تمهیدات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای مراسم سالگرد ارتحال امام (ره)

تاریخ انتشار : جمعه 11 خرداد 1397 - ساعت : 07:54

کد مطلب: 50682 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اعلام شد:

تمهیدات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای مراسم سالگرد ارتحال امام (ره)

مازندشورا: مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ضمن تشریح تمهیدات این سازمان برای جابجایی زائران حرم مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران گفت: طبق هماهنگی‌های انجام شده با ستاد اعزام زائران در صورت جا ماندن آن‌ها از کاروان به صورت رایگان از طریق پایانه‌های شهر تهران به شهر مقصد خود منتقل می‌شوند.

مازندشورا:حمیدرضا شهرکی ثانوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تمهیدات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای  برای برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: با توجه به مصادف شدن تاریخ ارتحال حضرت امام خمینی با ماه مبارک رمضان در سال جاری، مدیریت جابجایی زائران و شرکت‌کنندگان در این مراسم از پنج استان قم، سمنان، البرز، قزوین با محوریت تهران انجام می‌شود.

وی افزود: تمامی هماهنگی‌ها از جانب اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران با استان‌های مذکور انجام و جلسات متعددی با چهار پایانه شرق،‌غرب، جنوب و بیهقی برگزار شده است.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: در بخش راهداری نیز اقدامات مختلفی از جمله ترمیم و لکه‌گیری رویه راه‌ها، خط‌کشی، ایمن‌سازی، نصب علائم و آشکارسازی در مسیرهای منتهی به استان تهران و حرم حضرت امام خمینی (ره) از مبدأ استان‌های مذکور انجام شده است.

شهرکی ثانوی با  بیان اینکه «با شرکت پخش و پالایش فراورده‌های نفتی و شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر برای تأمین سوخت و جابجایی مسافران هماهنگی‌های لازم انجام شده است» گفت: در صورت جاماندن هر یک زائران از کاروان‌ها، بخش حمل‌ونقل استان تهران ضمن هماهنگی با کمیته اعزام، آن‌ها را جهت اعزام رایگان به شهر‌هایشان به صورت رایگان به پایانه‌ها منتقل می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی ویژه‌ای نیز برای جابجایی زائران خارجی از طریق شقوق مختلف حمل‌ونقل در نظر گرفته شده است.

گفتنی است، استان تهران ۳۰۰۰ دستگاه، استان البرز ۳۰۰ دستگاه،استان قزوین ۲۲۰ دستگاه، استان سمنان ۶۰ دستگاه و استان قم ۶۵۰  دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران حرم مطهر حضرت امام خمینی در نظر گرفته اند و این امکان وجود دارد تا در صورت نیاز به هر مقدار، تعداد ناوگان افزایش یابد..


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #استان #حمل‌ونقل #تهران #راهداری #خمینی #دستگاه #زائران #جابجایی #مراسم #ارتحال #جاده‌ای #مسافر #مذکور #خاطرنشان #رایگان #پایگاه #گرفته #استان‌های #اعزام #البرز #گفتگو #ثانوی #شهرکی #تمهیدات #شهرسازی #قزوین #سمنان #وزارت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تمهیدات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای مراسم سالگرد ارتحال امام (ره)

*

*