آب در‌ هاون

تاریخ انتشار : شنبه 19 خرداد 1397 - ساعت : 14:40

کد مطلب: 50862 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سیدحمید مشتاقی‌نیا

آب در‌ هاون

مازندشورا: فریاد ابراهیمی‌ حضرت روح‌الله را آویزه گوش‌مان سازیم: «آنان که رفاه‌طلبی و مبارزه را قابل جمع می‌دانند، آب در هاون می‌کوبند و با الفبای مبارزه بیگانه‌اند».

مازندشورا:خبرگزاری فارس مازندران ـ دفاع مقدس/سیدحمید مشتاقی‌نیا: آنچه که به نظر تمامی‌ صاحب‌نظران و عامل اصلی در شکست رژیم بعث عراق و عدم دستیابی آنان به اهداف اولیه خود از تجاوز به مرزهای ایران اسلامی‌ تلقی می‌شود، وجود پررنگ عنصر «معنویت» در جبهه مدافعین مسلمان بوده است.

معنویت اسلحه گران‌بهایی است که از محاسبات مادی استراتژیست‌های نظامی‌ دولت‌های حامی‌ صدام حذف شده بود.

وقتی ارتش آماده عراق در نخستین روزهای آغاز تهاجم در مقابل سد طوفانی خروش مردم کشورمان ناکام ماند، دشمنانی که در پس پرده، صدام را هدایت می‌کردند سلاح حقیقی رزمندگان اسلام را به سرعت شناسایی کردند.

«می‌دانیم ایمان کوه‌ها را جابه‌جا می‌کند، نوجوانان متعصب اخیراً نشان داده‌اند که می‌توانند لشکرهای زرهی را به عقب برانند و یک ارتش مدرن متشکل از 250 هزار سرباز را با شکست مواجه سازند».

اسرای در بند نیز با وجود همه ناملایمات و خشونت‌ها و شکنجه‌های قرون وسطایی دژخیمان حزب بعث، تصویری به‌یادماندنی از مقاومت انقلابی فرزندان اسلام را از خود به یادگار گذاشتند، «در اردوگاه‌های اسرای ایرانی افرادی را دیدیم که قاطعانه برای فدا کردن جان خود در راه اعتقادات شان آمادگی داشتند، آن منظره منادی جنگ جهانی چهارم بود که ما فقط درک نامشخصی از آن در ذهن داریم، اعتقادات مذهبی این افراد برای سوق دادن آن به سوی انجام کارهایی که به طرز غیر قابل باوری سخت بودند، نقش به‌سزایی داشته است».

از همان زمان دشمنان انقلاب به چاره‌اندیشی افتادند تا راهی نو برای خاموش کردن شعله‌های فروزان انقلاب اسلامی‌ ایران پیدا کنند، ویلیام فایر، نظریه‌پرداز غربی از همان روزهای جنگ، زنگ تغییر استراتژی غرب بر ضد ایران را این‌گونه به صدا در آورد، «با ایران چه کنیم؟ هر چه پول در رگ‌های عراق تزریق شد، نتیجه نداده است، اگر عراق از دست برود، فردا کویت و پس فردا سعودی نیز خواهد رفت، تنها یک روزنه امید هست».

به‌راستی مردان آهنین سپاه اسلام که دشمن را به عجز وا داشته  بودند با حال و روز فعلی ما چقدر شباهت دارند؟ قلب لطیف اسطوره‌های مقاومت را آیا هیچ‌گاه کاویده‌ایم؟ خاطره‌ای از همسر سردار سرلشکر شهید طوسی از دوران اقامت در مناطق جنگی لایه‌هایی از دلدادگی سربازان روح الله(ره) را نمایان می‌سازد، «روزی بمباران شد، حسن آقا ماشین را روشن کرد تا به طرف مدرسه دخترم برود، گفت: دخترمان می‌ترسد، لحظه‌ای دیدم که آرام گرفت و از رفتن منصرف شد، به او گفتم: چه شده؟ گفت به یاد دویدن حضرت رقیه(س) از دست سربازان یزید افتادم، خدا می‌داند حضرت رقیه چه حالی داشتند، مگر دخترم از فرزند حسین(ع) بالاتر است؟ گفت: «می‌خواهم بنشینم و برای غربت حضرت رقیه گریه کنم».

در ایران عرصه نبرد هیچ‌گاه دست از جهاد در راه خدا برنمی‌داشتند، هر مکانی را سنگری برای عمل به دین خود قرار داده و تکلیف الهی خویش را از خاطر نمی‌بردند. «روزی در سپاه بابلسر علیرضا نوبخت را بسیار نگران و ناراحت دیدم، انگار که عزیزترین کس او گرسنه یا محتاج است، علیرضا آرام و قرار نداشت و پریشان به‌نظر می‌رسید، علت را از او جویا شدم، با شرمندگی گفت: امروز نیازمندی را دست خالی از دم سپاه برگرداندم، از دستم کاری برنمی‌آمد و چون نمی‌توانستم او را ناامید ببینم، نزدش نرفتم».

آیا از خاطر خواهیم برد شیران عرصه پیکار را که به رغم عدم برخورداری از حداقل امکانات معیشتی با ایمانی مستحکم دشمن را به زانو در آوردند؟

«روزی راننده‌ای که مأموریتش تمام شده بود به‌علت مشکلات خانوادگی اصرار می‌کرد که تسویه‌حساب کند، او در شهرش بابل، مستأجر بود و قرارداد خانه استیجاری‌اش تمام شده بود، آن روزها ما کمبود راننده داشتیم، به همین دلیل حمیدرضا نوبخت کلیدی به آن برادر داد و گفت خانواده من در اهواز هستند و منزل ما در بابلسر خالی است، شما فعلاً از آن استفاده کنید تا بعد خدا چه خواهد».

بازشناسی رفتار و کردار رزمندگان و شهدای سرافراز دفاع مقدس و الگوپذیری از آنان، تنها راهی است که می‌تواند دشمنان را در جبهه جدید خود ناکام بگذارد، آنان که سلاح  معنویت را نشناخته اند باید بدانند که دشمنان هوشمند انقلاب با اذعان به شکست جبهه‌های نظامی‌ از جبهه‌های معنوی، امروز عامل اصلی موفقیت رزمندگان و مدافعین حریم دیانت را نشانه گرفته‌اند و صد حیف از کسانی که سلاح پیروزی در رزم هشت‌ساله را به خوبی شناخته‌اند اما جز در عرصه شعار گامی‌ برای تعالی خویش برنمی‌دارند.

فریاد ابراهیمی‌ حضرت روح‌الله را آویزه گوش‌مان سازیم: «آنان که رفاه‌طلبی و مبارزه را قابل جمع می‌دانند، آب در هاون می‌کوبند و با الفبای مبارزه بیگانه‌اند».

3141/ح


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #دشمنان #اسلام #رزمندگان #معنویت #انقلاب #هیچ‌گاه #دخترم #سربازان #علیرضا #مبارزه #جبهه‌های #امروز #نوبخت #بابلسر #اعتقادات #نظامی‌ #مدافعین #اسلامی‌ #مشتاقی‌نیا #روزهای #ناکام #سیدحمید #مقاومت #اسرای #داشتند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آب در‌ هاون

*

*


X https://sport45.site/