مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50761 -تاریخ انتشار : دوشنبه 14 خرداد 1397 -ساعت : 08:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جزئیات مذاکرات وزیر راه و شهرسازی در سفر به ازبکستان/ پیشنهاد توسعه ترانزیت فی‌مابین از چهار طریق/ معرفی مشوق‌های مدون سرمایه‌گذاری در مراکز لجستیک

ترفع در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی تشریح کرد:

جزئیات مذاکرات وزیر راه و شهرسازی در سفر به ازبکستان/ پیشنهاد توسعه ترانزیت فی‌مابین از چهار طریق/ معرفی مشوق‌های مدون سرمایه‌گذاری در مراکز لجستیک

مازندشورا: مدیر کریدورهای حمل و نقل بین‌المللی وزارت راه و شهرسازی ضمن تشریح جزئیات مذاکرات عباس آخوندی با طرف ازبکستان در جریان سفر چهار روزه به این کشور گفت: وزیر راه و شهرسازی علاوه بر مذاکره بر سر توسعه روابط و همکاری‌های حمل‌ونقلی در تمامی شقوق ، خواستار رفع موانع و تسهیل فرایند‌‌های حمل‌ونقلی میان دو کشور شد.

مازندشورا:امین ترفع در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با تشریح جزئیات مذاکرات وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه در کشور ازبکستان اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی در نظر دارد با انجام سلسله سفرهای مدون به کشورهای همسایه ایران در راستای تعمیق و تحکیم ارتباطات حمل‌ونقلی در منطقه اقدام کند.

وی با اشاره به مذاکرات انجام‌شده در حوزه حمل‌ونقل ریلی گفت: ارتباطات ریلی ایران و ازبکستان در شرایط بسیار مطلوب قرار دارد که تقدیر و تشکر طرف ازبکستان از هیئت ایرانی را در بر داشت.
مدیر کریدورهای حمل و نقل بین‌المللی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به مذاکره بر سر حمل 1 میلیون تن نفت خام از ایران به ازبکستان بیان داشت: مقرر شد طرفین در خصوص چگونگی تعیین تعرفه‌های ریلی برای حمل محموله به گفتگو بپردازند تا پس از افزایش خرید نفت خام ایران به میزان 3 میلیون تن وضعیت حمل‌ونقل ریلی مشخص باشد.

میزان قابل توجه صادرات و ترانزیت ریلی بین دو کشور

مدیر کریدورهای حمل و نقل بین‌المللی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به حمل‌‌ونقل ریلی جاری میان دو کشور نیز بیان داشت: سال گذشته 480 هزار تن ترانزیت ریلی و 170 حدود هزار تن مجموع واردات و صادرات ریلی بین ایران و ازبکستان انجام شد.

ترفع خاطرنشان کرد: به غیر از مذاکره در خصوص حمل ریلی نفت درباره سایر محصولات مانند کود و پنبه از مسیر ریلی ایران نیز بحث و گفتگو شد.

استقبال ازبکستان از پیشنهاد حذف متقابل عوارض کامیون‌ها

مدیر کریدورهای حمل و نقل بین‌المللی وزارت راه و شهرسازی در ادامه با اشاره مذاکرات انجام‌شده در زمینه حمل‌ونقل جاده‌ای نیز گفت: وزیر راه و شهرسازی در مذاکرات پیشنهاد حذف محدودیت‌ها از قبیل تعدیل عوارض متقابل جاده‌ای را مطرح کرد که مورد استقبال طرف ازبکستان و معاون اول نخست‌وزیر این کشور قرار گرفت. البته این پیشنهاد در حالی رخ داد که طرف ازبکستان نسبت به وضع کردن پروانه تردد ابراز علاقه کرده بود و پس از مذاکرات فشرده تردد بدون محدودیت مورد توافق قرار گرفت.

ترفع یادآور شد: مذاکرات حمل‌ونقل جاده‌ای میان طرفین در روز اول بسیار سخت و پیچیده بود و چندین دور به طول انجامید.

