مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50833 -تاریخ انتشار : جمعه 18 خرداد 1397 -ساعت : 14:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
موقعیت راهبردی و استراتژیکی ایران به گونه ای است که همواره مورد طمع دشمنان است

جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران:

موقعیت راهبردی و استراتژیکی ایران به گونه ای است که همواره مورد طمع دشمنان است

مازندشورا: جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: موقعیت راهبردی و استراتژیکی ایران به گونه ای است که همواره مورد طمع دشمنان است و باید از این گوهر گران‌بهای خود حمایت و مراقبت کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، سردار اسکندر مؤمنی ظهر امروز در سخنرانی روز قدس در جمع نمازگزاران این شهرستان با بیان اینکه همت والا، شور مردم قائم‌شهری و حضور گسترده آنان در راهپیمایی روز قدس جای تقدیر و تشکر ویژه دارد، اظهار کرد: این حاکی از بصیرت و دانایی مردم این دیار است.

وی افزود: در تمام صحنه‌های انقلاب و بعد از آن  مردم قائم‌شهر و جوانان این منطقه در خط مقدم بودند و نه تنها تغییری از روهای نخست انقلاب در آنها حاصل نشد بلکه پرشورتر و گسترده‌تر شد و به این همه همت درود می‌فرستیم.

جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: شهدای این شهر، نقش بسیار برجسته‌ای در دوران دفاع مقدس داشتند و این فقط حرف من نیست و همه رزمندگان می‌دانند که نیروهای قائم‌شهری چه جایگاهی داشتند و این ظرفیت در همین شهر وجود داشت که به تنهایی بتواند یک لشکر را اداره کند و غیر از اینکه چند گردان مستقیم مانند گردان حمزه (ع) و امام محمد باقر(ع) داشت در بسیاری از گردان‌های دیگر هم حضور گسترده داشتند.

مؤمنی با بیان اینکه بالاخره روزی خواهد رسید که ملت فلسطین به پیروزی برسند و صهیونیست‌ها شکست خورده و مردمی که از سرزمین‌شان رانده شدند برگردند، اظهار کرد: این نوید قطعی است و این حضور به این موضوع کمک می‌کند.

جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: زنده نگهداشتن آرمان‌های فلسطین از تجاوزها و تصرفات دیگر جلوگیری کرد چرا که شعار صهیونیست‌ها از نیل تا فرات بود و امروز نه تنها این شعار برای آنان محقق نشد بلکه در تمام این مسیر و غرب آسیا، یکپارچه نهضت مقاومت  بر علیه صهیونیست‌ها و استکبار جهانی شکل گرفته است.

وی افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب پرشکوه ما هر زمان که صهیونیست‌ها به جایی لشکرکشی می‌کردند و بخشی از خاک کشورهای اسلامی را جدا می‌کردند و با پیروزی انقلاب این موضوع متوقف شد و در تهاجمات بعدی خود شکست سختی خوردند و درس بزرگی برای آنان شد که نه تنها به‌فکر تجاوز دیگر کشورها نیفتند بلکه در قلب سرزمین‌های خود برای ایجاد امنیت دچار تردید هستند.

مؤمنی با بیان اینکه زنده نگه داشتن آرمان فلسطین و تجاوز به یک کشور اسلامی با گذشت زمان  پاک  نمی‌شود و از بین نمی‌رود، اظهار کرد: بدون تردید صهیونیست‌ها شکست می‌خورند و اگر این حمایت‌ها و حضور در صحنه ملت  و رهبری‌های مدبرانه نبود یاد و آرمان فلسطین زنده نگه داشته نمی‌شد.

 

جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: دشمنان قدرت دفاعی ایران را نشانه گرفتند و می‌گویند نباید ایران قدرت دفاعی داشته باشد و این در حالی است که تاریخ ایران نشان می‌دهد در دوران معاصر و در هیچ جنگی، ایران به کشوری حمله نکرده ولی همواره مورد تهاجم کشورهای آن زمان بوده است.

وی ادامه داد: موقعیت راهبردی و استراتژیکی ایران به گونه ای است که همواره مورد طمع دشمنان است و باید از این گوهر گران‌بهای خود حمایت و مراقبت کند.

