مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5087 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 مرداد 1395 -ساعت : 16:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

واکنش نظام مهندسی استان تهران به حواشی مجمع سالیانه

مازندشورا: در حالی که رییس مجمع عادی سالانه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران که روز گذشته برگزار شد، از رای منفی ۱۰۰۰ نفر از اعضا در مقابل ۲ رای مثبت به هیات مدیره خبر داد، هیات مدیره سازمان نظام مهندسی اتفاقات رخ داده در جلسه را غیرمعمول، غیرمنطقی و غیرقانونی عنوان کرد.

مازندشورا:به گزارش «صما» به نقل از روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان استان تهران، روز گذشته ۱۲ مردادماه مجمع عمومی عادی سالانه سازمان نظام مهندسیساختمان استان تهران با مشارکت جمعی از اعضا در سالن همایش‌های رازی برگزار شد کهبا حاشیه‌هایی همراه بود. در این خصوص نظام مهندسی استان تهران اطلاعیه ایبه شرح زیر صادر کرده است:

«بسمه تعالی»

‌ادامهمجمع عمومی عادی سالانه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران روز گذشته ١٢مردادماه در حالی با مشارکت جمعی از اعضا در سالن همایش‌های رازی برگزار شد که بهعلت پافشاری و اصرار غیر منطقی رییس مجمع عمومی بر اداره جلسه به شیوه غیر قانونیو بر خلاف نظام‌نامه و رویه معمول برگزاری جلسات مجمع عمومی عادی سالانه، جلسه بی‌نتیجهماند.

‌در روندبرگزاری مجمع عمومی عادی سالانه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، در تاریخاول تیرماه پس از استقرار هیات رییسه سنی و انجام رای‌گیری الکترونیکی برای انتخابهیات رییسه اصلی، این هیات رییسه مستقر و بررسی دستور جلسه را آغاز کردند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، در آن جلسه در دوبخش به ارائه گزارش عملکرد سال ۱۳۹۴ هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استانتهران به مجمع عمومی عادی پرداخت که در بخش اول، اهم فعالیت‌های هیات مدیره دورهششم در ۸ ماه اول سال ۱۳۹۴ و در بخش دیگر به تشریح عملکرد هیات مدیره دوره هفتم در٤ ماه پایانی سال ١٣٩٤ پرداخت.

‌پس ازاین گزارش جمعی از اعضای حاضر در جلسه به ارایه نظرات و بیان سوالات در خصوص اینگزارش عملکرد پرداختند که رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مجددا به تریبون بازگشتو به موارد مطرح شده پاسخ داد.

‌سپس می‌بایستگزارش صورت‌های مالی(ترازنامه سال ۱۳۹۴) توسط نماینده هیات مدیره ارائه می‌شد کهبنا بر اظهار نظر نماینده اداره کل راه و شهرسازی مبنی بر آماده نبودن اظهار نظرحسابرسان تقاضای خارج نمودن این موضوع از دستور کار مجمع عمومی را به رئیس جلسهارائه نمود. لیکن رئیس جلسه با بی اعتنایی به این پیشنهاد، از بازرس سازمان جهتاعلام نظر در مورد عملکرد هیأت مدیره دعوت نموده و بخشی از آن قرائت و به دلیلپایان یافتن زمان برگزاری مجمع، بررسی ادامه دستور جلسه به زمان دیگری موکول واعلام تنفس گردید.

درحالیکه مطابق قانون، در ادامه برگزاری مجمع عمومی عادی سالانهسازمان که ۱۲ مرداد ماه(روز گذشته)، می‌بایست ادامه دستور جلسه قبل در دستورکار قرار می‌گرفت، اصرار غیرمنطقی رییس مجمع عمومی بر اداره جلسه به شیوه غیرقانونی و بر خلاف نظام‌نامه و بی‌توجهی و بی‌اعتنایی وی علی‌رغم توضیحات و اخطاروارده نماینده وزارت راه و شهرسازی بر غیر قانونی بودن نحوه اداره مجمع، که ادارهجلسه را همچنان به نحو دلخواه و خلاف قانون، ادامه می‌داد موجب خروج نماینده وزارتراه و شهرسازی، نماینده اداره کل راه و شهرسازی، اعضای هیات مدیره و جمعی ازمهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از جلسه شد و علی‌رغم برنامه‌ریزی‌هایسازمان در جهت برگزاری مجمع عمومی وزین، با شکوه در شأن سازمان و اعضای محترم،متاسفانه به دلیل قانون‌شکنی رییس مجمع و حرمت‌شکنی عده‌ای معدود، جلسه بی‌نتیجهماند.

