تاریخ انتشار : دوشنبه 21 خرداد 1397 - ساعت : 11:21

کد مطلب: 50902 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس نظام مهندسی ساختمان یزد خبر داد:

رونمایی از بسته حمایتی نظام مهندسی یزد برای ساختمان‌های «ج» و «د»

مازندشورا: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از بسته حمایتی این سازمان برای ساختمان‌های «ج» و «د» رونمایی کرد و گفت: برای اولین بار در کشور، طرحی در هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد به تصویب رسید که براساس آن پروژه های بزرگ ساختمانی در گروه های "ج" و "د" می توانند از بسته حمایتی این سازمان استفاده کنند تا ضمن حمایت و تشویق و جذب سرمایه گذاران پروژه های بزرگ عمرانی و ساختمانی، نظارت مقیم و دائمی نیز در این پروژه ها برقرار شود.

مازندشورا:وی ادامه داد: از ویژگی های این طرح استفاده از مهندسان دارای صلاحیتطراحی (پایه یک با حداقل 6 سال سابقه از پایه یک) و نظارت ( پایه یک نظارت) میباشد که تا به حال 264 نفر مسئولیت برای طراحی و نظارت در رشته های عمران، معماری،برق، مکانیک، شهرسازی و نقشه برداری قبول مسئولیت کرده و 12 پروژه بزرگ ساختمانیبا متراژهای مختلف از این سیستم حمایتی استفاده کردند.

فرشید خاطرنشان کرد: فهرستی از مهندسان واجد شرایط (دارایصلاحیت و ظرفیت کافی) تهیه و در اختیار سرمایه گذاران و مالکین جهت انتخاب و عقدقرارداد، قرار گرفته است.

به گفته وی از مزایای مهم این بسته حمایتی، اعمال تخفیف هایی بین 25تا 45 در صد نسبت به تعرفه های جاری گروه "د" می باشد تا باعث شویق بهسرمایه گذاری و رونق اقتصادی و اشتغالزایی مهندسین و سایر دست اندرکاران ساخت وساز در استان گردد.

فرشید تاکید کرد: با اجرایی شدن این بسته حمایتی مالکین و سرمایهگذاران بایستی ناظرین مقیم و کارگاهی خود رابر اساس فرم های مشخصی به سازمان اعلام کنند. گروه نظارت مضاعف سازمان نظاممهندسی ساختمان استان یزد عملکرد و حضور ناظرین کارگاهی در پروژه ها را بررسیخواهند کرد تا ضمن حضور مستمر ناظرین کارگاهی در پروژه، مسائل و مواردی که نیاز بهاصلاح دارد پیگیری شود.

رئیس سازمان با ابراز رضایت از رعایت مباحث شهرسازی و معماری بومی وبه ویژه رعایت مقررات ملی ساختمان در اجرای این پروژه ها و تثبیت جایگاه ناظرکارگاهی در آنها، از اشتیاق گسترده روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان دیگراستان ها برای الگو برداری از این طرح سخن گفت و افزود: یکی از مهمترین محورهایمهم بحث در اجلاس روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور و اعضای شورایمرکزی در نشست 227 این شورا که هفته پیش در یزد برگزار شد ابتکار عمل هیئت مدیرهاین استان در تدوین و اجرای بسته حمایتی بود.

مهندس فرشید با تاکید بر اینکه تمام پروژه های مربوط به بسته حمایتیدارای مجری ذی صلاح می باشند، از مهندسان تلاشگری که فاقد هرگونه منع قانونی بودهو در ازای دریافت حق الزحمه کمتر از تعرفه، این مسئولیت را پذیرفته و عملاً سازماننظام مهندسی ساختمان استان یزد را در اجرایی کردن نظارت کارگاهی حمایت کرده اندتشکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به رایزنی های انجام شده و تعاملفزاینده ای که بین سازمان با معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، شهردار، شورایشهر و اداره کل راه وشهرسازی وجود دارد شاهد روند هرچه بهتر و مناسب تر در حوزهساخت و ساز استان و احداث ساختمان های اصولی و فنی باشیم.


منبع : صما

برچسب ها : #ساختمان #نظارت #مهندسی #حمایتی #استان #پروژه #کارگاهی #ناظرین #فرشید #مهندسان #مسئولیت #استفاده #ابراز #رعایت #روسای #اجرای #تاکید #معماری #شهرسازی #مالکین #تعرفه #برداری #اجرایی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رونمایی از بسته حمایتی نظام مهندسی یزد برای ساختمان‌های «ج» و «د»

*

*


X https://sport45.site/