مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50818 -تاریخ انتشار : جمعه 18 خرداد 1397 -ساعت : 06:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برخی طرح سؤال از رئیس جمهور را تبدیل به «تابو» کردند/اصل سؤال حذف نمی‌شود/ امضای خود را پس نگرفتم

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس:

برخی طرح سؤال از رئیس جمهور را تبدیل به «تابو» کردند/اصل سؤال حذف نمی‌شود/ امضای خود را پس نگرفتم

مازندشورا: نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سؤال از رئیس جمهور به حکم قانون جمهوری اسلامی حق نمایندگان است اما برخی آن را تبدیل به تابو کردند، گفت: اصل سؤال از رئیس جمهور حذف نمی‌شود اما فعلا مطرح نخواهد شد.

مازندشورا:سیدعلی ادیانی در شهرستان ساری در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چرا تعدادی از نمایندگان امضای خود در طرح سؤال از رئیس جمهور را پس گرفته‌اند و آیا وی هم امضا کرده یا پس گرفته است، اظهار کرد: در دو مورد سؤال از رئیس جمهور را امضا کردم و پس نگرفتم که یکی از این موارد مربوط به فعالیت مؤسسات مالی و اعتباری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تعدادی زیادی از نمایندگان طرح سؤال از رئیس جمهور را امضا کردند اما در ادامه پس گرفتند و از حد نصاب افتاد، افزود: حدود 74 امضا باید می‌ماند تا سؤال طرح می‌شد که این اتفاق صورت نگرفت.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی رکود اقتصادی، برجام، اشتغال و ناکارآمدی بانک‌ها را از دیگر دلایل برای طرح سؤال از رئیس جمهور اعلام کرد و ادامه داد: سؤال از رئیس جمهور به حکم قانون جمهوری اسلامی حق نمایندگان است اما برخی آن را تبدیل به تابو کردند.

ادیانی یادآور شد: در مجلس هشتم وقتی از آقای احمدی‌نژاد برای نخستین‌بار طرح سؤال شد بنده گفتم نمایندگان از حق سؤال خود کوتاه نیایند چون کسی حق ندارد جلوی حق نمایندگان را بگیرد.

وی با بیان اینکه گرفتن حق نمایندگان به معنای گرفتن حق ملت است، تصریح کرد: نماینده‌ای که زیر برگه طرح سؤال امضا می‌کند بهتر است اول تصمیم خود را بگیرد تا بعدا آن را پس نگیرد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر نماینده‌ای از ابتدا امضا نمی‌کرد کسی به آن زور نمی‌گفت اما وقتی امضای خود را پس می‌گیرد حتی با استقلال، هزینه آن را مردم و مجلس می‌دهند.

ادیانی بیان کرد: مردم می‌گویند نمایندگانی که زیر سؤال امضا کردند و بعد پس گرفته‌اند چه معامله‌ای کردند یا چه چیزی نصیبش شد، نمی‌خواهیم بگوییم چنین اتفاقی افتاد اما چنین حرف‌هایی در رسانه‌ها و بین مردم وجود دارد و این یعنی تَرَک برداشتن جایگاه مجلس و جایگاه ریاست جمهوری.

وی با بیان اینکه در این موضوع هم جایگاه حقوقی مجلس و هم جایگاه حقوقی ریاست جمهوری متضرر شده است، افزود: به نظر شخص بنده در شرایط کنونی کشور، بحث برجام و تهدیدات بهتر باشد رئیس جمهور را به صحن مجلس نیاوریم اما اصل سؤال در جای خود محفوظ است.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اصل سؤال از رئیس جمهور حذف نمی‌شود اما فعلا مطرح نخواهد شد.

ادیانی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چه چیزی باعث شد تا تعدادی از نمایندگان امضای خود در طرح سؤال از رئیس جمهور را پس بگیرند، گفت: اینکه چرا عده‌ای پس گرفتند از نظر حقوقی وقتی نماینده‌ای حق امضا دارد همان‌طور حق دارد امضای خود را پس بگیرد و یک زمانی است که نماینده قانع می‌شود سؤال خود را پس می‌گیرد.

86031/غ


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جمهور - نمایندگان - اینکه - سوادکوه - امضای - نماینده - قائم‌شهر - ادیانی - اسلامی - جایگاه - جویبار - شورای - بگیرد - شمالی - تعدادی - حقوقی - خبرنگار - سیمرغ - جمهوری - نماینده‌ای - می‌گیرد - ریاست - گرفتن - افتاد - نگرفتم - نمی‌شود - تبدیل - گرفته‌اند - ادامه - افزود - گرفتند - برجام -

نظر شما در مورد : برخی طرح سؤال از رئیس جمهور را تبدیل به «تابو» کردند/اصل سؤال حذف نمی‌شود/ امضای خود را پس نگرفتم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*