پروژه ایران شهر درس بزرگی برای معماری و شهرسازی ایران است

تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 خرداد 1397 - ساعت : 10:06

کد مطلب: 50790 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

پروژه ایران شهر درس بزرگی برای معماری و شهرسازی ایران است

مازندشورا: رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به تجلی مفهوم ایران شهر در بزرگترین پایانه فرودگاهی کشور گفت: پروژه پایانه هوایی ایران شهر درس بزرگی برای معماری و شهرسازی ایران است.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سید محمد بهشتی شیرازی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رییس سابق  این سازمان در مراسم تقدیر از ایده های برتر پایانه هوایی ایران شهر، بر لزوم رجوع مجدد به تفکر ایران شهری تاکید کرد و گفت: ما در گذشته نه چندان دور این هنر را داشتیم که هیچ چیزی را جز با اندیشه ایران شهری پدید نیاوریم. این اندیشه در لباس و بنا و غذا و صنعت و هنر ایرانی متجلی بود.

وی به انتقاد از وضعیت اجتماعی کنونی ایران پرداخت و افزود: متاسفانه در دهه‌های اخیر به جنبه‌های کارکردی در صنعت و معماری  اکتفا کردیم و با پرداختن به بحث مدرنازیسیون از هنری که داشتیم فاصله گرفتیم.

بهشتی شیرازی ادامه داد: ما همواره برای هر چیز شعر می‌سرودیم. اکنون با همت آقای آخوندی جریان جدیدی در سرودن شعر ایجاد و سرودن شعر فرودگاه آغاز شده است.

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در انتها با تقدیر از پرداختن به مفهوم ایران شهر در بزرگترین پایانه فرودگاهی کشور گفت: حتما اجرای پروژه ایران شهر در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) درس بزرگی برای معماری و شهرسازی ایران خواهد بود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #فرهنگی #میراث #پژوهشگاه #معماری #شهرسازی #گردشگری #صنایع #اندیشه #پرداختن #سرودن #داشتیم #فرودگاهی #تقدیر #بزرگی #بهشتی #شیرازی #پروژه #پایانه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پروژه ایران شهر درس بزرگی برای معماری و شهرسازی ایران است

*

*


X https://sport45.site/