بازدید هیئت اعزامی ازبکستان از پایانه مرزی سرخس در آینده 

وی از پذیرفته شدن پیشنهادات وزیر راه و شهرسازی مبنی بر حذف موانع و محدودیت‌‌های حمل‌ونقل جاده‌ای از سوی ازبکستان خبر داد و گفت: مقرر شد هیئت اعزامی از ازبکستان در آینده از پایانه مرزی سرخس بازدید و کاهش یا حذف تعرفه‌های تردد کامیون‌ها را بررسی کنند.

تردد سالانه 2500 کامیون بین دو کشور

به گفته وی سالانه بالغ‌بر 2500 کامیون بین دو کشور تردد می‌کنند که نزدیک به 300 دستگاه متعلق به ازبکستان و الباقی ایرانی هستند.

ترفع با اشاره مذاکرات انجام‌شده در حوزه حمل‌ونقل هوایی نیز اظهار داشت: همان‌طور که وزیر راه و شهرسازی ایران نیز بیان داشت، ایران و ازبکستان از قرابت فرهنگی و تاریخی با یکدیگر برخوردار هستند؛ اما یکی از علل دشواری مبادلات تجاری میان دو کشور فقدان ارتباط هوایی مستقیم و سخت بودن صدور روادید بین دو کشور است.

پیشنهاد آخوندی برای ایجاد پرواز مستقیم قبل از سفر رئیس جمهوری

وی از پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی مبنی بر برقراری پرواز مستقیم پیش از انجام سفر رئیس‌جمهور به ازبکستان خبر داد و گفت: مقرر شد هر یک از طرفین یک پرواز مستقیم در مسیر تهران-تاشکند برقرار کنند.

مدیر کریدورهای حمل و نقل بین‌المللی وزارت راه و شهرسازی در ادامه با توجه به قابلیت همکاری‌های ترانزیتی ایران و ازبکستان از چهار طریق بیان داشت: یک شیوه پیگیری فعالسازی توافق‌نامه «عشق‌آباد» متشکل از کشورهای ایران، ازبکستان، ترکمنستان، عمان و هند است که با هدف آن اتصال تجاری کشورهای آسیای مرکزی از طریق ایران به بنادر خلیج‌فارس و دریای عمان است؛ که مقرر شد به‌طور مشترک میان دو کشور به‌منظور موضوعات تجاری و گردشگری پیگیری شود و مذاکراتی با ترکمنستان برای داشتن رویکردی فعال‌تر در این کریدور صورت گیرد.

ترفع در ادامه بیان داشت: مسیر دوم احیای توافق‌نامه ایران- افغانستان-ازبکستان به‌منظور ارتباط مسیر‌های جاده‌ای این سه کشور و امتداد آن به سمت ترکیه یا بنادر جنوبی ایران در دریای عمان و خلیج‌فارس، همچنین مسیر ریلی خواف-هرات-مزارشریف-حیرتان- تاشکند است که مورد استقبال طرف ازبکستان قرار گرفت و از ایران درخواست نمود تا از احداث این مسیر ریلی و اتصال آن به ایران حمایت نماید.

رایزنی وزیر راه برای پیوستن ازبکستان به توافقنامه چابهار

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: وزیر راه و شهرسازی با توجه به همپوشانی مسیرهای ترانزیتی عبوری بین ازبکستان و ایران، پیشنهاد کرد که برای پیوستن ازبکستان به توافق‌نامه چابهار با کشورهای عضو مذاکره کند.

ترفع همچنین به راه ابریشم به‌عنوان مسیر سوم اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه مسیر ازبکستان و ترکمنستان نزدیک‌ترین راه دسترسی ساخته شده ریلی به چین محسوب می‌شود، مذاکراتی در خصوص همکاری‌های مشترک در این مسیر انجام شود.

