مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50710 -تاریخ انتشار : شنبه 12 خرداد 1397 -ساعت : 09:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشریح آئین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار/ کاهش یک درصدی سود تسهیلات در صورت استفاده از انرژی‌های پاک

عشایری در چهل و سومین جلسه ستاد ملی بیان کرد:

تشریح آئین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار/ کاهش یک درصدی سود تسهیلات در صورت استفاده از انرژی‌های پاک

مازندشورا: چهل و سومین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با محوریت ارائه جزئیات آئین‌نامه اجرایی (ابزارهای مالی و حقوقی) برنامه ملی بازآفرینی شهری با حضور معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی چهل و سومین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با حضور هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و سایر اعضای ستاد با محوریت ارائه جزئیات آئین‌نامه اجرایی (ابزارهای مالی و حقوقی) برنامه ملی بازآفرینی برگزار شد.

عشایری در این نشست بیان کرد: طبق بند (الف) ماده ۵۹ قانون برنامه ششم توسعه، برنامه ملی بازآفرینی شهری برای نوسازی سالانه ۲۷۰ محله هدف توسط وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های درگیر مانند شهرداری‌ها و وزارت کشور تدوین و در ستادهای ملی بازآفرینی شهری پایدار بحث و بررسی شد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری سی و نهمین جلسه ستاد ملی که با حضور رئیس جمهور تشکیل شد بیان کرد: برنامه ملی بازآفرینی در این نشست تصویب و توسط رئیس جمهور به تمام دستگاه‌های عضو ستاد ابلاغ شد.

معاون وزیر راه  و شهرسازی همچنین تأکید کرد: در این جلسه پنج درخواست از سوی وزیر راه و شهرسازی از رئیس جمهور محترم مطرح شده و مقرر شد این درخواست‌ها در کارگروه ویژه پیگیری تحقق طرح امید برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار پیگیری شود.

به گفته عشایری تصویب دستورالعمل حمایت از توسعه‌گران، کاهش سود تسهیلات مسکن یکم در بافت‌های فرسوده از ۸ به ۶ درصد، اجرای ماده (۶) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، حذف هزینه‌های غیرساختمانی و سمت دهی منابع مالی دستگاه‌های عضو ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار به محدوده‌ها و محلات هدف برنامه از جمله این ۵ درخواست به شمار می‌روند.

وی در ادامه همچنین از تصویب‌ آئین‌نامه ۲۱ بندی تحت عنوان آیین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار در جلسه هیئت‌وزیران خبر داد و گفت: متن نهایی تصویب‌نامه تنظیم شده شامل ۲۱ بند بوده و دارای سه بخش کلی است که طرح‌های بازآفرینی شهری پایدار در محدوده اراضی دارای مالکیت خصوصی، طرح‌های بازآفرینی شهری پایدار با استفاده از اراضی دولتی و سایر مشوق‌ها جهت تسهیل در فرآیند  بازآفرینی شهری پایدار از جمله آن به شمار می‌روند.

عشایری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشریح ۲۱ بند مصوبه مذکور تأکید کرد: توسعه‌گرانی که در این راستا از انرژی پاک استفاده کرده و توجه زیادی به بحث اتلاف انرژی دارند از کاهش یک درصدی سود تسهیلات در این امر بهره‌مند خواهند شد.

ضرورت توجه به مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی واقع در محلات هدف در برنامه بازآفرینی شهری

شکرچی‌زاده همچنین در این جلسه با تأکید بر اهمیت مسئله کیفیت ساخت و ساز در بافت‌های ناکارامد شهری در زمان رویارویی با بلایای طبیعی خاطرنشان کرد: بسیاری از بافت‌های ناکارآمد همواره در معرض خطرات طبیعی مانند سیل و یا زلزله هستند که باید در پروژه بازآفرینی مورد توجه ویژه قرار گیرند.

به گفته وی طبق تحقیقات انجام شده درکلانشهرها در زمان وقوع زلزله بیش از ۷۰ درصد خسارات مربوط به همین نقاط ناکارآمد شهری خواهد بود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بر  ضرورت ارزیابی پیوسته برنامه و جلوگیری از بروزتخلفات در امر ساخت و ساز در این برنامه در سطح کشور تأکید کرد.

 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازآفرینی - برنامه - پایدار - همچنین - شهرسازی - عشایری - تأکید - بافت‌های - دستگاه‌های - جمهور - اجرایی - وزارت - آئین‌نامه - تسهیلات - استفاده - دارای - محلات - می‌روند - سخنان - طبیعی - ناکارآمد - انرژی - حمایت - اراضی - دیگری - طرح‌های - مانند - معاون - درصدی - تشریح - سومین - شکرچی‌زاده - تحقیقات - درخواست - تصویب - ادامه - قانون - پیگیری -

مطالب مرتبط با : تشریح آئین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار/ کاهش یک درصدی سود تسهیلات در صورت استفاده از ...
نظر شما در مورد : تشریح آئین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار/ کاهش یک درصدی سود تسهیلات در صورت استفاده از ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*