سیره عملی بزرگان دین توجه به آیات کتاب الهی است

تاریخ انتشار : جمعه 11 خرداد 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 50681 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران:

سیره عملی بزرگان دین توجه به آیات کتاب الهی است

مازندشورا: مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: سیره عملی بزرگان دین توجه به آیات و فرامین قرآن کریم است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری،‌ حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری بعد از ظهر امروز در جلسه پرسنلی کارکنان تبلیغات اسلامی مازندران با تبریک بمناسبت ولادت دومین اختر آسمان امامت و ولایت کریم اهل بیت(ع) امام حسن مجتبی(ع) و با اشاره به در پیش بودن شب‌های قدر ، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن و باران رحمت الهی است که باید قدر روزها و شب‌های این ماه را دانست و از آن بیشترین بهره را برد.

وی در ادامه با اشاره به مهجوریت قرآن کریم از ابتدای تاریخ اسلام و دوران نبی مکرم اسلام(ص)، افزود: نبی مکرم و معظم اسلام که آینه تمام نمای رحمه للعالمین لقب گرفت اما در عصر خویش از مهجوریت قرآن کریم توسط امت خود نزد خدای متعال شکوه کرد و این مهجوریت همچنان هم ادامه دارد و باید برای ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی تلاش کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران از قرآن کریم به عنوان برترین کلام و برترین کتاب یاد کرد و خاطرنشان کرد: قرآن کریم، کتاب و کلام الهی است و آورنده آن هم اشرف انبیاء حضرت محمد مصطفی(ص) است و زیبنده جامعه اسلامی نیست که کلام و کتاب الهی در مهجوریت باشد.

این مسؤول با اشاره به اهمیت این کتاب الهی در جوامع انسانی و اسلامی، تاکید کرد: مهم‌ترین و اولویت ابتدای ماه مبارک رمضان از منظر مقام عظمای ولایت قرآن است و دیدار ابتدای ماه مبارک رمضان مقام معظم رهبری با قاریان و حافظان قرآن کریم بیانگر این موضوع است.

شکریان‌امیری تاریخ اسلام و تمام عبرت‌های آن را برای مسلمانان درس و چراغ راه دانست و بیان کرد: در بسیاری از موارد در قرآن کریم از حوادث و اتفاقات تاریخ اسلام بیان شده است که می‌توان از این قصص قرآنی برای جوامع اسلامی به عنوان یک نقشه راه استفاده کرد و در برابر کفار و مشرکان و مستکبرین عالم راهی جزء پایداری و استقاومت برای دنیای اسلام راه دیگری وجود ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع سبک زندگی قرآنی اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با قاریان و حافظان قرآن کریم فرمودند تمام مشکلات و بحران‌های امروز جوامع اسلامی بخاطر دوری از قرآن است و باید سبک زندگی قرآن را در جامعه نهادینه کنیم تا در مقابل همه آسیب‌ها و معضلات و فتنه‌های امروز جامعه اسلامی در امان باشیم و از فتنه‌ها عبور کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در پایان سیره عملی بزرگان دین را توجه به آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) دانست و گفت: امام خمینی (ره) با تمسک و توسل به مفاهیم و مبانی قرآن کریم این انقلاب را تاسیس کرد و باید قدردان این نعمت الهی باشیم و ولایت هم یادگار نبی مکرم اسلام(ص) و مورد تاکید امام خمینی(ره) است.

86018/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اسلامی #اسلام #مهجوریت #تبلیغات #اشاره #مازندران #ابتدای #جامعه #مدیرکل #قرآنی #دانست #تاریخ #مبارک #امروز #رمضان #ولایت #جوامع #قاریان #موضوع #حافظان #زندگی #رهبر #خمینی #باشیم #رهبری #دیگری #افزود #شب‌های #شکریان‌امیری #بزرگان #ادامه #عنوان #تاکید #برترین #دیدار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سیره عملی بزرگان دین توجه به آیات کتاب الهی است

*

*


X https://sport45.site/