برخی طرح سؤال از رئیس جمهور را تبدیل به «تابو» کردند/اصل سؤال حذف نمی‌شود/ امضای خود را پس نگرفتم

تاریخ انتشار : جمعه 18 خرداد 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 50818 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس:

برخی طرح سؤال از رئیس جمهور را تبدیل به «تابو» کردند/اصل سؤال حذف نمی‌شود/ امضای خود را پس نگرفتم

مازندشورا: نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سؤال از رئیس جمهور به حکم قانون جمهوری اسلامی حق نمایندگان است اما برخی آن را تبدیل به تابو کردند، گفت: اصل سؤال از رئیس جمهور حذف نمی‌شود اما فعلا مطرح نخواهد شد.

مازندشورا:سیدعلی ادیانی در شهرستان ساری در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چرا تعدادی از نمایندگان امضای خود در طرح سؤال از رئیس جمهور را پس گرفته‌اند و آیا وی هم امضا کرده یا پس گرفته است، اظهار کرد: در دو مورد سؤال از رئیس جمهور را امضا کردم و پس نگرفتم که یکی از این موارد مربوط به فعالیت مؤسسات مالی و اعتباری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تعدادی زیادی از نمایندگان طرح سؤال از رئیس جمهور را امضا کردند اما در ادامه پس گرفتند و از حد نصاب افتاد، افزود: حدود 74 امضا باید می‌ماند تا سؤال طرح می‌شد که این اتفاق صورت نگرفت.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی رکود اقتصادی، برجام، اشتغال و ناکارآمدی بانک‌ها را از دیگر دلایل برای طرح سؤال از رئیس جمهور اعلام کرد و ادامه داد: سؤال از رئیس جمهور به حکم قانون جمهوری اسلامی حق نمایندگان است اما برخی آن را تبدیل به تابو کردند.

ادیانی یادآور شد: در مجلس هشتم وقتی از آقای احمدی‌نژاد برای نخستین‌بار طرح سؤال شد بنده گفتم نمایندگان از حق سؤال خود کوتاه نیایند چون کسی حق ندارد جلوی حق نمایندگان را بگیرد.

وی با بیان اینکه گرفتن حق نمایندگان به معنای گرفتن حق ملت است، تصریح کرد: نماینده‌ای که زیر برگه طرح سؤال امضا می‌کند بهتر است اول تصمیم خود را بگیرد تا بعدا آن را پس نگیرد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر نماینده‌ای از ابتدا امضا نمی‌کرد کسی به آن زور نمی‌گفت اما وقتی امضای خود را پس می‌گیرد حتی با استقلال، هزینه آن را مردم و مجلس می‌دهند.

ادیانی بیان کرد: مردم می‌گویند نمایندگانی که زیر سؤال امضا کردند و بعد پس گرفته‌اند چه معامله‌ای کردند یا چه چیزی نصیبش شد، نمی‌خواهیم بگوییم چنین اتفاقی افتاد اما چنین حرف‌هایی در رسانه‌ها و بین مردم وجود دارد و این یعنی تَرَک برداشتن جایگاه مجلس و جایگاه ریاست جمهوری.

وی با بیان اینکه در این موضوع هم جایگاه حقوقی مجلس و هم جایگاه حقوقی ریاست جمهوری متضرر شده است، افزود: به نظر شخص بنده در شرایط کنونی کشور، بحث برجام و تهدیدات بهتر باشد رئیس جمهور را به صحن مجلس نیاوریم اما اصل سؤال در جای خود محفوظ است.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اصل سؤال از رئیس جمهور حذف نمی‌شود اما فعلا مطرح نخواهد شد.

ادیانی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چه چیزی باعث شد تا تعدادی از نمایندگان امضای خود در طرح سؤال از رئیس جمهور را پس بگیرند، گفت: اینکه چرا عده‌ای پس گرفتند از نظر حقوقی وقتی نماینده‌ای حق امضا دارد همان‌طور حق دارد امضای خود را پس بگیرد و یک زمانی است که نماینده قانع می‌شود سؤال خود را پس می‌گیرد.

86031/غ


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #جمهور #نمایندگان #اینکه #سوادکوه #امضای #نماینده #قائم‌شهر #ادیانی #اسلامی #جایگاه #جویبار #شورای #بگیرد #شمالی #تعدادی #حقوقی #خبرنگار #سیمرغ #جمهوری #نماینده‌ای #می‌گیرد #ریاست #گرفتن #افتاد #نگرفتم #نمی‌شود #تبدیل #گرفته‌اند #ادامه #افزود #گرفتند #برجام

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برخی طرح سؤال از رئیس جمهور را تبدیل به «تابو» کردند/اصل سؤال حذف نمی‌شود/ امضای خود را پس نگرفتم

*

*


X https://sport45.site/