15 خرداد نقطه عطفی در تاریخ مبارزات مردم ایران است

تاریخ انتشار : سه شنبه 15 خرداد 1397 - ساعت : 08:57

کد مطلب: 50776 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بابل:

15 خرداد نقطه عطفی در تاریخ مبارزات مردم ایران است

مازندشورا: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بابل گفت: 15 خرداد نقطه عطفی در تاریخ مبارزات مردم مسلمان ایران با رژیم طاغوت پهلوی به شمار می‌رود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل،‌ مرتضی رمضانی دوشنبه‌شب در نشست خبری به مناسبت قیام خونین 15 خرداد و سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امام خمینی(ره) آن روح‌الله بود که با ید بیضای حضرت موسی(ع) و بیان فرقان مصطفوی به نجات مظلومان کمر بست، تخت فرعونیان زمان را لرزاند و دل مستضعفان را به نور امید روشن ساخت.

وی افزود: در واقع 15 خرداد 42 آغاز نهضتی است عظیم که سرانجام در طلوع 22 بهمن 57، طومار رژیم ستمشاهی را در هم پیچید و بدون شک 15 خرداد نقطه عطفی در تاریخ مبارزات مردم مسلمان ایران با رژیم طاغوت پهلوی به شمار می‌رود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بابل تصریح کرد: اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) به عنوان معمار انقلاب شکوهمند اسلامی و موسس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع یا شاخص شناخت تفکر انقلاب اسلامی مورد توجه محققان داخلی و خارجی بوده است، امام (ره) قیام و نهضت اسلامی خویش را از نظر فکری، با احیای اندیشه سیاسی اسلام، به ویژه احیای تئوری حکومتی اسلام آغاز کرد و این در حقیقت، از تفاوت‌های اساسی نهضت بیدادگرانه امام راحل با دیگر نهضت‍‌های اسلامی سده‌های اخیر بوده و همین تمایز، راز موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی نیز محسوب می‌شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: جهان بینی امام، ایدئولوژی امام، لزوم تشکیل حکومت از سوی ولی فقیه جامع الشرایط، ارائه تئوری انقلاب و نظام‌سازی، پیوند دین و سیاست، اعتقاد به نقش مردم، عدالت اجتماعی و اندیشه سیاسی امام(ره) شاخص زندگی سیاسی امروز و فردای ماست.

رمضانی یادآور شد: برکات و ظرفیت‎های این نگاه برای ایران، جهان اسلام و حتی انسان معاصر چنان فراوان است و فراگیر که نام امام را در بلندای جهان قرار داده است و به درستی سخن خلف صالحش را تأیید می‎‌کند که این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست، امید است که پاسدار خوبی برای این اندیشه سیاسی الهی باشیم.

وی گفت: به همین مناسبت برنامه‌های متعدد فرهنگی از قبیل تبیین اندیشه‌های امام راحل(ره) در سطح پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات و ادارات، نمایشگاه اندیشه‌های امام در سطح محلات و مراسم سالگرد ارتحال امام در سطح شهرستان و بخش‌های تابعه برگزار می‌شود.

86040/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اسلامی #انقلاب #سیاسی #اندیشه #خرداد #خمینی #اسلام #مقاومت #محلات #اندیشه‌های #عنوان #تئوری #احیای #جمهوری #مبارزات #تاریخ #ناحیه #شهرستان #رمضانی #ارتحال #سالگرد #مناسبت #فرمانده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : 15 خرداد نقطه عطفی در تاریخ مبارزات مردم ایران است

*

*


X https://sport45.site/