولت برای احیای بافت های ناکارآمد شهری محقق شود.

در این میان یکی از مهمترین اولویت‌های بانک مسکن در پرداخت انواع تسهیلات مسکن اعم از تسهیلات ساخت و خرید، بازسازی بافت های فرسوده شهری است به شکلی که اکنون ارزان‌ترین تسهیلات مسکن در شبکه بانکی کشور مربوط به این بخش است.

در این پیوند مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به کاهش نرخ سود تسهلات این بانک از ۸ به ۶ درصد در بافت های فرسوده شهری به ایرنا، گفت: دستورالعمل اجرایی کاهش سود تسهیلات از ۱۹ اردیبهشت ماه سال جاری به تمام شعب این بانک ارسال شد و در حال اجراست.

مرادی افزود: با ابلاغ این دستورالعمل حتی پرونده‌هایی که قبل از ۱۹ اردیبهشت ماه برای تنظیم رسمی به دفترخانه ها ارسال شده بود، بار دیگر به شعب مربوطه عودت شد تا قرارداد های آنها بر اساس نرخ ۶ درصدی تنظیم شود.

وی بیان کرد: اکنون نرخ سود تسهیلات بانک مسکن بر اساس خرید اوراق حق تقدم تسهیلات در خارج از بافت های فرسوده شهری، ۱۷.۵ درصد و در داخل این بافت ها ۱۶ درصد محاسبه می شود.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن بیان کرد: اگر متقاضیان دریافت تسهیلات در صندوق پس انداز خانه یکم سپرده گذاری کرده و متقاضی خرید خانه در بافت های فرسوده شهری باشند، سود تسهیلات آنها ۶ درصد و اگر خانه اولی نباشند سود تسهیلات آنها ۸ درصد محاسبه خواهد شد.

نرخ سود تسهیلات حساب پس انداز جوانان ۹ درصد است

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن در ادامه با اشاره به سود تسهیلات حساب پس انداز جوانان افزود: سود تسهیلات حساب پس انداز جوانان از ۱۱ درصد به ۹ درصد کاهش یافته و به تبع آن میزان قسط آن نیز کمتر شده است.

حساب پس انداز مسکن جوانان نوعی برنامه ‌ریزی بلندمدت برای خانه ‌دار شدن جوانان فاقد مسکن است تا متقاضیان با واریز مبلغی به صورت ماهانه و یا یک‌جا حداقل پس از پنج سال و حداکثر ۱۵ سال نسبت به دریافت تسهیلات مسکن اقدام کنند و بر اساس دستورالعمل بانک مسکن سقف تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان با توجه به سال افتتاح این حساب در شعب بانک متفاوت است.

تداوم پرداخت وام جعاله به خریداران مسکن

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن از ادامه پرداخت تسهیلات بدون سپرده جعاله مکمل تسهیلات خرید مسکن به متقاضیان در سال جاری خبر داد و افزود: متقاضیان خرید مسکن در سال جاری نیز می توانند از تسهیلات ۲۰میلیون تومانی جعاله (تعمیر) بانک مسکن استفاده کنند.

مرادی یادآور شد: سود تسهیلات ۲۰ میلیون تومان جعاله اکنون در شعب در صورت استفاده متقاضی با اوراق مسکن ۱۷.۵ درصد و بدون اوراق مسکن ۱۸ درصد تعیین شده است.

احیای بافت فرسوده شهری در سال‌های اخیر به کانون توجه و تمرکز دولت برای تامین مسکن متقاضیان تبدیل شده به طوری که اولویت تمام برنامه های حمایتی برای ساخت واحدهای مسکونی و تامین مسکن مورد نیاز اقشار متوسط جامعه و کم درآمد جامعه، نوسازی بافت های فرسوده شهری با بیش از ۱۴۰ هزار هکتار مساحت است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تسهیلات - برنامه - جوانان - فرسوده - متقاضیان - انداز - جعاله - اوراق - پرداخت - استفاده - افزود - اکنون - دستورالعمل - صندوق - دریافت - محاسبه - متقاضی - جامعه - تامین - ادامه - سپرده - اشاره - بانکی - ایرنا - پس‌انداز - ناکارآمد - یافته - احیای - مرادی - ارسال - اردیبهشت - تنظیم -

مطالب مرتبط با : افزایش تمایل خرید خانه در بافت‌های ناکارآمد با کاهش نرخ سود/ نرخ سود تسهیلات حساب پس‌انداز جوانان ۹ در...
نظر شما در مورد : افزایش تمایل خرید خانه در بافت‌های ناکارآمد با کاهش نرخ سود/ نرخ سود تسهیلات حساب پس‌انداز جوانان ۹ در...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*