مؤمنی با بیان اینکه در دوران جنگ تحمیلی نه تنها دنیا از کشور مظلوم ما حمایت نکرد بلکه تا آنجا که در توان داشت از عراق حمایت کرد و از کشورهای زیادی اسیر جنگی داشتیم، اظهار کرد: چه تضمینی وجود دارد اگر ما خلع سلاح شویم این اتفاق رخ نمی‌دهد و به چه تضمینی می ‌توان اعتماد کرد.

جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: بزرگترین تضمینی که در دوران معاصر می‌توان به آن اشاره کرد در قضیه برجام بود که گفتند ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است و استدال ایران بود که به‌دنبال این است تا انرژی هسته‌ای را جایگزین ذخایر فسیلی کند که در حال اتمام است و از آن در مصارف پزشکی و صنعتی استفاده کند.

وی افزود: ایران شرایط برجام را پذیرفت تا دنیا بفهمد که ایران رو بازی می‌کند و در عوض آنها گفتند ما به شما ضمانت می‌دهیم که تحریم‌ها برداشته شود و بسیار نادر است که چند کشور با هم به نتیجه برسند و و این توافق توسط شورای امنیت سازمان ملل تأیید و ثبت شود و میلیاردها انسان دیدند که در سازمان ملل برجام ثبت و تأیید شد و در اندک زمانی در میان بهت و حیرت جهان توسط آمریکا فسخ شد و گفتند ما آن را قبول نداریم.

مؤمنی با بیان اینکه راهبردهای دشمن این است در ایران باشند و سرمایه‌های ما را غارت و از صهیونیست‌ها حمایت کند، اظهار کرد:  آن‌وقت شعار دموکراسی سر می‌دهند و در روزی که ایران انتخابات داشت و بیش از 40 میلیون مردم شرکت کردند در کشور آل‌سعود که انتخابات در آن معنی ندارد رقص شمشیر کرده و از آنان حمایت می‌کنند.

وی ادامه داد: دموکراسی آنها این است که ایران تسلیم محض شود و هرزمان که احساس کنند ما ضعیف هستیم اهداف خود را عملی می‌کنند و ما باید بتوانیم از خود دفاع کنیم چراکه موقعیت راهبردی ایران در منطقه، حیاتی است.

جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد:  زمانی که صدام خواست به ایران حمله کند گفت گشتی در ایران می‌زنیم و ظرف دو هفته خوزستان را جدا کرده و انقلاب را ساقط می‌کنیم و بر می‌گردیم و تمام محاسبات مادی‌اش درست بود چرا که هنوز سپاه و نیروی انتظامی تشکیل نشده بود و ارتش سازکار درستی نداشت و در مرزها درگیری بود ولی مؤلفه‌های غیرمادی امنیت و قدرت معنوی امام و اصل ولایت فقیه و حضور مردم در صحنه را محاسبه نکرده بود و در زمانی که نیروهای مسلح ما آرایشی نداشت  همه مردم بسیج شدند تا نگذراند ذره‌ای از خاک وطن به دست دشمن بیفتد.

مؤمنی در پایان گفت: اگر دفاع از آرمان‌های فلسطین و مردم منطقه، حفظ وحدت و انسجام حول محور ولایت و افزایش قدرت دفاعی محقق شود هیچ کشور نمی‌تواند به ایران به چشم بد نگاه کند و ایران جزیره ثبات و امنیت خواهد شد.

86044/ج

 


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اسلامی - انتظامی - نیروی - اینکه - صهیونیست‌ها - مؤمنی - جانشین - جمهوری - اظهار - حمایت - فلسطین - انقلاب - دوران - امنیت - ادامه - پیروزی - همواره - داشتند - تضمینی - موقعیت - کشورهای - دفاعی - راهبردی - برجام - افزود - گفتند - زمانی - منطقه - دشمنان - تصریح - انتخابات - آرمان - تأیید - دموکراسی - هسته‌ای - ولایت - نکرده - تردید - معاصر - گردان - قائم‌شهری - گسترده - امروز - قائم‌شهر - استراتژیکی - شهرستان - بسیار - نیروهای - آرمان‌های - می‌کردند - می‌کند - موضوع - برسند - تجاوز -

نظر شما در مورد : موقعیت راهبردی و استراتژیکی ایران به گونه ای است که همواره مورد طمع دشمنان است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*