چشمان منتظری که به رحمت خداوند دوخته شده‌ است

تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 خرداد 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 50785 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شب قدر شب مقدرات/

چشمان منتظری که به رحمت خداوند دوخته شده‌ است

مازندشورا: شب‌های احیا فرا رسیده‌است و بندگان درگاه حق به بهانه بخشایش گناهان در شب قدر به شب زنده‌داری می‌پردازند. شب‌هایی که قرآن‌ها را بر سر می‌گذارند و تنها تضرع خویش را به درگاه پروردگاری می‌برند که با آغوش باز توبه‌پذیر توبه‌کنندگان درگاهش است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ماه رمضان ماه بخشایش گناهان است، ماه بازگشت بنده به مسیر حقیقی بندگی و آشتی با خدا، ماهی که همچون دُری در میان سایر ماه‌های قمری می‌درخشد و شب‌های باارزشی را در درون خویش جای داده‌است.

شب قدر که همان وعده پروردگار برای بندگان است تا از گناهان توبه‌کنندگان در این شب درگذرد و بار دیگر بنده گنهکارخویش را در آغوش رحمت خود گیرد.

شب 19، 21، 23 ماه رمضان، شب‌های احیایی است که بندگان به بهانه شب قدر به شب زنده‌داری می‌پردازند و ندای یا الله آنان زمین و آسمان را فرا می‌گیرد، ایامی که با شهادت امیر‌المومنان(ع) اولین ستاره درخشان امامت، مصادف شده‌ است و برکتی خاص به این شب‌ها داده‌ است.

شبی که از هزار ماه برتر است. ارزش این شب را بارها پیشوایان ما متذکر شدند و اهمیت آن در احادیث متعددی به چشم می‌خورد، شبی که در آن، کلام خداوند بر اهل زمین نازل شد تا راهنمای هدایتگری آنان شود.

امام موسی‌بن‌جعفر(ع) نیز در خصوص اهمیت شب قدر فرمودند: « کسی که در شب قدر غسل کرده و تا سپیده صبح شب زنده‌داری کند، گناهانش آمرزیده می شود.»

پیامبر اکرم(ص) نیز در خصوص این شب می‌فرمایند: « هر کس شب قدر را احیا بدارد تا سال بعد، عذاب از او برداشته می‌شود.»

در این شب‌ها فرشتگان نیز بر روی زمین میهمانند تا عبودیت‌ها را به تصویر کشند و سجده‌کنندگان را از رحمت بیکران خدای جهانیان، شکوفه‌باران کنند.

ناامیدان در این شب، امیدوارتر از هر لحظه‌ای به درگاه خداوند رجوع می‌کنند و دست نیازمندی خویش را تنها به پیشگاه او می‌گشایند.

لیله قدر همان شب صیقل جسم و جان است برای بال گشودن به سمت درهای رحمت پروردگار، شبی برای استغفار از گناهانی که بر دل‌ها جامانده‌است و تنها با نگاه پر مهر پروردگار از روح انسان زدوده می‌شود.

نوای العفو بندگان در این شب تا آسمان بالا می‌رود و تمام جهان را در برمی‌گیرد، بک یا الله بندگان در این شب، تنها بهانه‌ای است برای بخشش گناهان و بار دیگر آشتی انسان با پروردگاری که هر لحظه در اشتیاق بنده خویش است.

در این شب، پروردگار مهر و رحمت در انتظار بندگان خویش است و با تمام بزرگیش دست نوازش می‌کشد بر وجود بندگان چشم‌انتظار.

شبی که تضرع‌کنندگان به درگاه حق، قرآن، مقدس‌ترین کتاب جهان را به سر می‌گیرند و با جان و دل رقم‌خوردن تقدیری آسمانی را از خداوند طلب می‌کنند.

بی‌شک لبیک پروردگار نیز این کره خاکی را فرا می‌گیرد و امضای خدا می‌شود پای آرزوهای چشم‌انتظاران.

صائمه یوسفی گل‌افشانی

انتهای پیام /86047/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #بندگان #پروردگار #خداوند #گناهان #اهمیت #درگاه #انسان #شب‌ها #زنده‌داری #رمضان #شب‌های #آسمان #می‌گیرد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : چشمان منتظری که به رحمت خداوند دوخته شده‌ است

*

*


X https://sport45.site/