مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50869 -تاریخ انتشار : یکشنبه 20 خرداد 1397 -ساعت : 10:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برای جلوگیری از فرار بار همکاری پلیس‌راه یک ضرورت است

معاون حمل‌ونقل اداره راهداری خراسان رضوی:

برای جلوگیری از فرار بار همکاری پلیس‌راه یک ضرورت است

مازندشورا: معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری خراسان رضوی با اشاره به میزان ۴۳ درصدی درآمد این اداره کل از محل حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: بخشی از فرار بار ما در شهرستان‌ها به اداره کل آسیب می‌زند و حفره درآمدی ماست و برای افزایش درآمدها باید فرار بار را کنترل کنیم.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی، جواد وحدتی فرد در اولین جلسه گردهمایی روسای ادارات ستادی و شهرستان‌ها با اشاره به افزایش قیمت هزینه‌های حوزه حمل‌ونقل، در خصوص دریافتی‌های این حوزه افزود: این افزایش قیمت‌ها سبب ایجاد مشکلات برای فعالان این عرصه شد.

وی با گلایه از سبک مدیریت حوزه حمل‌ونقل حاکم در کشور ادامه داد: راننده‌ها تحت مدیریت شرکت‌ها نیستند و هر زمان بخواهند می‌توانند خودروهای خود را خاموش کنند و شرکت‌ها نیز کاری نمی‌توانند انجام دهند.

وحدتی فرد افزود: در گذشته مشکلات ایجاد می‌شد و پس از آن سنت‌ها این مسائل را حل می‌کرد، ولی اکنون ما دچار بی‌سازمانی اجتماعی هستیم و این طور دیگر نمی‌شود مشکلات را حل و فصل کرد. این هنر مدیران است که بتوانند مشکلات را رفع کنند و چه بهتر که حل آن قبل از ایجاد مشکل باشد.

وی با اشاره به تأکید استاندار مدیران هر شهرستان باید در حوادث بالای دو کشته جلسه بررسی برگزار کنند، بیان کرد: بعد از سانحه باید تیم کارشناسی به محل اعزام کرد و با وجود کمبودها این گونه مسائل را مدیریت کرد.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان به آماری در حوزه حمل‌ونقل اشاره کرد و گفت: خراسان رضوی حوزه ترانزیت خروجی رتبه اول، از نظر تعداد شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی رتبه دوم، در حوزه‌های صادرات و ترانزیت ورودی رتبه سوم و از لحاظ میزان مسافر رتبه اول را در سطح کشور دارد.

وحدتی فر با بیان رتبه پنجم استان در بخش مجتمع‌های رفاهی بین‌راهی، در این خصوص به نظم به عنوان شرط اول توسعه اشاره کرد و گفت: اگر امتیاز این مجتمع‌ها را به افراد و شرکت‌های صاحب‌نام واگذار می‌کردیم، فعالیت آن‌ها خیلی موفق بود ولی با این وجود مدیران با بازدیدهایی که به همراه مسئولان به این مجتمع‌ها مراجعه می‌کنند، می‌توان بر انگیزه فعالیت آن‌ها افزود و قطعاً هم اثر خواهد داشت.

وی خطاب به مدیران شهرستان‌ها در حوزه حمل‌ونقل اظهار کرد: اگر در شهرستان‌های خود انجمنی برای فعالیت رانندگان ندارید، حتماً پیگیر تشکیل چنین انجمنی شوید، چرا که این موارد کمک می‌کند تا مسائل پیش رو به نحو بهتری فعالیت کنند.

وحدتی فرد با اشاره به آمار ۳۲ انجمن فعال در استان، این تعداد را در سطح کشور قابل‌توجه دانست و افزود: انجمن‌های ما در سطح کشور به نام هستند و حرف برای گفتن دارند.

وی افزود: حدود ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه ناوگان حمل‌ونقل استان ما است و ما علاوه بر این آمار، ۶۲۹ شرکت و ۵۰ هزار راننده و ۴۳ هزار وسیله نقلیه داریم که نشان از پتانسیل بالای خراسان رضوی است اما با این وجود گرفتاری ما از این است که این سه رکن هیچ وابستگی به هم ندارند. در تمام دنیا سرمایه‌گذاران افراد قدرتمندی هستند و این در حالی است که در کشور ما سرمایه‌گذاران ما رانندگانی هستند که تمام زندگی‌شان همان خودروی زیر پایشان است.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان با اشاره به سرمایه‌گذاری ۸.۵ میلیاردی تومانی صورت گرفته در حوزه حمل‌ونقل روستایی در سال گذشته، در این خصوص گفت: این میزان اخلاق زیادی با رتبه‌های بعد از آن دارد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمل‌ونقل - اشاره - استان - افزود - مدیران - فعالیت - اداره - خراسان - مشکلات - وحدتی - راهداری - مسائل - جاده‌ای - معاون - مدیریت - ایجاد - مجتمع‌ها - افراد - آن‌ها - میزان - انجمنی - سرمایه‌گذاران - شرکت‌ها - افزایش - شهرستان‌ها - گذشته - بالای - ترانزیت - تعداد -

نظر شما در مورد : برای جلوگیری از فرار بار همکاری پلیس‌راه یک ضرورت است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*