آب‌های زیر زمینی مازندران به سمت شوری پیش می‌رود

تاریخ انتشار : یکشنبه 20 خرداد 1397 - ساعت : 15:14

کد مطلب: 50883 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل آبفای مازندران:

آب‌های زیر زمینی مازندران به سمت شوری پیش می‌رود

مازندشورا: مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران درباره چالش‌های حوزه آب استان، گفت: آب‌های زیرزمینی استان مازندران به سمت شوری پیش می‌رود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ذبیح‌الله ذاکری ظهر امروز در جمع خبرنگاران مازندران در نشست خبری مشترک مدیران حوزه تامین آب استان اظهار کرد: میزان برخوداری از فاضلاب در استان حدود 13 درصد است که در کشور حدود 43 درصد است.

وی با اعلام اینکه برای اجرای طرح فاضلاب  بحث دریافت تسهیلات از بانک توسعه اسلامی در دستور کار است، گفت: با دریافت تسهیلات طرح توسعه فاضلاب در پنج شهر استان اجرایی می‌شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران از برنامه‌ریزی برای افتتاح تصفیه‌خانه دیگر در شهر ساری خبر داد و گفت: برنامه داریم که خودمان را به نرم کشوری برسانیم.

این مسؤول در ارتباط با چالش‌های حوزه آب استان بیان کرد: آب‌های زیر زمینی استان مازندران به سمت شوری پیش می‌رود.

ذاکری با اعلام اینکه هزینه تولید آب در استان مازندران در حال افزایش است، گفت: آب‌های استحصال شده در محمود آباد و فریدونکنار با منگنز بالا تولید می‌شود که نیاز به اصلاح ساختار داشته و همین موضوع هزینه تولید آب در استان را افزایش می‌دهد.

وی درباره پروژه‌های در دست اجرای استان، گفت: سال گذشته 135 میلیارد اعتبار بود تنها 55 میلیارد تومان اختصاص پیدا کرد، در حال حاضر 40 میلیارد تومان به پیمانکار بدهکار هستیم.

 در ادامه مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی مازندران نیز خاطرنشان کرد: 575 حلقه چاه و هزار و 403 دهنه چشمه داریم و میزان خطوط انتقال آب ما بیش از 5 هزار کیلومتر است.

مجید عبدالهی با اعلام اینکه ظرفیت تامین آب ما 4 هزار و 200 لیتر در ثانیه است، گفت: روستاهای که مشکلات جدی برای تامین آب داریم تحت پوشش این مجموعه است.

این مسؤول با اعلام اینکه 496 از آب شرب سالم طی این چهار سال برخودار شدند، گفت: در سال 92 حدود 252 نیمه تمام داشتیم که تا سال 95 بیش از 160 پروژه با 496 روستا را به بهره‌برداری رسانیدم و در حال حاضر 432 پروژه نیمه تمام داریم که نیاز به اعتبار 380 میلیارد تومانی است.

وی با اعلام اینکه شاخص بهره‌مندی هزار و 591 روستا زیرپوشش این مجموعه است، گفت: 85 درصد جمعیت روستایی استان زیرپوشش هستند.

عبدالهی خاطرنشان کرد: در سال 95 حدود 74 درصد شاخص بهره‌مندی ما است و متوسط کشور نزدیک شدیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی مازندران اضافه کرد: در طی دو سال گذشته 231 روستا از آب شرب سالم بهره‌مند شدند.

وی هزینه آب تولیدی در بخش روستایی استان را حدود هزار و 500 تومان در متر مکعب اعلام کرد و گفت: در برخی روستاها حدود چهار هزار تومان هزینه داریم و این در حالی است متر مکعب 200 تومان در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

86004/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #استان #مازندران #اعلام #فاضلاب #تومان #اینکه #داریم #میلیارد #مدیرعامل #روستایی #هزینه #تامین #آب‌های #روستا #تولید #عبدالهی #خاطرنشان #ذاکری #مجموعه #پروژه #زیرپوشش #بهره‌مندی #میزان #می‌رود #اعتبار #دریافت #مسؤول #تسهیلات #اجرای #افزایش #زمینی #گذشته #توسعه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آب‌های زیر زمینی مازندران به سمت شوری پیش می‌رود

*

*