افزایش تعامل کمیته امداد با مؤسسات خیریه در مازندران

تاریخ انتشار : شنبه 19 خرداد 1397 - ساعت : 14:40

کد مطلب: 50863 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل کمیته امداد مازندران خبر داد

افزایش تعامل کمیته امداد با مؤسسات خیریه در مازندران

مازندشورا: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران با اشاره به اینکه آمادگی داریم بانک اطلاعاتی هر خیریه را بگیریم و چند درصد مددجویان زیرپوشش کمیته امداد هستند، گفت: امسال می‌تواند سنبل تعامل کمیته امداد امام خمینی(ره) با مؤسسات خیریه باشد.

مازندشورا:رضا نوروزی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با بیان اینکه 27 هزار حامی برای حمایت از ایتام در استان داریم، اظهار کرد: در سیستم مدیریتی خواهان مردمی کردن هستیم.

وی با اشاره به اینکه اعتقاد داریم در ارائه خدمات باید مردمی باشیم چراکه مردمی کردن سبب کاهش هزینه‌های اجرایی می‌شود، ادامه داد: هزینه اجرایی کمیته امداد مازندران در سال 97 حدود 10 درصد است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران افزود: افرادی را در کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران داریم که اقدام به جمع‌آوری صدقات می‌کنند و بابت این کار از این نهاد حقوق دریافت می‌کنند اما اگر این کار را معتمدین محل، بسیجیان و متدینین شهر قبول کنند انجام دهند و سبب کاهش هزینه  خدمات‌رسانی می‌شود.

این مسؤول اضافه کرد: مؤسسات خیریه جزء همکارای کمیته امداد هستند و به عنوان یک آسیب نیستند و فعالیت‌های آنان مشابه کمیته امداد است و یکی از سیاست‌های این نهاد همکاری و همراهی متوازانه با یکدیگر است.

نوروزی اظهار کرد: آمادگی داریم بانک اطلاعاتی هر خیریه را بگیریم و چند درصد مددجویان زیرپوشش کمیته امداد هستند و برای ارائه خدمات اطلاع‌رسانی صورت گیرد تا برای دریافت خدمات همه نیازمندان استفاده کنند و این کار از سال گذشته آغاز شده است.

وی با بیان اینکه سعی کردیم با مراکز خیریه طوری باشیم که بیشتر در فعالیت‌های مردمی اقدام کنند و درگیر کارهای اداری نشوند، گفت: در آینده نزدیک خیریه‌‌ها  یکی از مراکزی هستند که افراد را به ما معرفی می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران بیان کرد: امسال جمع‌آوری زکات به صورت نمادین با جعبه‌هایی که از سوی کمیته امداد طراحی شده است انجام می‌شود.

این مسؤول اظهار کرد: سال 97 می‌تواند سنبل تعامل کمیته امداد امام خمینی(ره) با موسسات خیریه باشد.

نوروزی گفت: یکی از فقرهای فقرا نداشتن ابعاد رسانه‌ای است و در برخی موارد رسانه‌ها برخی از مشکلات جامعه را به ما گوشزد می‌کنند اما تنها مشکل منتقل کردن حل مسئله نیست بلکه باید به دنبال راهکار بود در برخی مواقع در فضاهای مجازی شاهد این هستیم که خانواده‌ای در چادر زندگی می‌کند و این معنای این نیست فقیر هستند و بررسی کردیم و دیدیم فقیر نیستند برخی‌ها پشت پرده‌ای دارد که صحت ندارد.

86035/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #کمیته #امداد #مازندران #خیریه #مردمی #خمینی #داریم #نوروزی #خدمات #اظهار #مدیرکل #اینکه #جمع‌آوری #کردیم #دریافت #مسؤول #نیستند #فعالیت‌های #اقدام #هستیم #مؤسسات #تعامل #ارائه #باشیم #اجرایی #هزینه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افزایش تعامل کمیته امداد با مؤسسات خیریه در مازندران

*

*


X https://sport45.site/