سکوت دنیای امروز در برابر جنایات رژیم صهیونستی/ انتخاب رهبری معجزه مجلس خبرگان رهبری بود

تاریخ انتشار : جمعه 11 خرداد 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 50696 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه موقت ساری مطرح کرد

سکوت دنیای امروز در برابر جنایات رژیم صهیونستی/ انتخاب رهبری معجزه مجلس خبرگان رهبری بود

مازندشورا: امام جمعه موقت ساری با اشاره به اینکه در اوج محبوبیت و عزت امام ما در 14 خرداد از این عالم خاکی رخت بربستند، گفت: انتخاب رهبری توسط خبرگان رهبری معجزه‌ای بود که برای نظام رخ داد هر چند ایشان در ابتدا امتناع کرده و سپس با توکل بر خدا به‌طوری که به دین و آیینش آسیبی نرسد، پذیرفتند که در مقام رهبری قرار بگیرند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام محمد قاسمی امام جمعه موقت شهرستان ساری در نماز جمعه این هفته مصلی این شهرستان اظهار کرد: اهمیت و فضیلت ماه مبارک رمضان بسیار مهم است که ابعاد مختلفی را می‌توان در این ماه بررسی کرد تا به این مهم دست یافت.


وی افزود: در آخرین جمعه ماه شعبان پیامبر اکرم از فضیلت و اهمیت این ماه بر امت خود خطبه می‌خواند که در میان آن امیرالمومنین از بهترین عمل در این ماه که از عظمت و بزرگی برخوردار است، نفس کشیدن در این ماه تسبیح خداست.


قاسمی با اشاره به اینکه دوری از گناه بهترین کار در این ماه است، گفت: سه نوع روزه داریم، که چند چیز باعث بطلان آن می‌شود خوردن و آشامیدن و سر به زیر آب قرار دادن همچنین اعضا و جوارح هم باید روزه داشته باشند و فکر گناه هم باید ترک شود، با تقوا بودن و به سمت و سوی گناه نرفتن با تحمل گرسنگی اعضا و جوارحش باید روزه دار باشد.


امام جمعه موقت ساری خاطرنشان کرد: خدا از برکت این ماه شیطان را به زنجیر کشیده است تا دو عصمت در این ماه حفظ شود  نفس اماره و ترس از جهنم که در این ماه خدا درهای جهنم را مسدود کرده است.

امام جمعه موقت ساری اضافه کرد: روزه گرفتن چهره شیطان را سیاه می‌کند صدقه دادن کمر شیطان را می‌شکند، استغفار از درگاه خدا رگ حیاتی شیطان را قطع می‌کند. که بنده‌های خوب خدا قدر این ماه را بدانند و با خدا طرف حساب شوند.

وی با بیان اینکه فضائل این ماه بسیار زیاد است در روز و شب ماه مبارک رمضان  روز جمعه نسبت به روزهای ماه‌های دیگر برتری دارد،تصریح کرد: اگر کسی شب جمعه از دنیا برود خدا اجر و مزد شهید را به او عطا می‌کند و با امان نامه مبعوث می‌شود به‌خصوص در ایام ماه مبارک زمان هم همین‌طور است.

قاسمی با اشاره به اینکه پیشه کردن تقوا عمل مهمی است، افزود: در ایام شب‌های قدر که در پیش رو داریم باید قدر این فرصت که در قرآن به آن اشاره شده و کسی که بتواند شب قدر را درک کند خداوند هزار ماه عبادت را که با عمر یک انشان برابری می‌کند را از او قبول کرده است.

وی گفت: روح اعظم در آن شب به زمین آمده و شبی است که مقدرات یک سال انسان و آنچه که باید اتفاق بیفتد ثبت و ضبط می‌شود. 


قاسمی خاطرنشان کرد: روایت داریم اهل بیت ایام شب‌های قدر بساط خواب را جمع می‌کردند به گونه‌ای که حتی کودکان نمی‌خوابیدند تا لیالی قدر را درک کنند، هر کسی در شب نوزدهم در مقابل خدا طلب مغفرت کند خداوند گناهانش را می‌بخشد به غیر از دو قشر که کسی که  شارب‌الخمر و کسی که قطع رحم کرده باشد گناهانشان بخشیده نمی‌شود.


امام جمعه موقت شهرستان ساری با اشاره به ایام سوگواری امیرالمومنین اظهار کرد: روز قیامت به دستور پیامبر کلیدهای بهشت و جهنم در دست امیرالمومنین قرار دارد و در مقابل شراره‌های آتش دوزخ نور وجودی مولای ما آتش دوزخ را خاموش می‌کند، شیعیان باید به خودشان ببالند که این چنین مولایی دارند.


قاسمی با اشاره به قیام 15 خرداد سال 1342 اظهار کرد: این واقعه ای بسیار مهم بود که در طی کودتای 28 مرداد سال 1332 شاه به ایران برگشت و این مسئله را مدیون آمریکا و انگلیس دانست و پس از مدتی  آرام ارام دستورالعمل‌های غربی را در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از مدتی  لایحه‌ها مورد مخالفت علمای اسلام قرار گرفت چرا که قرآن و اسلام را به طور کامل حذف می‌کرد، امام راحل میدان‌داری و همه چیز را سرکوب کردند و به پیروزی انقلاب ختم شده است.

امام جمعه موقت ساری با اشاره به اینکه در اوج محبوبیت و عزت امام ما در 14 خرداد از این عالم خاکی رخت بربست، گفت: مردم به خیابان‌ها آمدند و بیش از 10 میلیون جمعیت در تشییع جنازه شرکت کردند که در طول تاریخ با شکوه‌ترین واقعه بود، او رفت و انقلاب اسلامی را به یادگار گذاشت.  


وی گفت: انتخاب رهبری توسط خبرگان رهبری معجزه‌ای بود که برای نظام رخ داد هر چند  ایشان در ابتدا امتناع کرده و سپس با توکل بر خدا به‌طوری که به دین و آیینش آسیبی نرسد، پذیرفتند که در مقام رهبری قرار بگیرند.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه روز قدس نزدیک است ولی دنیای امروز در مقابل این همه استکبار و جنایات سکوت کرده است، گفت: اما مردم بیدار ایران اسلامی در رور قدس به خیابان‌ها آمده و شعار مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند.


قاسمی در پایان با اشاره به اینکه خدام مردم و نماینده شهر و شهرداری ساری برای توسعه و آبادانی شهر زحمات بسیاری کشیدند، اظهار کرد: وعده شهردار جهادی و انقلابی شهر ما عملی شد و ادامه دارد که افتخاری است که به برکت همدلی رو به رشد است تا ساری را به حق واقعی خود برساند. 


86048/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اشاره #اینکه #قاسمی #می‌کند #رهبری #رهبر #اظهار #شیطان #شهرستان #امیرالمومنین #بسیار #داریم #مقابل #مبارک #خرداد #دستور #اسلام #خیابان‌ها #اسلامی #انقلاب #خداوند #ادامه #واقعه #دنیای #فضیلت #اهمیت #خبرگان #جنایات #رمضان #افزود #خاطرنشان #امروز #بهترین #پیامبر #شب‌های

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سکوت دنیای امروز در برابر جنایات رژیم صهیونستی/ انتخاب رهبری معجزه مجلس خبرگان رهبری بود

*

*


X https://sport45.site/