تقویت سامانه بارشی و رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده در مازندران

تاریخ انتشار : جمعه 11 خرداد 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 50699 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون هواشناسی مازندران اعلام کرد

تقویت سامانه بارشی و رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده در مازندران

مازندشورا: معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: اواخر امروز با تقویت مجدد جریانات شمالی شرایط برای رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده و وزش باد (برخی مناطق شدید) فراهم می‌شود.

مازندشورا:احمد اسدی امروز در شهرستان ساری، اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده در آسمان مازندران داشتیم به‌طوری‌که بیشترین بارش از آلاشت هشت میلی‌متر گزارش شد.

وی ادامه داد: باتوجه به کاهش ناپایداری و ابرناکی آسمان و شکل‌گیری جریانات جنوبی اتفاق افتاد که بیشینه دمای هوا طی 24 ساعت گذشته مربوط به کیاسر 32 درجه و کمینه دمای هوا مربوط به بلده با هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: از اواخر امروز با تقویت مجدد جریانات شمالی شرایط برای رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده و وزش باد (برخی مناطق شدید) فراهم می‌شود.

اسدی تصریح کرد: روزهای شنبه و یک‌شنبه با استقرار جریانات خنک و مرطوب شمالی گاها شاهد بارش باران و وزش باد و خنک شدن خواهیم بود.

وی بیان کرد:  باتوجه به بارش‌های رگباری می‌تواند در ارتفاعات و دامنه‌ها به‌صورت محلی و نقطه‌ای منجر به روان‌آب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها شود لازم است هم‌استانی‌ها با مشاهده چنین بارش‌هایی نکات ایمنی را رعایت کنند.

معاون هواشناسی مازندران یادآور شد: باتوجه به وقوع رعدوبرق لازم است دامداران و کشاورزان در ارتفاعات حتما در زمان وقوع رعدوبرق نکات ایمنی را رعایت کنند.

اسدی اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی جو پایداری در آسمان مازندران حاکم می‌شود، اما در ساعات بعدازظهر رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده در ارتفاعات استان وجود دارد.

وی در پایان گفت: دریای مازندران طی 24 ساعت آینده به‌صورت به‌تدریج مواج پیش‌بینی می‌شود.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #رگبار #هواشناسی #پراکنده #رعدوبرق‌های #جریانات #ارتفاعات #معاون #آسمان #به‌صورت #تقویت #ایمنی #رعایت #رعدوبرق #شمالی #پیش‌بینی #اظهار #باتوجه #امروز #مربوط #گذشته

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تقویت سامانه بارشی و رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده در مازندران

*

*


X https://sport45.site/