رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده طی امروز و فردا در ارتفاعات مازندران

تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 خرداد 1397 - ساعت : 12:41

کد مطلب: 50811 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون هواشناسی مازندران خبر داد

رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده طی امروز و فردا در ارتفاعات مازندران

مازندشورا: معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز و فردا انتظار داریم شاهد آسمانی صاف تا نیمه‌ابری و در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد باشیم که در ارتفاعات رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

مازندشورا:احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: روز گذشته شاهد هوای نسبتاً گرمی در آسمان مازندران بودیم، به‌طوری‌که بیشینه دمای هوا مربوط به کجور و گلوگاه با 32 درجه و کمینه دمای هوا مربوط به بلده 10 درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

وی ادامه داد: امروز و فردا با استقرار جریانات شمالی روی منطقه انتظار داریم شاهد آسمانی صاف تا نیمه‌ابری و در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد باشیم که در ارتفاعات رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی، روزهای ابتدایی هفته آینده علاوه بر استقرار جریانات شمالی عبور امواج کم و بیش ناپایدار را از روی نوار شمالی کشور داریم که شرایط برای رگبار و رعدوبرق‌ها و وزش باد گاهی شدید مهیاتر شود و شاهد بارش‌های پراکنده به‌ویژه در ارتفاعات استان باشیم.

اسدی بیان کرد: به‌دلیل بارش‌های رگباری در ارتفاعات به‌صورت محلی و نقطه‌ای می‌تواند قابل ملاحظه بوده و منجر به روان‌آب شود که لازم است کشاورزان، مسافران، دام‌داران به توصیه‌ها توجه کنند.

وی خاطرنشان کرد: از لحاظ دمایی تا فردا تغییرات چندان دمایی نداریم و برای روزهای ابتدایی هفته آینده حداکثر دما کاهش نسبی پیدا می‌کند.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران تا فردا موج کوتاه و گاهی نسبتاً مواج پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/86034/ح


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #ارتفاعات #شمالی #پراکنده #امروز #هواشناسی #رگبار #روزهای #پیش‌بینی #ابتدایی #آینده #باشیم #بارش‌های #دمایی #استقرار #نسبتاً #رعدوبرق‌های #مربوط #معاون #انتظار #جریانات #داریم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده طی امروز و فردا در ارتفاعات مازندران

*

*


X https://sport45.site/