مدیر جوان! بمان

تاریخ انتشار : یکشنبه 20 خرداد 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 50890 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عزم‌های جزم با نگاه‌های تنگ برای عبور از علی امیری

مدیر جوان! بمان

مازندشورا: در این فضای غبارآلود باز هم انتظار از علی امیری دوچندان است که هوشمندانه، تاریکی‌ها را کنار بزند و با ایجاد راهی روشن برای نساجی، به قدرتمندانه‌ترین صورت، خود را برای حضور در لیگ برتر آماده کند.

مازندشورا:خبرگزاری فارس مازندران ـ سرویس ورزشی/وای‌کینگ‌های فوتبال ایران که عشق 60 ساله‌شان همه را به بُهت دعوت می‌کرد، در دوران گذر از مهدی پرهام به‌سر می‌بردند که باز هم با نگاه ویژه امیرخان قلعه‌نویی، با مالکی جدید به‌نام فرهاد صنیعی‌فر آشنا شدند.

حتی زمزمه حضور چنین شخصیتی با کاریزمای مثال‌زدنی‌، می‌توانست علاجی بر درد کهنه‌ بی‌تدبیری‌های باشگاه نساجی باشد؛ او قرار بود بیاید تا بساط امراضی را برچیند که همچون استخوانی زهرآلود سال‌ها در گلوی مردم شهر خسته و باشگاه نساجی جاخوش کرده بودند.

این‌بار فرهادخان در کنار امرار اقتصادی‌اش، فوتبال را نیز خوب می‌فهمد، از هیجان‌ها و نگرانی‌ها دوری می‌کند، بی‌تعاروف است و اهل حساب؛ و کسی را نیز یارای عرض اندام در مقابل او نیست.

با چنین کاراکترهایی از این شخصیت، انتظارهای عمومی، روند بی‎سابقه‌ای در سیر صعودی‌اش به خود گرفت و از سویی مسؤولیت فرهادخان نیز دوچندان شده بود و پای در میدان پُرخطری باید می‌نهاد که قبل از او کام مدعیان زیادی را تلخ کرده بود.

حقیقتاً انتخاب برای صنیعی‌فر در حالی که نساجی، مدیران عامل کارکشته و زبانزدی را طی سال‌های مختلف در این باشگاه، سرافکنده کرد، سخت و طاقت‌فرسا بود.

سرانجام قرعه به نام مدیر جوان مازندرانی که سال‌ها معاون باشگاه استقلال بود، افتاد؛ «علی امیری» که تجربه زیادی از لایه‌های مختلف مدیریتی فوتبال در سطح کلان اکتساب و به‌نوعی در کنار بزرگان استخوان خورد کرده بود، این‌بار گرفتار دو آزمون جانکاه قرار گرفت، از سویی پاسخ اعتماد به صنیعی‌فر، منبعی عظیم از هوش و ذکاوت را می‌طلبید و از سوی دیگر برآوردن انتظاراتِ فضای آشفته هواداران، نیازمند تدبیری متفاوت، سیاستی نو و قابلیتی مضاعف بود.

مدیریت چنین اوضاع بغرنجی، به تعبیری ساده فقط یک «مَرد» را می‌طلبید، که باز هم فرهادخان صنیعی‌فر در کنار همه توفیقاتش، در نشانه‌روی‌ای دقیق، به خال زده بود.

ایجاد آرامش، انتخاب متولی‌ شایسته برای هواداران و برقراری اتحاد میان آنها، تشکیل هسته مدیریتی باشگاه، انتخاب کادر فنی مقبول، تغییر بزنگاه کادرها، ایجاد رفاه حداکثری برای معاش حرفه‌ای بازیکنان و کادر فنی چه در تهران و چه در مازندران، جذب هوشمندانه بازیکنان در مواقع نیاز مبرم، بکارگیری معقولانه از بودجه (به اذعان سازمان لیگ، نساجی به لحاظ هزینه‌کرد در رتبه هشتم لیگ یک قرار داشت)، سامان‌بخشی بدهی‌ها، استفاده مناسب از ظرفیت رسانه‌ها اعم از بومی و ملی، ایجاد وحدت رویه میان مدیران استانی و شهرستانی، برقراری انسجامی عمومی در دایره‌ای گسترده‌تر از استان برای راهیابی نساجی به لیگ برتر و ده‌ها نکات اثرگذار دیگر که همه و همه از اندیشه‌های علی امیری استخراج و در میدان عمل، ظهور و بروز کرد.

هر چند نمی‌توان برخی از خطاها را کتمان کرد اما به‌حق، تدبیر و شهامت علی امیری برای پایان دادن طلسم 24 ساله یک تیم، به مراتب بزرگ‌تر از همه قیاس‌هایی است که شاید افکار عمومی چندان بدان توجه نکند اما به این مسئله باید ایمان آورد که امیری را نمی‌توان در قالب‌های اندازه‌گیری‌های عامی سنجید، این مدیر جوان مازندرانی را باید متخصصان راه و رشته مدیریت ورزشی در معرض قضاوت قرار دهند.

حال با تمام کج‌فهمی‌ها و ناپختگی‌ها چه در حاشیه کلان و بیرون باشگاه و چه در داخل که گاهاً از سوی برخی بازیکنان سر می‌زند و همچنین دیگر عوامل سخیفانه‌ای که مأمور تخریب این مدیر جوان هستند، نباید زنجیره‌ای را به‌وجود آورد تا فضا برای عبور از علی امیری مهیا شود و به‌دنبال چنین فرایندی برخی‌ها به اهداف شوم‌شان برسند.

ختم کلام؛ در این فضای غبارآلود باز هم انتظار از علی امیری دوچندان است که هوشمندانه، تاریکی‌ها را کنار بزند و با ایجاد راهی روشن برای نساجی، به قدرتمندانه‌ترین صورت، خود را برای حضور در لیگ برتر آماده کند.

انتهای پیام/86029/ح


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #امیری #باشگاه #نساجی #ایجاد #عمومی #بازیکنان #صنیعی‌فر #فوتبال #می‌طلبید #هواداران #مدیریت #هوشمندانه #مدیریتی #برقراری #نمی‌توان #زیادی #سال‌ها #ورزشی #مازندران #دوچندان #میدان #مختلف #مدیران #مازندرانی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مدیر جوان! بمان

*

*