بهره‌برداری از ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در نیمه اول سال جاری

تاریخ انتشار : یکشنبه 20 خرداد 1397 - ساعت : 14:01

کد مطلب: 50881 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون ساخت و توسعه راه‌ها خبر داد:

بهره‌برداری از ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در نیمه اول سال جاری

مازندشورا: معاون ساخت و توسعه راه‌ها خبر داد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در نیمه اول سالجاری بیش از ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه واقع درکریدورهای ترانزیتی در بیش از ۲۰ استان کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، محمدرضا کدخدازاده از بهره‌برداری بیش از ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در نیمه اول سالجاری خبر داد و گفت:‌ یکی از رویکردهای اصلی در توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها توجه به تکمیل کریدورهای ترانزیتی کشور است و  اتمام هرچه سریعتر پروژه‌های واقع در این کریدورها از اهداف اصلی در حوزه راه‌ها و بزرگراه‌ها تعریف شده است.

معاون ساخت وتوسعه راه‌ها در تشریح برنامه‌ توسعه کریدورهای ترانزیتی کشور افزود:‌ در نیمه اول سالجاری حدود ۷۰ کیلومتر راه و بزرگراه در کریدورهای شماره یک و ۱۰ به بهره‌برداری می‌رسد که در احداث این کریدورها، توسعه استان‌ها در حوزه اقتصادی، گردشگری، ترانزیتی و توسعه فرهنگی مناطق نیز مدنظر بوده است.

کدخدا زاده خاطرنشان کرد: تا پایان شهریور ماه ۷۰ کیلومتر از مسیرهای ترانزیتی واقع در کریدورها تکمیل می‌شود و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز و مساعد بودن شرایط جوی این میزان تا پایان سال دو برابر شده و شاهد تکمیل بیش از ۱۴۰ کیلومتر راه و بزرگراه در کریدورهای مذکور هستیم.

وی تاکید کرد: بخشی از پروژه‌های درحال احداث در استان‌های  هرمزگان و خوزستان واقع شده که شامل بخشی از بزرگراه شیراز- فسا- داراب- کهگم در استان  هرمزگان و بهسازی راه های اصلی اهواز- رامهرمز- بهبهان، ماهشهر- هندیجان- دیلم و دارخوین- شادگان-خوردورق، ایذه- باغملک- هفتگل- نمره یک و کنارگذرهای شوشتر و دزفول در استان خوزستان است که قسمتی از آنها نیز تا پایان شهریور به بهره‌برداری می‌رسد.

کدخدازاده بهره‌برداری قسمتی از بزرگراه همدان- بیجار به طول ۳۷ کیلومتر و بخشی از بزرگراه میاندوآب- کرمانشاه را از دیگر برنامه‌های نیمه اول سالجاری دانست و افزود: بهره‌برداری از این راه‌ها علاوه بر افزایش ایمنی و کاهش ترافیک موجب رونق ترانزیت، توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در این استان‌‌ها می‌شود.

معاون ساخت و توسعه راهها در ادامه اولویت توسعه راهها را با تاکید بر مناطق کمتر توسعه­یافته و تکمیل پروژه‌‌ها با پیشرفت فیزیکی بالا عنوان کرد و گفت: تکمیل پروژه‌هایی که به نوعی گلوگاه ترافیکی منطقه محسوب می‌شود و پروژه‌هایی که نقش مهمی در ایمنی بیشتر مسیر، تسریع در حمل و نقل، موثر در گردشگری زیارتی و سیاحتی و توسعه استان‌های همجوار دارند، در اولویت‌های دیگر قرار دارند.

وی در خاتمه اظهار داشت: بزرگراه چالوس- محمود‌آباد- آمل و آزادشهر- بجنورد، کنارگذر اسدآباد، راه های اصلی حمیل- کرمانشاه، اردکان- چوپانان، باند دوم دامنه- خوانسار- گلپایگان-خمین و... از دیگر پروژه‌هایی است که به بهره‌برداری می‌رسد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #توسعه #بزرگراه #بهره‌برداری #کیلومتر #راه‌ها #تکمیل #کریدورهای #ترانزیتی #کریدورها #پروژه‌هایی #پایان #معاون #می‌رسد #سالجاری #قسمتی #خوزستان #استان‌های #کرمانشاه #راهها #دارند #وتوسعه #تاکید #ایمنی #کدخدازاده #احداث #افزود #بزرگراه‌ها #اقتصادی #گردشگری #پروژه‌های #مناطق #فرهنگی #شهریور

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بهره‌برداری از ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در نیمه اول سال جاری

*

*


X https://sport45.site/