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ضمن تشکر و سپاسگزاری ازمشارکت متعهدانه، مسوولانه و قانونمند اعضای محترم حاضر در مجمع، حق خود را برایبرخورد با مسببان این بی‌قانونی و معدود افرادی که با رفتارهای غیرقانونی و غیراخلاقی خود به تشویش اذهان عمومی پرداختند و موجب بروز خسارت به سازمان و اعضاشدند از طریق مجاری قانونی و پیگیری در مراجع ذیصلاح انتظامی محفوظ می‌داند و بدونتردید در جهت نهادینه‌سازی، قانون‌گرایی و اخلاق‌مداری، عدول و إغماض نخواهد کرد.»

با این حال احمدرضا سرحدی که ریاست مجمع عمومی را بر عهده داشت درتشریح جزییات مجمع با بیان اینکه «اکثریت قاطع اعضا نسبت به عملکرد یک ساله هیاتمدیره اعتراض داشتند و به آنها رای منفی دادند» گفت: «قبل از برگزاری جلسه دو نوبتآگهی شده بود و جلسه با حضور بیش از هزار نفر از اعضا و نماینده وزارت راه وشهرسازی به طور کاملا قانونی برگزار و اولین دستور جلسه بررسی عملکرد هیات مدیره واظهارنظر نسبت به آن بود. دومین دستور، بررسی طراز و بودجه بود که پس از گزارشبازرس مبنی بر اینکه موازین قانونی برای ارایه طراز رعایت نشده، رییس مجمع طراز رابه رای گذاشت که با رای منفی اعضا مواجه شد.

سرحدی در ادامه مدعی شد: نهایتا رای گیری درخصوص عملکرد هیات مدیرهانجام شد. البته اعضای هیات مدیره قبل از رای گیری سیستم الکترونیک را مختل و جلسهرا ترک کردند که ناچارا آرا به صورت مکانیکی اخذ شد و در مجموع ۱۰۰۰ نفر به عملکردهیات مدیره رای منفی و دو نفر رای مثبت دادند.

وی درباره تعیین تکلیف هیات مدیره گفت: برکناری هیات مدیره در اختیارمجمع نیست. قانون می گوید اگر عملکرد هیات مدیره مورد تایید وزارت راه و شهرسازینبود، مشکلات در هیات عمومی متشکل از اعضای هیات مدیره کل کشور مطرح می شود و آنهانظر می دهند، بعد اگر نظر آنها هم منفی بود به هیات سه نفره ای متشکل از وزیردادگستری، وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان نظام مهندسی کشور و با رای دو نفر ازسه نفر مذکور برای سازمان تعیین تکلیف می شود.

رییس مجمع سالیانه نظام مهندسی استان تهران همچنین اظهار کرد: در اینجلسه یک هیات پیگیری مصوبات هم تصویب شد که بر اجرای مصوبات توسط هیات مدیره نظارتکند تا هیات مدیره مصوبات مجمع را تا دو مجمع فوق العاده که اولی نیمه اول پاییز ودومی نیمه اول زمستان برگزار می شود پیگیری کند».


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدیره - عمومی - مهندسی - استان - تهران - عملکرد - ساختمان - نماینده - اعضای - دستور - اداره - برگزاری - شهرسازی - ادامه - قانونی - سالانه - بررسی - برگزار - اظهار - قانون - پیگیری - رییسه - گذشته - گزارش - مصوبات - وزارت - متشکل - محترم - تعیین - اینکه - دادند - معدود - سرحدی - تکلیف - پرداخت - اصرار - همایش‌های - مشارکت - سالیانه - نظام‌نامه - بی‌نتیجهماند - غیرقانونی - پرداختند - ارایه - ارائه - علی‌رغم -

نظر شما در مورد : واکنش نظام مهندسی استان تهران به حواشی مجمع سالیانه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها