رفتار شهدا در عبادت و اخلاق بهترین الگو برای سبک زندگی اسلامی

تاریخ انتشار : سه شنبه 15 خرداد 1397 - ساعت : 08:57

کد مطلب: 50777 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس دانشگاه آزاد قائم‌شهر مطرح کرد

رفتار شهدا در عبادت و اخلاق بهترین الگو برای سبک زندگی اسلامی

مازندشورا: رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد قائم‌شهر گفت: یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین مباحث مورد نیاز جامعه اسلامی ایران امروز ما بحث سبک زندگی است، گفت: باید بدانیم که سبک زندگی شهدا و امام چه بود که باید الگو قرار گیرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، حجت‌الاسلام سید حسین ابراهیمیان امشب در مراسم گرامیداشت امام خمینی(ره) و شهدای وسطی‌کلای قائم‌شهر با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین مباحث مورد نیاز جامعه اسلامی ایران امروز ما بحث سبک زندگی است، اظهار کرد: باید بدانیم که سبک زندگی شهدا و امام چه بود که باید الگو قرار گیرد.

وی افزود: نخستین سبک زندگی شهدا این بود که امام فرمود شهدا و بسیجیان ما نام و نشان در گمنامی و بی‌نشانی دارند و امام راحل هم زندگی این‌چنینی داشت.

رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد قائم‌شهر تصریح کرد: از نظر اسلام انسان‌ها به دو دسته تقسیم شده‌اند آنهایی که دنبال شهرت و آوازه هستند و یا آدم‌هایی که می‌خواهند گمنام و بی‌نام نشان بمانند.

ابراهیمیان با بیان اینکه روزی امام(ره) را در اوج گمنامی از کشور بیرون کردند و به تبعید فرستادند ولی سال‌ها بعد در اوج ظفر و پیروزی به کشور بر می‌گردد، اظهار کرد: میلیون‌ها انسان امام را از فرودگاه به بهشت زهرا بدرقه کردند و در روز ارتحال ایشان هم میلیون‌ها نفر حضور داشتند و باشکوه‌ترین مراسم تشییع پیکر تاریخ را رقم زدند برای شخصیتی که می‌خواست گمنام بماند ولی خوشنام‌ترین انسان تاریخ شد، همانند شهدا که دنبال نام و نشان نبودند.

وی در پایان گفت: شهدای ما از آسایش و رفاه گذشتند و دنیا را صحنه آزمایش دیدند و در معرض سخت‌ترین امتحانات قرار گرفتند و رو سپید از عهده آن برآمدند.

86044/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #زندگی #قائم‌شهر #گمنام #میلیون‌ها #دنبال #تاریخ #گمنامی #انسان #اینکه #ابراهیمیان #اسلامی #مراسم #شهدای #دانشگاه #اظهار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رفتار شهدا در عبادت و اخلاق بهترین الگو برای سبک زندگی اسلامی

*

*


X https://sport45.site/