مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50890 -تاریخ انتشار : یکشنبه 20 خرداد 1397 -ساعت : 18:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مدیر جوان! بمان

عزم‌های جزم با نگاه‌های تنگ برای عبور از علی امیری

مدیر جوان! بمان

مازندشورا: در این فضای غبارآلود باز هم انتظار از علی امیری دوچندان است که هوشمندانه، تاریکی‌ها را کنار بزند و با ایجاد راهی روشن برای نساجی، به قدرتمندانه‌ترین صورت، خود را برای حضور در لیگ برتر آماده کند.

مازندشورا:خبرگزاری فارس مازندران ـ سرویس ورزشی/وای‌کینگ‌های فوتبال ایران که عشق 60 ساله‌شان همه را به بُهت دعوت می‌کرد، در دوران گذر از مهدی پرهام به‌سر می‌بردند که باز هم با نگاه ویژه امیرخان قلعه‌نویی، با مالکی جدید به‌نام فرهاد صنیعی‌فر آشنا شدند.

حتی زمزمه حضور چنین شخصیتی با کاریزمای مثال‌زدنی‌، می‌توانست علاجی بر درد کهنه‌ بی‌تدبیری‌های باشگاه نساجی باشد؛ او قرار بود بیاید تا بساط امراضی را برچیند که همچون استخوانی زهرآلود سال‌ها در گلوی مردم شهر خسته و باشگاه نساجی جاخوش کرده بودند.

این‌بار فرهادخان در کنار امرار اقتصادی‌اش، فوتبال را نیز خوب می‌فهمد، از هیجان‌ها و نگرانی‌ها دوری می‌کند، بی‌تعاروف است و اهل حساب؛ و کسی را نیز یارای عرض اندام در مقابل او نیست.

با چنین کاراکترهایی از این شخصیت، انتظارهای عمومی، روند بی‎سابقه‌ای در سیر صعودی‌اش به خود گرفت و از سویی مسؤولیت فرهادخان نیز دوچندان شده بود و پای در میدان پُرخطری باید می‌نهاد که قبل از او کام مدعیان زیادی را تلخ کرده بود.

حقیقتاً انتخاب برای صنیعی‌فر در حالی که نساجی، مدیران عامل کارکشته و زبانزدی را طی سال‌های مختلف در این باشگاه، سرافکنده کرد، سخت و طاقت‌فرسا بود.

سرانجام قرعه به نام مدیر جوان مازندرانی که سال‌ها معاون باشگاه استقلال بود، افتاد؛ «علی امیری» که تجربه زیادی از لایه‌های مختلف مدیریتی فوتبال در سطح کلان اکتساب و به‌نوعی در کنار بزرگان استخوان خورد کرده بود، این‌بار گرفتار دو آزمون جانکاه قرار گرفت، از سویی پاسخ اعتماد به صنیعی‌فر، منبعی عظیم از هوش و ذکاوت را می‌طلبید و از سوی دیگر برآوردن انتظاراتِ فضای آشفته هواداران، نیازمند تدبیری متفاوت، سیاستی نو و قابلیتی مضاعف بود.

مدیریت چنین اوضاع بغرنجی، به تعبیری ساده فقط یک «مَرد» را می‌طلبید، که باز هم فرهادخان صنیعی‌فر در کنار همه توفیقاتش، در نشانه‌روی‌ای دقیق، به خال زده بود.

ایجاد آرامش، انتخاب متولی‌ شایسته برای هواداران و برقراری اتحاد میان آنها، تشکیل هسته مدیریتی باشگاه، انتخاب کادر فنی مقبول، تغییر بزنگاه کادرها، ایجاد رفاه حداکثری برای معاش حرفه‌ای بازیکنان و کادر فنی چه در تهران و چه در مازندران، جذب هوشمندانه بازیکنان در مواقع نیاز مبرم، بکارگیری معقولانه از بودجه (به اذعان سازمان لیگ، نساجی به لحاظ هزینه‌کرد در رتبه هشتم لیگ یک قرار داشت)، سامان‌بخشی بدهی‌ها، استفاده مناسب از ظرفیت رسانه‌ها اعم از بومی و ملی، ایجاد وحدت رویه میان مدیران استانی و شهرستانی، برقراری انسجامی عمومی در دایره‌ای گسترده‌تر از استان برای راهیابی نساجی به لیگ برتر و ده‌ها نکات اثرگذار دیگر که همه و همه از اندیشه‌های علی امیری استخراج و در میدان عمل، ظهور و بروز کرد.

هر چند نمی‌توان برخی از خطاها را کتمان کرد اما به‌حق، تدبیر و شهامت علی امیری برای پایان دادن طلسم 24 ساله یک تیم، به مراتب بزرگ‌تر از همه قیاس‌هایی است که شاید افکار عمومی چندان بدان توجه نکند اما به این مسئله باید ایمان آورد که امیری را نمی‌توان در قالب‌های اندازه‌گیری‌های عامی سنجید، این مدیر جوان مازندرانی را باید متخصصان راه و رشته مدیریت ورزشی در معرض قضاوت قرار دهند.

حال با تمام کج‌فهمی‌ها و ناپختگی‌ها چه در حاشیه کلان و بیرون باشگاه و چه در داخل که گاهاً از سوی برخی بازیکنان سر می‌زند و همچنین دیگر عوامل سخیفانه‌ای که مأمور تخریب این مدیر جوان هستند، نباید زنجیره‌ای را به‌وجود آورد تا فضا برای عبور از علی امیری مهیا شود و به‌دنبال چنین فرایندی برخی‌ها به اهداف شوم‌شان برسند.

ختم کلام؛ در این فضای غبارآلود باز هم انتظار از علی امیری دوچندان است که هوشمندانه، تاریکی‌ها را کنار بزند و با ایجاد راهی روشن برای نساجی، به قدرتمندانه‌ترین صورت، خود را برای حضور در لیگ برتر آماده کند.

انتهای پیام/86029/ح


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : امیری - باشگاه - نساجی - ایجاد - عمومی - بازیکنان - صنیعی‌فر - فوتبال - می‌طلبید - هواداران - مدیریت - هوشمندانه - مدیریتی - برقراری - نمی‌توان - زیادی - سال‌ها - ورزشی - مازندران - دوچندان - میدان - مختلف - مدیران - مازندرانی -

نظر شما در مورد : مدیر جوان! بمان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*