تضعیف ولایت فقیه، فتنه بعدی استکبار  است/ خط اصلی امام راحل(ره) نباید فراموش شود

تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 خرداد 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 50786 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه بهشهر:

تضعیف ولایت فقیه، فتنه بعدی استکبار است/ خط اصلی امام راحل(ره) نباید فراموش شود

مازندشورا: امام جمعه بهشهر گفت: فتنه بعدی استکبار در رابطه با محوریت اصل نظام و ولایت فقیه است و آنان به دنبال تضعیف ولایت فقیه هستند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام سید عربعلی جباری در مراسم گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) که با شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و شب شهادت مولی متقیان مقارن شده است، اظهار کرد: علی (ع) پرچم هدایت بشریت، پیشوا، امام دوستان و امت پیامبر است.

وی با بیان اینکه انسان در خلقت جایگاه بسیار بالایی دارد، افزود: قرآن مجید انسان را خلیفه و یک انسان ممتاز می‌داند و تاج کرامت بنی‌آدم را بر سر انسان نهاده است و شایسته است انسان قدر خود را بداند و شاکر نعمت‌های الهی باشد.

امام جمعه بهشهر بیان کرد: انسانی که به عنوان جانشین خدا در زمین معرفی شده است نباید خود را ارزان بفروشد.

این مسؤول با بیان اینکه هر انسانی برای رسیدن به کمال تلاش می‌کند، تصریح کرد: خداوند برای هدایت مخلوقات خود هادیانی را فرستاد تا در مسیر صراط مستقیم قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه عقل درونی و بیرونی عامل هدایت انسان‌هاست،  افزود: عقل و خرد و برخورداری از فکر و اندیشه(عقل درونی) و ذات مقدس انبیاء(عقل بیرونی)، ائمه اطهار و علمای ربانی از عوامل هدایت انسان‌ها بشمار می‌آید.

جباری اظهار کرد: عقل باید تابع شرع باشد و به تنهایی نمی‌تواند کاری را از پیش ببرد.

وی با بیان اینکه انبیاء برای دستگیری انسان‌ها آمده‌اند، تصریح کرد: خداوند برای هدایت تمامی امت‌ها انبیاء را مبعوث کرد تا راه درست زندگی را به آنان بیاموزند تا در مسیر توحید و رسالت‌های الهی قرار گیرند.

امام جمعه بهشهر با اشاره به اینکه راه نجات از ضلالت و گمراهی قرآن است، گفت: راه سعادت و کمال آدمی به قرآن، عترت و اهل بیت بستگی دارد.

جباری با بیان اینکه در قرآن بیش از ۸۰ مورد از علما تمجید شده است، تصریح کرد: با کرامت‌ترین بندگان خدا بعد از انبیاء و اهل بیت، عالمان دین هستند که معمار کبیر انقلاب یکی از علمای بزرگ عصر ماست.

وی با تاکید بر اینکه زبان در وصف ویژگی و خصایص رهبر کبیر انقلاب قاصر است، بیان کرد: امام یک شخصیت شجاع، موقعیت‌شناس و یک شخصیت اصولی متبحر بوده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر گفت: امام راحل(ره) با قیام خود استعمارگران و جباران روزگار را سرکوب و نقشه‌های شوم آنان را نقشه بر آب کرد.

وی افزود: امام راحل آن شخصیتی است که خطش بعد از گذشت سالیان سال همچنان ادامه دارد و تداوم این راه تداوم خط اولیای خداست.

جباری با تاکید بر اینکه خط اصلی امام راحل(ره) را فراموش نکنید، گفت: امام راحل(ره) به ما آموختند از قرآن، اهل بیت و شب‌های قدر جدا نشویم.

وی در پایان افزود: فتنه بعدی استکبار در رابطه با محوریت اصل نظام و ولایت فقیه است و آنان به دنبال تضعیف ولایت فقیه هستند.

 

86049/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اینکه #انسان #بهشهر #هدایت #جباری #انبیاء #افزود #تصریح #ولایت #علمای #انقلاب #بیرونی #انسان‌ها #تداوم #تاکید #درونی #شخصیت #انسانی #نباید #استکبار #تضعیف #فراموش #اظهار #گیرند #خداوند #اشاره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تضعیف ولایت فقیه، فتنه بعدی استکبار است/ خط اصلی امام راحل(ره) نباید فراموش شود

*

*


X https://sport45.site/