مدیر کریدورهای حمل و نقل بین‌المللی وزارت راه و شهرسازی، کریدور شمال-جنوب را مسیر چهارم عنوان کرد و گفت: وزیر راه و شهرسازی در جلسات مشترک پیشنهاد مذاکره با کشورهای هندوستان، روسیه و سایر اعضا برای پیوستن ازبکستان به این کریدور را مطرح کرد.

نحوه بهره‌مندی ازبکستان از مشوق‌های سرمایه‌گذاری در مراکز لجستیک

وی در ادامه با اشاره به مباحث لجستیکی مورد مذاکره در جلسات وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: ایشان با توجه به مدون شدن مشوق‌های تعرفه‌ای و غیر تعرفه‌ای سرمایه‌گذاری در مراکز لجستیکی ایران با همکاری معاونت حمل‌ونقل و سازمان بنادر و دریانوردی، وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد سرمایه‌گذاری در این مراکز از جمله بنادر امیرآباد در دریای خزر، چابهار و بندرعباس همچنین بنادر خشک را مطرح کرد.

مدیر کریدورهای حمل و نقل بین‌المللی وزارت راه و شهرسازی همچنین با توجه به مسئولیت این معاونت در پیگیری مسائل مربوط به موضوعات حمل‌ونقلی کشورهای عضو اکو اظهار داشت: بر همین اساس جلسات مستمری با کشورهای عضو اکو در حال برگزاری است؛ اما با توجه به اینکه ازبکستان عضو TTFA ﴿موافقت‌نامه حمل‌ونقل کشورهای عضو توافق‌نامه همکاری‌های اقتصادی اکو﴾ نیست لذا برای بهره‌مندی از مشوق‌های تعرفه‌ای و غیر تعرفه‌ای باید به TTFA ملحق شود. در گام بعد این مشوق‌ها در اختیار همه‌ی اعضای اکو قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، تجارت کشور ازبکستان از سه جهت شرق به کشور چین از غرب به سمت روسیه و از جنوب غرب به ایران انجام می‌شود که با توجه به اصلاحات دولت ازبکستان در زمینه حمل‌ونقل، گردشگری و توسعه ارتباطات خارجی و سرعت بالای آن‌ها، این فرصت برای ایران پدید آمده تا همکاری‌های خود با این کشور افزایش دهد تا هدف‌گذاری طرفین برای افزایش حجم مبادلات تجاری به ۵۰۰ میلیون دلار محقق شود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ازبکستان - شهرسازی - پیشنهاد - حمل‌ونقل - کشورهای - مذاکرات - وزارت - اشاره - کریدورهای - بین‌المللی - جاده‌ای - بنادر - مذاکره - طرفین - همکاری‌های - همچنین - تعرفه‌ای - توافق‌نامه - مستقیم - تجاری - گفتگو - ادامه - مراکز - مشوق‌های - سرمایه‌گذاری - پیگیری - ترکمنستان - چابهار - کریدور - مشترک - ترانزیت - جلسات - دریای - پرواز - پیوستن - اظهار - افزایش - انجام‌شده - استقبال - میلیون - خاطرنشان - ارتباطات - خلیج‌فارس - جزئیات - معاونت - اتصال - پایگاه - به‌منظور - تشریح - روسیه - اینکه - بهره‌مندی - مذاکراتی - موضوعات - گردشگری - لجستیکی - ارتباط - متقابل - عوارض - کامیون‌ها - لجستیک - صادرات - میزان - ایرانی - حمل‌ونقلی - تعرفه‌های - زمینه - بازدید - مبادلات - بسیار - تاشکند - ترانزیتی - هوایی - کامیون - اعزامی - پایانه - سالانه - توسعه -

مطالب مرتبط با : جزئیات مذاکرات وزیر راه و شهرسازی در سفر به ازبکستان/ پیشنهاد توسعه ترانزیت فی‌مابین از چهار طریق/ معر...
نظر شما در مورد : جزئیات مذاکرات وزیر راه و شهرسازی در سفر به ازبکستان/ پیشنهاد توسعه ترانزیت فی‌مابین از چهار طریق/ معر...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*