مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50755 -تاریخ انتشار : دوشنبه 14 خرداد 1397 -ساعت : 14:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سواحل آلوده به مردم معرفی می‌شوند/برداشت‌های بی‌رویه بستر برخی از رودخانه‌ها را به گِل رساند

دادستان مرکز مازندران:

سواحل آلوده به مردم معرفی می‌شوند/برداشت‌های بی‌رویه بستر برخی از رودخانه‌ها را به گِل رساند

مازندشورا: دادستان مرکز مازندران با اعلام اینکه شرایط سواحل ما اصلاً مناسب نیست و برخی مناطق از لحاظ زیست‌محیطی آلوده بوده که هنوز جواب قطعی در این زمینه نیامده است، گفت: در صورت اینکه پاسخ قطعی دریافت شود، باید اطلاع‌رسانی شده تا مردم در این مناطق شنا نکنند.

مازندشورا:سیدیونس حسینی‌عالمی در جمع مدیر و خبرنگاران فارس مازندران در دفتر کار خود، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در بحث منابع طبیعی با آن مواجه هستیم، بحث برداشت غیرمجاز شن و ماسه است، مهم‌ترین موضوع ضرورت توجه به حفظ بستر رودخانه است اما در جامعه ما در این زمینه حساسیت وجود ندارد.

* بستر به گِل نشسته برخی از رودخانه‌های مازندران

وی ادامه داد: بستر برخی از رودخانه‌های در مازندران به‌دلیل برداشت‌های بی‌رویه به گِل رسیده است که در زمان بارندگی‌های تند شاهد مشکلاتی هستیم؛ به‌دلیل اینکه کف رودخانه برداشت شده هیچ‌گاه ترمیم نمی‌شود.

دادستان مرکز مازندران به ماسه‌خواری در سوادکوه اشاره کرد و گفت: پیگیری این مهم به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

این مسؤول با اعلام اینکه با برداشت‌های غیرمجاز شن و ماسه به منابع طبیعی و محیط زیست ضربه می‌زنیم، چرا که این مهم حقوق عامه مردم است، تصریح کرد: در زمینه برخورد با این بحث دادستان‌ها بازدیدهای متعدد و سرزده‌ای را در دستور کار دارند، چرا که بحث جدی است و باید جلویش گرفته شود.

 

 

* شرایط نامناسب سواحل مازندران

حسینی‌عالمی با اعلام اینکه شرایط سواحل ما اصلاً مناسب نیست و برخی مناطق از لحاظ زیست‌محیطی آلوده بوده که هنوز جواب قطعی در این زمینه نیامده است، بیان کرد: در صورت اینکه پاسخ قطعی دریافت شود، باید اطلاع‌رسانی شده تا مردم در این مناطق شنا نکنند اما روی این موضوع کار نشده و در این زمینه حساسیت ایجاد نشد؛ درحالی‌که این مهم جزو حقوق اساسی مردم است.

وی با بیان اینکه حق همه مردم این است از ساحل پاک و به‌دور از آلودگی زیست‌محیطی بهره‌مند شوند، اضافه کرد: مردم حقوقی دارند ازجمله محیط زیست سالم، آب و هوا، فضای غیرآلوده و به‌دور از آلودگی که باید در اختیارشان قرار گیرد، مردم نیز باید بدانند مدیران در این زمینه پیگیر هستند.

* در گذشته توجه لازم به مشکل زباله نشد

دادستان مرکز مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به مشکل زباله در استان اشاره کرد و ادامه داد: بحث زباله به‌عنوان مهم‌ترین مشکل مازندران محسوب می‌شود، بازدید‌های مختلفی از مراکز دفن زباله در شهرستان‌های ساری، آمل و بابل صورت گرفته و محل دفن زباله قائم‌شهر نیز مقابل چشم همه است و تصاویری نیز از دفن زباله در بابلسر مشاهده کردم که باید برای جلوگیری از مشکلات زیست‌محیطی تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

حسینی‌عالمی بیان کرد: زمینی به مساحت ۳۷۵ مترمربع در شهرستان آمل برای احداث کارخانه زباله‌سوز درنظر گرفته شده که به‌دنبال محلی برای دفع زباله هستند و در ساری نیز کارخانه زباله‌سوز در حال به نتیجه رسیدن بوده اما برخی از تجهیزات آن کامل نشده است.

 

 

وی یادآور شد: درباره سایت بابل برای تصفیه شیرابه‌ها و پساب‌های زباله طرح‌هایی از سوی دانشگاه نوشیروانی بابل انجام شده اما نتیجه مطلوب حاصل نشده است، در این زمینه هم جلسات مختلفی برنامه‌ریزی شده تا به نتیجه مطلوب برسد.

دادستان مرکز مازندران تصریح کرد: درباره مشکل زباله باید زمین مناسب برای دفن زباله تحویل شهرداری شود و شهرداری نسبت به دفع آن اقدام کند، الان همه مسؤولیت‌ها برعهده شهرداری‌ها واگذار شده است.

این مسؤول با اعلام اینکه دولت فعلی بودجه خوبی برای سایت آمل، ساری و بابل درنظر گرفته است، تأکید کرد: این زمینه را مدیران اجرایی فراهم کنند که توجه لازم در زمان گذشته نشد و حال باید فعالیت جدی شود.

حسینی‌عالمی خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم روش دفع زباله فعلی را تأیید کنیم، تلاش‌های بسیاری در این زمینه می‌شود اما لازم است سرعت بیشتری بگیرد و مدیران اجرایی تلاش مضاعفی کنند، باید تلاش‌ها به نقطه‌ای برسد که مردم نتایج آن را به عینه مشاهده کنند.

 

 

* قاضی عباس‌آبادی؛ رتبه نخست در تعیین مجازات جایگزین در کشور

وی به بحث مجازات‌های جایگزین اشاره کرد و افزود: هدف از مجازات‌های جایگزین این است که بسیاری از انسان‌ها نباید در زندان باشند ولی باید متنبه شوند و باید گفت همیشه مجازات عملی، زندان نیست و برخی جرایم جایگزین حبس است.

دادستان مرکز مازندران در پایان گفت: در مازندران از این قبیل مجازات موارد زیادی در حوزه دادسرا و دادگاه داشتیم، به‌طوری‌که در تعیین مجازات حبس، یکی از قضات عباس‌آباد رتبه نخست را در کشور کسب کرده است.

انتهای پیام/86034/ح


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - مازندران - زمینه - اینکه - دادستان - مجازات - جایگزین - زیست‌محیطی - نتیجه - اشاره - اعلام - مدیران - برداشت‌های - سواحل - شهرداری - حسینی‌عالمی - آلودگی - به‌دور - گذشته - مطلوب - تعیین - مجازات‌های - زندان - بسیاری - اجرایی - کارخانه - درباره - مختلفی - دارند - برداشت - غیرمجاز - رودخانه - طبیعی - منابع - آلوده - بی‌رویه - مشکلاتی - حساسیت - رودخانه‌های - گرفته - شرایط - مناسب - تصریح - مسؤول - ادامه - به‌دلیل - دستور - مناطق -

نظر شما در مورد : سواحل آلوده به مردم معرفی می‌شوند/برداشت‌های بی‌رویه بستر برخی از رودخانه‌ها را به گِل رساند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*